Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brofaktura, Kupieckie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Brofaktura, Kupieckie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Cannabee776i99
    Senior
    • 08-2009
    • 658

    #2
    Na prawdę świetny pils z mocną, przyjemną goryczką.

    Comment

    • fermentator
      Member
      • 11-2013
      • 36

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasno żółty, złocisty, błyszczący [4]
      Piana: niezaobserwowana - nalane bez [3]
      Zapach: wyraźny zapach jasnego słodu, słodki, żywiczne aromaty chmielowe na średnim poziomie, siarkowe aromaty drożdżowe niewysokie, ale obecne [2.5]
      Smak: słodowy, lekki, orzeźwiający, słodkość kontrowana kwaśnością, średnio-niska goryczka chmielowa, żywiczne smaki chmielowe, z chmielu tradycyjnych odmian, nieco zbyt długa [3.5]
      Wysycenie: niewysokie, delikatne gazowanie [4]
      Opakowanie: wypite w restauracji w kuflu [5]
      Uwagi: Przyjemne piwo, klasyczny pilsik, wychodzą lekkie aromaty siarkowe z drożdży. Na chwilę obecną - najsmaczniejsze piwo z Brofaktury

      Moja ocena: [3.225]
      http://piwoicydr.wordpress.com/

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bursztynowy, delikatna mgiełka [4.5]
        Piana: biała, średnio-pęcherzykowata, opada dość szybko, nie osadza się na szkle [3]
        Zapach: słabiutki, słodowo-chmielowy [3]
        Smak: dość rzadkie czyli brak pełni i treściwości, sprawia wrażenie rozwodnionego, w smaku lekka goryczka przeplatana słodowym posmakiem i delikatną metalicznością, da się wypić ale bez szczególnych ochów [3]
        Wysycenie: trochę za dużo [3.5]
        Opakowanie: fajna i prosta etykieta, gładki kapsel [4.5]
        Uwagi: Jak dla mnie najsłabsze piwo z browaru, absolutnie do poprawki

        Moja ocena: [3.175]
        Attached Files
        Last edited by becik; 16-11-2014, 21:17.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi: Jak dla mnie najsłabsze piwo z browaru, absolutnie do poprawki
          Tylko do poprawki?
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
            Tylko do poprawki?
            Do poprawki/poprawy/ponownego uwarzenia - wybierz co wolisz
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #7
              No bo wiesz, ocena 3,175, wskazywałaby na słabiznę.
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                No bo wiesz, ocena 3,175, wskazywałaby na słabiznę.
                I dobrze wskazywało bo piwo było słabe, najsłabsze ze wszystkich 4, chodzi Ci o moje słowo "poprawki"? Zwalone piwo nie było, wypić się dało bez problemów ale bez przyjemności
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #9
                  Rzucałeś gromy na piwa o większej ocenie końcowej, stąd moje wątpliwości.
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • oberzine
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 228

                    #10
                    nie wiem kto im doradził taką małą warzelnie, może nie wyrabiać na restaurację i sklep a już na pewno nie wyrabia teraz przy otwarciu

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4552

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Słomkowo żółty, piwo mętne. [4]
                      Piana: Słabiutka. Przy podaniu na max 2 cm, nierównomierna o grubych oczkach. Ulotniła się bardzo szybko, praktycznie przy drugim łyku była już tylko rachityczna obrączka przy ściance kufla i szczątkowe plamy na niej. [1.5]
                      Zapach: Lekko słodowy z odrobiną owocu, niezbyt intensywny. [3]
                      Smak: Tu słodowość jest wyraźniejsza, obecny też świeży chlebek i dość mocna rześka owocowość. Całości dopełnia wyraźna goryczka, aczkolwiek bardziej grejfrutowa niż chmielowa. [4]
                      Wysycenie: Dość niskie, może nawet za niskie, choć ja akurat takie lubię. [3.5]
                      Opakowanie: Podane w półwysokim kuflu firmowym, są też podkładki. [5]
                      Uwagi: Generalnie smaczny pils, przyjemnie wchodzący, jednak nie pozbawiony technicznych mankamentów.
                      Piliśmy 31.01.2015 na miejscu w browarze. 8 zł/0,5 l.

                      Moja ocena: [3.425]

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4552

                        #12
                        Tak się przedstawia:
                        Attached Files

                        Comment

                        • olie
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 777

                          #13
                          Całkiem przyzwoite piwo. Jest diacetyl, ale w tym stylu jest to dopuszczalne. Profil bardziej słodowy, goryczka niezbyt duża, ale wyczuwalna. Wysycenie trochę za niskie, ale ogólnie piwo pije się lekko.

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9732

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasnozłoty klarowny. [4]
                            Piana: Biała, dość drobna, wysoka, średniotrwała. [4]
                            Zapach: Słodowo-zbożowy, z dalekim akcentem chmielowym. Mnie się automatycznie kojarzy z wyrobami browaru restauracyjnego. Za to plus. [4.5]
                            Smak: Delikatna goryczka, chlebkowa podbudowa. Dalekie posmaczki, trochę jakby owocowe...? [4]
                            Wysycenie: Niezbyt wysokie, ale dla browaru restauracyjnego OK, poza tym podkreśla sesyjność piwa. [4]
                            Opakowanie: Charakterystyczne dla browaru: mała butelka 0,33, czarny goły kapsel, prosta etykieta z charakterystycznym "B". [4]
                            Uwagi: Dla mnie to dobre, typowe, jasne piwo z browaru restauracyjnego.
                            To, że może jest za mało chmielowe, jak na "pilsa", absolutnie mi nie przeszkadza...

                            Moja ocena: [4.175]

                            Comment

                            • sandacz
                              Senior
                              • 01-2007
                              • 345

                              #15
                              Kupione w supermarkecie Topaz (ten sam właściciel co browaru) w Lubartowie. Butelka półlitrowa, cena 5,90. Zapach chmielowo-witaminowy. W smaku głównie chlebowe, choć mógłby ten element jeszcze mocniej oblepiać jamę po przełknięciu. Goryczka (chmiele: Lubelski, Marynka i Puławski) też dość wyraźna, bardziej owocowa niż inna, trwalsza od chlebka. W lutym piłem też na miejscu "z tanka" i miałem podobne odczucia.
                              Bardzo dobre piwo i do posmakowania, i dla orzeźwienia.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎