Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Manufaktura Dubel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jabłonowo, Manufaktura Dubel

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Pomyłka, pomyłka, proszę zamienić [] na () .
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynoworubinowy, klarowny. [4]
      Piana: Kremowa, drobna, średniowysoka, ale nietrwała. [3.5]
      Zapach: Karmel, wino, a w zasadzie alko. Jak na dubla, to słabo... [2.5]
      Smak: O w mordę... Do podwójnych koźlaków droga daleka... Karmelowy absmak, trochę suszonych owoców i orzechów, wypełza alko... [2.5]
      Wysycenie: Niewysokie, OK. [4]
      Opakowanie: Proste, czytelne, charakterystyczne, ciekawy kapsel - "browar parowy"??? [3.5]
      Uwagi: Cieszyłem się na kozę dubeltową jak przedszkolak na jasełka, a tu...
      To piwo to ma z doppelbocka może wygląd. I już...
      Nie chcę być po sąsiedzku niemiły, napiszę tylko więc, że to piwo kojarzy mi się ze standardową produkcją Jabłonowa...

      Moja ocena: [2.8]

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Ostatnio rzadko piję Belfast, ale Dubel takie właśnie we mnie skojarzenia obudził. Tylko mocniej nagazowane. Moim zdaniem nie warto.

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
          Pomyłka, pomyłka, proszę zamienić [] na () .
          No właśnie, to jaka w końcu jest brobizowa terminologia ? Czy np nawiasy zwykłe są w polskich kontraktówkach a kwadratowe w zagranicznych ? Ja, w przypadku Irlandii pisze w kwadratowych "bo gdzieś, ktoś przedemną tak napisał to i ja piszę"
          Wiem że to w sumie pierdoły ale jesli mogę napisać poprawnie to czemu nie.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
            No właśnie, to jaka w końcu jest brobizowa terminologia ?
            A pytaj się Pendragona, zakładał wcześniej wątki manufakturowe .
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemnorubinowo-mahoniowy, klarowny, przypomina mi bardziej kolor wina niż piwa.... [4]
              Piana: drobna, zwarta, bezowa, opada powoli ale zauważalnie, osadza się na szkle małymi smugami [3.5]
              Zapach: karmelowo-owocowy, nie bardzo mi podchodzi [3]
              Smak: w miarę pełne i treściwe, w smaku dominuje niestety landrynkowo-wiśniowy, lekko cierpki posmak, w tle lekka goryczka, żadnego słodu ani żadnych słodowych posmaków nie wyczułem [2.5]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: fajna prosta eta, firmowy kapsel browaru [4.5]
              Uwagi: Dziwne piwo, dziwny koźlak z dziwnym smakiem którego za nic przyswoić sobie nie mogę, to piwo dla mnie to pomieszanie z poplątaniem, raczej nie wrócę do niego

              Moja ocena: [3.075]

              Zastanawiam się po co w przypadku Jabłonowa jeszcze te dziwadła z dodawaniem Manufaktury, browar w browarze? Nie przesadzamy już? Przecież to robi jeden browar w sensie podmiotu gospodarczego
              Attached Files
              Last edited by becik; 09-11-2014, 20:45.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miedziany z dodatkiem czerwieni. Piwo jest klarowne. [4]
                Piana: Taka przeciętna. Biała, ze słabym osadem na szkle, ale trwałym, gęstym kożuszkiem na końcu. [3]
                Zapach: Dużo karmelu, słodkich, ciemnych owoców, chmielu ni widu ni słychu... tak ma być. [4.5]
                Smak: Smak sprowadził mnie na ziemię... Woda, w której rozpuszczono mnóstwo palonego cukru i dodano trochę orzechów włoskich. Za lekkie piwo. Dobry koźlak, ale nie podwójny. [3]
                Wysycenie: Jak na ten styl to za duże. [3]
                Opakowanie: Rzeczywiście jak piwo rzemieślnicze. Minimalistyczne i ładne. [4.5]
                Uwagi: Znany i lubiany Paulaner Salvator bije to piwo pod każdym względem, ale Jabłonowo nie jest złe. Brakuje trochę słodu, ale nie karmelu.

                Moja ocena: [3.65]
                Last edited by DariuszSawicki; 21-11-2014, 20:44.

                Comment

                • Dzoshu
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 496

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny brąz, herbaciany, klarowne. [4]
                  Piana: Sycząca, momentalnie opada do zera. [2]
                  Zapach: Słodki, miodowy, lekko winny, suszone owoce. [3.5]
                  Smak: Słodki, suszone owoce z lekkim alkoholem na finiszu. Całkiem przyjemny ale nie przypomina koźlaka. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie, w porządku. [4]
                  Opakowanie: Nudnawe, brak dokładnego info o składzie. [3.5]
                  Uwagi: Nie przypomina próbowanych dotychczas koźlaków a raczej jakieś piwo smakowe - dodam, że dość przyjemne w odbiorze.

                  Moja ocena: [3.4]
                  Attached Files
                  Last edited by Dzoshu; 07-12-2014, 20:25.

                  Comment

                  • Klatak
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 431

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny-bursztyn z rubinowymi przebłyskami, zmętnienie powyżej średniego. [4.5]
                    Piana: Obfita, drobno zbudowana, próbuje zdobić szkło, trwałość znacznie poniżej średniej. [3.5]
                    Zapach: Średnio intensywny, chlebowy, słodowy, karmelowy, owocowy, słodki, trochę sosu sojowego. Generalnie przyjemny ale specjalnie nie porywa. [4]
                    Smak: W telegraficznym skrócie piwo jest wyraźnie słodkie, landrynkowe i alkoholowe. W posmaku wyczuwalne melanoidyny i karmel. Goryczka chmielowa ciężka do oceny ze względu na alkoholowość. Zdecydowanie brakuje pijalności, po jednym łyku piwo zostawia długi dość przyjemny posmak jednak jest on mocno przykryty alkoholem. [3]
                    Wysycenie: Średnie. [4.5]
                    Opakowanie: Nie jest złe, ale też niczego nie urywa. Nazwa może być nieco myląca. Brakuje pełnego składu. [3.5]
                    Uwagi: Warka z datą do 04.06.2015.

                    Moja ocena: [3.575]
                    Last edited by Klatak; 09-12-2014, 22:23.

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      #11
                      To jest koźlak? Podwójny koźlak?
                      Jedyne co ma podójnego to cena.
                      Wodniste, trochę karmelu, cierpkie, kwaskowe, z nieprzyjemnym posmakiem, z wyczuwalnym alkoholem. Ponoć słodów jest 6, a w ogóle tej podbudowy nie czuć.
                      W lidlu kiedyś koźlaki były (Amber dla lidla?) i to piwo smakuje podobnie, lubię koźlaki, ale ten jest słabiutki, nie do powtórzenia.
                      Napis "Rzemieślnicze Piwo" może zniechęcić przyszłych smakoszy
                      Nie polecam, w tej cenie spokojnie jakiegoś smacznego rzemieślnika można kupić.

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        #12
                        Kolor: Miedziany, klarowny.

                        Piana: Koloru złamanej bieli, niezbyt obfita, niezbyt gęsta, dosyć trwałą. Opada do kożucha.

                        Zapach: Diacetyl, karmel, melanoidyny.

                        Smak: Średnio treściwe. Słód, karmel, diacetyl przyjmujący formę trochę bardziej w kierunku toffie, melanoidyny, rodzynki. Goryczka niska.

                        Wysycenie: Średnie.

                        Ogółem: Bez szału. Za mało treściwe jak na doppelbocka. Diacetyl.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • zielus
                          Junior
                          • 06-2015
                          • 1

                          #13
                          Kolor: Ciemny karmazyn klarowne za jasne jak na podwójnego koźlaka

                          Piana: Biała kawowa nie trwała

                          Zapach: Wiśnia alkohol, mało ciała

                          Smak: Smakuje jak gazowane wino wytrawne posmak alkoholowy gorzka czekolada 80%

                          Wysycenie: Średnie czuć pęcherzyki na języku

                          Ogółem: Jako koźlak nie bardzo za jasne na jak na podwójnego

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4568

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zielus Wyświetlenie odpowiedzi
                            ... Jako koźlak nie bardzo za jasne na jak na podwójnego
                            Ale ło co choćiii
                            Last edited by dadek; 07-06-2015, 16:23.

                            Comment


                            • #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Miedziany, przejrzysty [4]
                              Piana: Dość słaba, lekko oblepia szkło, szybko opada [3]
                              Zapach: Karmel, suszone owoce, lekki alkohol [2.5]
                              Smak: Karmel i chyba niewiele więcej. Alkohol wyczuwalny, goryczki nie stwierdzono. [2.5]
                              Wysycenie: Niskie [4]
                              Opakowanie: Niezbyt mnie przekonuje. Na krawatce ta śmieszna "manufaktura piwna" [2]
                              Uwagi: Szału nie ma. Wziąłem z ciekawości nie spodziewając się wiele po Jabłonowie. I takie też jest to piwo - smakuje jak średniej jakości piwo mocne z dodatkiem karmelu.

                              Moja ocena: [2.675]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎