Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] Jasne Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Wrężel] Jasne Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9731

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mlecznozłoty mętny. [4]
    Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka, sztywna, dość trwała. [4]
    Zapach: Drożdże, słód, banan, ślad cytrusowy, majaczą też delikatne goździki. [4.5]
    Smak: Pełny, słodowo-chlebowy, jest też grejpfrutowa goryczka i lekki kwasek, ślad banana. [4]
    Wysycenie: Wysokie, dla pszenicy optymalne. [4]
    Opakowanie: Goły kapsel, wysoka jakość ety i znowu wzornictwo rodem z młodszych klas podstawówki... [3.5]
    Uwagi: Czyżby rewolucja odpuszczała...? Takie tradycyjne piwo, i na dodatek takie smaczne... .

    Moja ocena: [4.15]

    Comment

    • Klatak
      Senior
      • 07-2014
      • 431

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasna pomarańcza z solidnym ale stylowym zmętnieniem. [5]
      Piana: Dość obfita, drobno i średnio zbudowana, średnio trwała, zdobi szkło [4]
      Zapach: Średnio intensywny, stylowy - banany i goździki [4]
      Smak: Rześkie, średnio treściwe z wyraźną typową kwaskowatością. W smaku dominują banany, goździki delikatnie wyczuwalne w posmaku. Gryczka praktycznie niewyczuwalna. Dobrze pijalne. [4]
      Wysycenie: Dość wysokie, stylowe. [4.5]
      Opakowanie: Średnio ciekawy projekt, dobre jakościowo i zawiera komplet informacji. [4]
      Uwagi: Warka z datą do 01.04.2015. Przyjemny i pijalny weizen.

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • titan
        Senior
        • 08-2014
        • 122

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: herbata z cytryną, mętna [4.5]
        Piana: duża sztywna, drobno i średniopęcherzykowa, szybko dziurawi sie i po dwóch minutach opada do cieniutkiej warstewki, zdobi szklo [4]
        Zapach: poprawny, słodowy, goździkowo-bananowy [4]
        Smak: głownie słodowy,gdzieś daleko,daleko w tle gożdziki, bez rewelacji, goryczka słaba poprawna, bardzo pijalne [4]
        Wysycenie: wysokie [4.5]
        Opakowanie: plus za wszyskie informacje, kapsel golas, etykieta nieszczególna [3.5]
        Uwagi: chyba mnie przeziębienie bierze, może to mieć wpływ na moje zmysły smakowo-zapachowe

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • Mario_Lopez
          Senior
          • 08-2009
          • 991

          #5
          Można powiedzieć pszenica idealna.

          Wszystko jest na swoim miejscu, są i banany i goździki i odrobina gumy balonowej, wszystko pięknie zharmonizowane, w smaku podobnie, po prostu pszenica z górnej półki.

          Wysycenie idealne do orzeźwiającego hefe weizena.

          +4/5 w swojej kategorii.
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


          EBE EBE

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #6
            Kolor: Złoty, mętny.
            Piana: Biała, średnio obfita, średnio gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha.
            Zapach: Banany, goździki. Poprawny.
            Smak: Średnio treściwe. Zbożowość, goździki, banany, lekka kowaskowatość. Całość dobrze zbalansowana. Goryczka średnio niska, jak na weizena nawet niezła.
            Wysycenie: Wysokie.
            Ogółem: Dobre. Bardzo poprawny weizen.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Foto:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Marchi
                Senior
                • 12-2006
                • 130

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny pomarańcz, mętne. [4.5]
                Piana: Bardzo szybko znika, w tym stylu wymagam czegoś lepszego. [3]
                Zapach: Klasyczny zapach weizena bez żadnych dodatków, nowofalowych chmielów i was. Moim zdaniem dominuje w nim goździk, banany w głębokim tle. [4]
                Smak: Wytrawne, goździkowe, z wyczuwalną goryczką. Orzeźwiające. [4]
                Wysycenie: Wiem, że powinno być dużo gazu, widzę również, że na etykiecie autorzy ostrzegają, że jest go wiele...ale dla mnie i tak ciut za dużo. [4]
                Opakowanie: Nie przepadam z nowymi etami Wrężela, ale od strony technicznej nic jej zarzucić nie można. [4]
                Uwagi: Bardzo tradycyjne piwo, i świetnie. Jeżeli chodzi o weizeny kłaniające się bardziej goździkowi niż bananom, to piwo niemal podręcznikowe.

                Moja ocena: [3.925]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎