Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Modrá Hvězda, Svatý Vít 23°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Modrá Hvězda, Svatý Vít 23°

    Najmocniejsze jak do tej pory piwo z Dobřan.
    Kolor mocnej herbaty z kilkoma kroplami cytryny, mętne.
    Piana beżowa o konsystencji kremu, na wierzchu trochę większych bąbli. Utrzymuje się grubym kożuchem z wyspą, pięknie ściele się na szkle zaznaczając kręgi po każdym łyku.
    Zapach intensywnie słodowy z dodatkiem słodkiego owocowego moszczu tudzież powideł.
    W smaku bogaty, dość egzotyczny owocowy bukiet, słodkie suszone morele, figi, kandyzowana skórka pomarańczowa, także cytrusowa rześkość i nuty żywiczne. Wszystko to na słodowej podstawie z przyjemną wyraźną goryczką. Piwo mocno treściwe, aż gęste, bardzo smaczne tym bardziej, że alkohol zupełnie ukryty, niewyczuwalny.
    Wysycenie nieduże, idealnie pasujące.
    Domyślam się, że to chyba imperial IPA, choć nikt z obsługi nie umiał mi tego potwierdzić (sládek był nieobecny), mówiąc jedynie że to "jubilejní extra speciál".
    Podano w pokalu 0,4 l bez logo, podkładek brak.
    Próbowane 19.10.14 na miejscu w browarze, cena 60 kč.
    Attached Files
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    Kupiłem to piwo w butelce 0,33L przejeżdżając przez Dobrany
    Pamiętam że cena była na tyle wysoka, że zastanawiałem się czy warto

    barwa: ciemny złoto z czerwienią, red ale
    piana: wysoka, drobne pęcherzyki, trwała, lepi się na szkle
    zapach: bomba słodkich owoców, powalające mango i marakuja, owoce tropikalne w najlepszym wydaniu. Dawno nie piłem piwa z tak powalającym aromatem
    smak: czuć moc choć nie alkohol, lepki słodowy smak i bardzo silne owoce podobnie jak w zapachu, mocna goryczka wieńczy dzieło, na języku pozostaje lekkie szczypanie. Pełne ale za razem pysznie tropikalne i zaskakująco odświeżające piwo które nadaje się też na lato.
    Stworzyć tak silne piwo z takim polotem i lekkością to prawdziwa sztuka. POLECAM!

    Etykieta potwierdza że chodzi o Imperial IPA, ekstrakt 23, alk. 10,5%
    LP

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      I jeszcze fotka
      Attached Files
      LP

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
        ...
        Pamiętam że cena była na tyle wysoka, że zastanawiałem się czy warto...
        W ogóle nie widziałem butelkowanego a tu w małej krachli. Ciekawe ile zapłaciłeś? I bądź świadom, że kaucja wynosi chyba 20 kč.
        Last edited by dadek; 14-03-2015, 01:34.

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          No to ta kaucja tez mnie wkurzyla. Pamietam ze kupilem 0,3 Vita, 0,5 Vanocni Special i chyba 2L DPH i zaplacilem pod 300kC. Zdaje mi si też że te 2L DPH bały tansze niz 0,3L Vita.
          LP

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎