Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brofaktura, Roskoszne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Brofaktura, Roskoszne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemne przypalone w słońcu zboże [4.5]
    Piana: biedniutka, drobna, delikatna, mało trwała, opadła szybko do cieniutkiej obwódki wokół szkła [2.5]
    Zapach: delikatny, zbożowo-słodowy [3.5]
    Smak: zbyt lekkie i wodniste, brak piwu pełni i treściwości, w smaku dominuje bardzo fajny bananowo-zbożowy posmak, leciutka rześkość w postaci słodu i delikatnie wyczuwalnej goryczki, ogólnie smakowo jest ok tylko tak jak już wspomniałem, więcej pełni, gęstości, treściwości i podkreślenia obecnego smaku, wtedy będzie super [3.5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: w browarze restauracyjnym piwo na wynos i bez etykiety bo akurat na barze ich nie mieli to lekka przesada, gładki kapsel [2.5]
    Uwagi: Piwo nawet smakowe, będzie pyszne jak wszystko co w nim jest zostanie podkręcone

    Moja ocena: [3.475]
    Attached Files
    Last edited by becik; 15-11-2014, 16:32.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty lekko zmętniony. [4]
      Piana: Biała, bardzo drobna, niewysoka i nietrwała. [2.5]
      Zapach: Pszenica, drożdże, banany, grejpfrut. [4]
      Smak: Goryczka podbudowana słodem, ślad chlebowo-zbożowy, lekkie cytrusy. [3.5]
      Wysycenie: Średniowysokie. [4]
      Opakowanie: Butelka 0,33, na ecie charakterystyczne "B" (logo browaru), wzornictwo dość proste, ale w browarze restauracyjnym może się podobać. [4]
      Uwagi: Kupiłem na wynos w zgrabnym czteropaku, może nie jest to piwo mistrzowskie, ale w upalne popołudnie weszło bardzo sprawnie .

      Moja ocena: [3.65]

      Comment

      • majeure
        Senior
        • 03-2011
        • 315

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasna słomka, mętne [4]
        Piana: biała, drobnoziarnista, bardzo obfita, dosyć trwała, nie zostawia zbyt wiele śladów na szkle [4.5]
        Zapach: bardzo delikatny, zbożowo-słodowy, wyczuwalny lekki kwasek [3.5]
        Smak: raczej lekkie, ale nie wodniste, w smaku dominuje zboże i banany, goździków nie wyczułem, raczej słodkie (kwasku wyczuwalnego w zapachu o dziwo w smaku nie było); piwo bardzo rześkie, goryczka ledwo wyczuwalna [4.5]
        Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, podkreśla rześkość piwa, dla mnie idealne [5]
        Opakowanie: butelka bezzwrotna (cienkościenne NRW), etykieta samoprzylepna w kolorze żółtym, projekt etykiety bez rewelacji ale na etykiecie są pełne informacje, kapsel gładki [3.5]
        Uwagi: Browar od niedawna zaczął rozlewać swoje piwa w butelki i sprzedawać poprzez sieć sklepów Topaz (powiązaną z browarem poprzez osobę właściciela). Pierwszy do sklepów trafił pils Kupieckie (obecnie w sklepach jest 2 warka), drugim piwem jest właśnie to pszeniczne Roskoszne (1 warka rozlewana do butelek). Oceniane piwo było z datą 23.06.2016 (miesiąc przydatności do spożycia), więc raczej świeże, zakupione za 5,70 zł w markecie sieci Topaz na Targówku (kilka dni po dostawie do sklepu).
        Reasumując, piwo bardzo mi smakowało, dawno nie piłem takiej dobrej pszenicy. Może to już była wersja 'podkręcona' zgodnie z sugestiami becika (2 posty wyżej)?

        Moja ocena: [4.1]
        Last edited by majeure; 03-06-2016, 00:07.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎