Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Olimp] Nyks

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Olimp] Nyks

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dawidd007
    Junior
    • 06-2009
    • 15

    #2
    Bardzo dobry stout, świetnie zbalansowany smak, delikatna gorzka czekolada, średnie wysycenie, piana słaba ale utrzymuje się cały czas. Jak dla mnie bomba. Polecam
    Piwo to dowód, że Bóg nas kocha i chce byśmy byli szczęśliwi :)

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Nieprzejrzyście czarny. [5]
      Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, utrzymująca się stosunkowo długo i pozostawiająca ładne ślady na ściankach szkła. [4]
      Zapach: Delikatny żywiczny aromat chmielu oraz górnofermentacyjne owoce oparte na lekkiej czekoladowej podstawie, która notabene mogłaby być zdecydowanie bardziej intensywna. [4]
      Smak: W smaku jest odrobinę lepiej, jednak dalej brakuje intensywności doznań. Brakuje trochę solidniejszych palono-czekoladowych nut. Goryczka jest idealna, zarówno pod względem intensywności jak i jej charakteru. [4]
      Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
      Opakowanie: Nie za bardzo przypadły mi do gustu etykiety Olimpu, które są trochę bez wyrazu. [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.025]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Foto...
        Attached Files
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • KarlPopper
          Senior
          • 11-2013
          • 133

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, pod światło bardzo ciemno brązowy, nieprzejrzysty [4.5]
          Piana: Ładna, oblepia estetycznie szkło, ale szybciutko opada [4]
          Zapach: Z butelki tylko paloność, z teku po ogrzaniu, już aromaty amerykańskich chmieli są, bardziej żywiczne, jakaś taka nuta spalonej gumy też jest [3.5]
          Smak: Fajny, lekki i pijalny stout, miła solidna goryczka, czuć chmielowość, tylko tego aromatu brakuje, ale jest dobrze [4]
          Wysycenie: Odpowiednie dla stylu [5]
          Opakowanie: Nawet jeśli nie są to najpiękniejsze etykiety, o przynajmniej Olimp ma swój rozpoznawalny styl [4]
          Uwagi: Butelka zakupiona w krakowskim Świecie Piwa

          Moja ocena: [3.9]
          Live Craft. Die Punk.

          Comment

          • jerzdna
            Senior
            • 07-2014
            • 240

            #6
            bardzo smaczny stoucik są i amerykańce jest i paloność, kawa i gorzka czekolada. Dobrze pijalne, bez wad. Mocna nowa pozycja na Olimpie

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Zero przejrzystości, czarna czerń, jak w tej mitologii... . [4]
              Piana: Beżowa, drobna, wysoka, całkiem trwała. [4]
              Zapach: Dominują chmiel i zioła, są nuty winne, dalekie tło kawowo-karmelowe... Dla mnie - za dalekie. [3]
              Smak: Kawowy smak stouta, domieszka gorzkiej czekolady, śladowy kwasek, to wszystko przeplata się z silnym komandem ziołowo-sosnowym. [3.5]
              Wysycenie: Stoutowo niskie, OK. [4]
              Opakowanie: Proste wzornictwo, mitologiczna konsekwencja (walor edukacyjny! ), bardzo wysoka jakość ety, goły czarny kapsel. Plus za edukację. [4.5]
              Uwagi: Smaczne piwo, nie powiem, ale czy wszystko musi teraz być "american"?
              Z niepokojem czekam na ABP (American Baltic Portera)...

              Moja ocena: [3.475]

              Comment

              • Livres
                Senior
                • 04-2012
                • 324

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                Z niepokojem czekam na ABP (American Baltic Portera)...
                A Imperator Bałtycki to pies?

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6077

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pod światło ciemny rubin. [4]
                  Piana: Większa na początku potem warstewka ze sporym lacingiem. [3.5]
                  Zapach: Rodzynki, susze owocowe. [3.5]
                  Smak: Nie za słodkie, orzech włoski, kawa, susze owocowe. Jest coś z "Ameryki" ale dość szybko "ulatuje" i zamienia się w karmel z lekkim sosem sojowym. [4]
                  Wysycenie: Średnie. [4]
                  Opakowanie: Grafika rozjechana dookoła butelki. W konsekwencji gdy robimy zdjęcie frontu piwa to wypada to blado. W rękach z oglądaniem grafiki bez problemu. Czas na kapsel firmowy. [4]
                  Uwagi: Nie najgorsze to piwo, wypiłem ze smakiem. Sprawdzimy kondycję za jakis czas, przy okazji.

                  Moja ocena: [3.775]

                  Nyks (także Noc, gr. Νύξ Nýx, łac. Nox ‘noc’) – w mitologii greckiej bogini i uosobienie nocy (ciemności nocnej) z Wikipedii.

                  Mogli trochę ładniejszą twarz zrobić tej pani.
                  Attached Files
                  Last edited by Javox; 28-10-2014, 09:39.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nyks (także Noc, gr. Νύξ Nýx, łac. Nox ‘noc’) – w mitologii greckiej bogini i uosobienie nocy (ciemności nocnej) z Wikipedii.

                    Mogli trochę ładniejszą twarz zrobić tej pani.
                    Nie znasz określenia "brzydka jak noc"?

                    Comment

                    • Klatak
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 431

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                      Piana: Dość obfita, drobno i średnio zbudowana, średnio trwała ale łatwo ją wzbudzić mieszaniem. bardzo ładni zdobi szkło. [4.5]
                      Zapach: Dość intensywny zarówno chmielowy jak i czarny. Owoce egotyczne, kawa, prażony słonecznik, żywica [4.5]
                      Smak: Generalnie wytrawne ze "słodyczą" amerykańskiego chmielu. Delikatnie palone z kawową nutą w posmaku. Goryczka konkretna jak na stouta, jak dla mnie idealna. Bardzo dobrze pijalne. [4.5]
                      Wysycenie: Średnio niskie. Jest ok. [5]
                      Opakowanie: Etykieta ładna, dobra jakościowo, zawiera komplet informacji. Niestety została zaprojektowana na większą butelkę. [4.5]
                      Uwagi: Warka z data do XX.03.2015. Bardzo przyzwoity i pijalny american stout. Jedno z najlepszych piw z browaru Olimp.

                      Moja ocena: [4.55]

                      Comment

                      • jerzdna
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 240

                        #12
                        Uwagi: Warka z data do XX.03.2015. Bardzo przyzwoity i pijalny american stout. Jedno z najlepszych piw z browaru Olimp.

                        Moja ocena: [4.55][/QUOTE]
                        w moim rankingu zdecuydowanie na pierwszym miejscu. nie pilem prometeusza
                        ...

                        Comment

                        • Schalker
                          Junior
                          • 06-2013
                          • 13

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czerń. [5]
                          Piana: Drobnopęcherzykowa, beżowa,stosunkowo powoli opada pozostawiając przyjemne dla oka ślady na szkle. [4.5]
                          Zapach: Dominacja chmielu Chinook. Brakuje tutaj intensywniejszych aromatów palonych i kawowych. Prawdę powiedziawszy praktycznie niewyczuwalne. [3]
                          Smak: W porównaniu do zapachu jest trochę lepiej co do paloności i kawy. Goryczka przyjemna i idealnie pasująca do tego piwa. [3.5]
                          Wysycenie: Ok. [5]
                          Opakowanie: Za duża etykieta, przez co ucięte parę literek w każdej linijce opisu. [2]
                          Uwagi: Całkiem smaczne piwo, choć ulubionej Hery od nich nie przebiło.

                          Moja ocena: [3.5]

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny, pod świało też! [5]
                            Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa, beżowa, średnio wysoka, raczej trwała. Szczelnie oblepia szkło. [4]
                            Zapach: Na pierwszym planie orzech laskowy, taki trochę w stylu brown ale, chwilę później przegnany aromatem amerykańskich chmieli. Owoce, prażony słonecznik, trochę kawy. [4.5]
                            Smak: Na szczęście - co sugerował już aromat - goryczka nie jest dominująca w tym piwie (niemniej jest dosyć spora jak na stout), a ładnie się przegryza ze sporą wytrawnością. Wyraźne nuty palone, orzechowe i gorzkiej czekolady. [4.5]
                            Wysycenie: Niskie, w porządku. [5]
                            Opakowanie: Kurka, strasznie razi w oczy to niedostosowanie etykiet do rozmiarów butelek. Poza tym grafika w porządku, skład dokładny. Kapsel bez nadruku. [4]
                            Uwagi: Stout w moim guście, ale żeby był jeszcze bardziej w moim guście, dodałbym płatków owsianych Póki co dla mnie najlepsze piwo z Olimpu.

                            Moja ocena: [4.475]

                            Comment

                            • rgrzech
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 230

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Piwo czarne jak smoła. [4.5]
                              Piana: Średnio i drobnopęcherzykowa, lekko kremowa, z dobrym lacingiem. [4]
                              Zapach: Nuty cytrusowe: grejpfrutowe i mango. W tle lekkie aromaty ciemnych słodów. [4]
                              Smak: Miks nut ciemnego słodu oraz grejpfruta. Goryczka średnio-wysoka, długa; przyjemna. W tle wyczuwalne nuty palonego słodu, które w połączeniu z grejpfrutową goryczką tworzą dobry american stout. Piwo jest wytrawne, ale nie wodniste. Finisz bardzo przyjemny, długi, grejpfrutowo-palony. [4.5]
                              Wysycenie: Niskie, takie stouty lubię [4.5]
                              Opakowanie: Świetna etykieta: grafika, kolory i papier - dla mnie mega. [5]
                              Uwagi: W końcu bardzo dobre piwo z Olimpu. Polecam.

                              Moja ocena: [4.3]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎