Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziedzice, Aipa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Dziedzice, Aipa

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowa, minimalna mgiełka w klarowności [5]
    Piana: jasno-beżowa, drobna, zwarta i gęsta, opada bardzo powoli, osadza się na szkle krążkami [5]
    Zapach: dość nieźle wyczuwalny, cytrusowa owocowość z chmielem [4]
    Smak: pełne, treściwe, fajna mocna ale nie zalegająca goryczka chmielowa, co najważniejsze, nie dominuje, jest momentalnie okraszona świetnymi owocowymi posmakami, pomarańczowo-cytrusowymi na bardzo dobrej słodowo-zbożowej podstawie, calość bardzo dobra [4.5]
    Wysycenie: troszkę za duże, ale to minimalna ilość bąbelków [4.5]
    Opakowanie: fajna etykieta, gładki kapsel [4]
    Uwagi: Balem się, że będzie to kolejna gorycz, produkt okazał się być bardzo fajnym piwem wypitym z prawdziwa przyjemnością

    Moja ocena: [4.375]
    Attached Files
    Last edited by becik; 03-11-2014, 18:31.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, jest wyraźne zmętnienie. [4]
      Piana: Biała, za szybko opadła, finisz jednak przyjemny dla oka. Spora czapa z ciekawym osadem na szkle, głównie u dołu szklanki. [3.5]
      Zapach: Intensywny, głównie cytrusowy, ale lekka żywica też jest. Oprócz tego są tu takie owoce jak brzoskwinia i morela połączone z zapachem ciemnego chleba pokropionym limonką. [4.5]
      Smak: Goryczka jest na średnim poziomie. Dużo tu doznań, treści, np. słodu tu chyba więcej niż chmielowej goryczki, ale jest to odpowiednio połączone, tu nie przeszkadza. Bardzo dużo różnych owoców, nie tylko cytrusów, ale też naszych gruszek, śliwek, agrestu. Wszystko to pięknie spina klamrą dosyć duża zbożowość w smaku, jakby rozgniecionego ziarna z mazurskiego pola. [5]
      Wysycenie: Jest niskie, ale tu mi pasuje. [4]
      Opakowanie: Jak na zdjęciu Becika. Brakuje pełnego składu, nie podali słodów i chmieli. Partia ( 37) i termin ważności jest pisane chyba długopisem. [3.5]
      Uwagi: Bardzo smaczne, treściwe piwo z datą do 03.01.2015

      Moja ocena: [4.5]

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemne złoto wpadające w pomarańcz, lekka mętność [4]
        Piana: Mało obfita, cienka warstwa jest za to bardzo trwała, pozostaje na ściankach kufla [3.5]
        Zapach: Bardzo intensywny, aż soczysty taki. Przyjemna woń cytrusowo-tropikalna. Klimatów leśnych mniej. Zdecydowanie owoce na pierwszym planie. Jest dużo grejpfruta, mango, maracuja, nutka brzoskwiniowa [4.5]
        Smak: Świetne piwo. Goryczka mocna, ale ani trochę nie przytłaczająca, nie jest zalegająca. To dzięki świetnie współpracującej warstwie słodowej, w której dzieje się dużo. Głównie intensywne smaki owocowe. Karmel też gdzieś tam się wychyla, ale jednak owoce tak jak w zapachu grają pierwsze skrzypce. Goryczka dość długa, ale do końca bardzo przyjemna. Finisz goryczkowo-słodkawy, miły. Ciężko się powstrzymać przed kolejnym łykiem [5]
        Wysycenie: Niskie, w porywach do średniego. Odpowiednie [5]
        Opakowanie: Dość oszczędne. Ręcznie wpisana data (03.01.15) i nr partii (37). Klimat piwa rzemieślniczego. Kolorystyka ładna, nawiązuje do amerykańskich barw. Info o składzie mało wyczerpujące (woda, słód, chmiel, drożdże) [3.5]
        Uwagi: Bardzo smaczna AIPA, jedna z najlepszych jakie w tym roku piłem. Koniecznie do powtórki. Kupione w sklepie Ósemka (warszawskie Zacisze) za 7.50 zł

        Moja ocena: [4.55]

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn wchodzący w miedziany, z bardzo delikatna opalizacja (prawie klarowne). Ładnie to wygląda ale mocno odstaje od wyglądy statystycznej IPA-y. [4.5]
          Piana: Średnio obfita, drobna i zbita, średnio trwała ale dość solidnie zdobi szkło. [4.5]
          Zapach: Dość intensywny słodowo-chmielowy. Karmel, owoce egotyczne, karmelki (cukierki), cytrusy. Kolejność przypadkowa. [4]
          Smak: Podobnie jak w aromacie jednak z przewagą podbudowy słodowej. Generalnie piwo w odczuciu jest mocno słodkie i karmelowe. Goryczka nieco poniżej średniej, nieco alkoholowa. [3.5]
          Wysycenie: Około średniego. [4.5]
          Opakowanie: Etykieta ani ziębi ani grzeje, brakuje kompletu informacji. [4]
          Uwagi: Warka z datą do 27.07.2015. Niezłe piwo, dla mnie osobiście zbyt karmelowe.

          Moja ocena: [3.9]

          Comment

          • Pess09
            Senior
            • 12-2013
            • 284

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziano-czerwonawy, opalizujący, pod światło pomarańczowo czerwony. [5]
            Piana: Piwo lałem dość zimne i piana jest bardzo skąpa, zostaje tylko pierścień przy szkle zbudowany z drobnych pęcherzyków. [2.5]
            Zapach: Straszliwie słodkie i dojrzałe grejpfruty jak i inne owoce tropikalne, landrynki i trochę żywicznych akcentów, ogólnie nawet mocno intensywny. [4.5]
            Smak: Piwo jest bardzo gładkie i nawet gęstawe, fajna słodowość jest kontrowana smakiem grejpfruta i żywicy, goryczka również cytrusowa jednak nie powala intensywnością, piwo jest straszliwie pijalne, ma sie ochotę brać łyk za łykiem. Gdyby goryczka była bardziej intensywna z pewnością to piwo zasługiwało by na 5 w Smaku. [4.5]
            Wysycenie: Dobre, czuć delikatnie bąbelki ale nie jest przesadnie nagazowane. [4.5]
            Opakowanie: Z jednej strony jest całkiem nieźle zaprojektowane jednak wydaje mi się że etykieta jest zbyt mała, szkoda że browar z Czechowic nie ma dedykowanego kapsla. [4]
            Uwagi: Świetne piwo, gdyby goryczka była bardziej intensywna byłboby prawie idealne.Nie wiem ile czasu stało, może trochę goryczki uleciało ale data ważności to 27.07.2015r

            Moja ocena: [4.3]

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemny bursztyn wchodzący w miedziany, klarowne [5]
              Piana: Średnia ,drobnopęczerzykowa, niezbyt trwała, ładny lacing [3.5]
              Zapach: Karmelowa słodowość i maggi. [2]
              Smak: Lekko palony karmel, dość wysoka słodycz, średnia żywiczna goryczka(słabsza od karmelu) dość pełne, przypomina mocną słodzoną herbatę. [2.5]
              Wysycenie: niskie, w porządku [4]
              Opakowanie: Etykieta graficznie jest w porządku, skład dosłownie: "woda, słód jeczmienny, chmiel, drożdże" [3]
              Uwagi: Piwo mocno zdominowane przez karmel, w aromacie brakuje ameryki, za to jest maggi, w smaku troszkę lepiej, bo przynajmniej jest trochę goryczki, Od biedy da się wypić, ale to nie powinno nazywać się AIPA.
              Warka do 03.12.2015

              Moja ocena: [2.65]

              Comment

              • Pess09
                Senior
                • 12-2013
                • 284

                #8
                Piłem piwo lane w ich lokalu i było już niestety o wiele gorzej.
                Zarówno w smaku i zapachu jest coś co przeszkadza, nie mogłem tego dokładnie zidentyfikować, piwo nie jest takie "czyste".
                Chmielowość nie powala intensywnością i w zapachu przejawia się tylko słodkimi owocami.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎