Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Cenntenial Single Hop IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Cenntenial Single Hop IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnopomarańczowy. [5]
    Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, o średniej gęstości. Utrzymuje się niezbyt długo. [3.5]
    Zapach: Przyjemny chmielowy o żywicznym charakterze. Jest też trochę landrynek oraz górnofermentacyjnych nut. [4]
    Smak: Kolejne doskonale zbalansowane piwo od Doctora Brew. Przyjemna słodowa pełnia sprawia, że zarówno chmielowe posmaki jak i solidna goryczka przyjemnie komponują się ze sobą. [4.5]
    Wysycenie: Średnie do wyższego. [4]
    Opakowanie: Takie jak wszystkie, czyli prostota i przejrzystość. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.2]
    Last edited by YouPeter; 19-11-2014, 22:33.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Foto...
      Attached Files
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • pixtri
        Junior
        • 10-2014
        • 23

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, delikatnie zmętnione, opalizujące. [5]
        Piana: Z początku drobna, obfita, niestety szybko opada, pozostawiając za sobą piękny lejsing. [4.5]
        Zapach: Słodki, landrynkowy, chmielowy zapach [5]
        Smak: Chmielowy, goryczka średnia, lekko zalegająca. W gardle czuć jakby goryczkę lekko alkoholową. [4]
        Wysycenie: Średnie [4]
        Opakowanie: Typowe dla doktorów. [4.5]
        Uwagi: Piłem go po mosaicu IPA. Zdecydowanie Mosaic bardziej przypadł mi do gustu, choć Cenntenial miał delikatniej mocniejszy aromat.

        Moja ocena: [4.475]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny bursztyn, zamglone. [4]
          Piana: Oblepia szkło, średnie bąbelki. [4.5]
          Zapach: Na pierwszym planie owoce tropikalne, w tle cukierkowa słodycz. [4.5]
          Smak: Słodkie, owocowe, na finiszu trochę gryząca goryczka. [4.5]
          Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4]
          Opakowanie: Schludna stylistyka, dokładne info. [4.5]
          Uwagi: Bardzo przyjemne piwo dla tych co lubią ten słodszy wariant IPY.

          Moja ocena: [4.45]

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            #6
            Wyborna żywiczno - cukierkowa IPA , piękny kolor, piana w normie, pycha!
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • Oskaliber
              Senior
              • 05-2010
              • 727

              #7
              Kolor: Złoty, brzydkie zmętnienie w postaci pływających drobinek drożdży.
              Piana: Biała, obfita, gęsta, trwała. Opada do grubego kożucha mocno, koronkowo oblepiając szkło.
              Zapach: Cytrusowy: mocna cytryna, landrynki, lżejszy grejpfrut.
              Smak: Średnio treściwe, jak na 16stke nawet trochę mało. Lekka słodowość i wyraźnie cytrynowo-landrynkowe posmaki chmielowe. Goryczka średnia, grejpfrutowa.
              Wysycenie: Średnie.
              Ogółem: Może być. Jak ktoś lubi mocno cytrusowe aromaty to powinno mu podejść. Ja w amerykańskim chmielu lubię jednak jak dzieje się więcej (bardziej tropikalnie, sosnowo). Centennial to dobry chmiel do mieszanek, do single hopa jak widać niekoniecznie. Samo piwo poprawne, po prostu taki chmiel.
              BeerFreak.pl

              Comment

              • dzemek
                Senior
                • 12-2010
                • 448

                #8
                Z początku wydawało mi się słabe, dość słodkie. Jednak z czasem zaczyna smakować jak IPA - żywiczna, goryczkowa. 71 IBU nie jest bardzo nachalne choć dług pozostaje na języku.
                Ciekawa rzecz do spróbowania.

                Comment

                • Klatak
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 431

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasna, złocista, z delikatnym zmętnieniem. [4.5]
                  Piana: Obfita, na początku drobno zbudowana jednak trwałość poniżej średniej powoduje szybkie "uśrednienie" pęcherzy, zdobi szkło ale niespecjalnie przyjemnie dla oka. [3.5]
                  Zapach: Dość intensywny i mocno słodko-chmielowy. Mocno dojrzałe a nawet przejrzałe owoce tropikalne, lekka nuta biszkoptowa. [4.5]
                  Smak: Praktycznie identycznie jak w aromacie jednak z wyraźniej zaznaczoną słodowością. Goryczka grejpfrutowa, odczuwalnie na poziomie poniżej średniej. Deklarowana wartość IBU 71 jest realna, jednak ze względu na dużą słodycz i słodkie aromaty mocno ukryta. Dobrze pijalne. [4]
                  Wysycenie: Bardzo niskie. [3]
                  Opakowanie: Doctorowe, czyli dobra jakość, komplet informacji i morskie opowieści. Niestety nazwa bardzo nieczytelna ze względu na mały kontrast. [4]
                  Uwagi: Warka z datą do 15.03.2015. Przyjemne i sesyjne piwo dla amatorów nienachalnej goryczki i "słodyczy" owoców tropikalnych.

                  Moja ocena: [4.1]

                  Comment

                  • GreenFox
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 273

                    #10
                    Ta sama warka, ale niestety nie będę oceniał artomatem, ponieważ zarówno w smaku, jak i w zapachu przewodnie nuty odgrywał DMS - taki charakterystyczny, kukurydziany, gotowane warzywko. Zaskoczyło mnie to mocno, ponieważ nikt o tej wadzie nie wspominał, nie wiem co mogło być jej przyczyną. Poza tym, próbując pominąć fakt wysokiej warzywności, piwo zdecydowanie zbyt nisko wysycone (niemal bez gazu), aromat raczej słaby (lekka landrynka, szczerze mówiąc to wolę landrynkowy charakter polskich chmieli). W smaku o dziwo raczej słodkawe, choć goryczka jest obecna, krótka, niezalegająca - 71 IBU zdecydowanie niewyczuwalne, chociaż mi to pasuje, bo nie lubię przegoryczkowanych piw. Zastanawia mnie ten DMS (piwo było degustowane w trakcie warzenia, więc może to być przyczyną :? ) Gdyby nie on, to piwo byłoby dość przeciętną IPĄ, ze zbyt niskim wysyceniem i bardzo zachowawczym aromatem - w tym gatunku wolę bardziej zdecydowanych przedstawicieli. Aha, na plus oczywiście (jak zwykle u Doktorów) opakowanie - minimalistyczna etykieta, informacje podane w idealnej formie i świetna rzecz z naklejaniem daty ważności za pomocą etykiety cenowej
                    Last edited by GreenFox; 25-01-2015, 13:37.

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pomarańczowy, lekko zmętnione. W butelce pływa trochę farfocli. [3.5]
                      Piana: Biała i gęsta, ale trochę za szybko opadła. Osad na szkle słaby. Pozostałość na finiszu nie dziurawi się i ma średnie pęcherzyki. [3.5]
                      Zapach: Bardzo wyraźny. Głównie słodkie, tropikalne owoce oraz cytrusy z biszkoptowym niuansem. Żywicy mało. [4.5]
                      Smak: W pierwszym odczuciu wyłącznie słodycz, ale po dwóch łykach pojawia się i narasta cytrusowa goryczka. Słody jednak nie odchodzą, tylko tworzą świetną podbudowę i są super zbalansowane z goryczką. Pije się szybko, piwo świetnie orzeźwia. [4.5]
                      Wysycenie: Duże, w połączeniu ze smakiem piwo jeszcze bardziej orzeźwia. [4.5]
                      Opakowanie: Etykiety Doktorów są za bardzo podobne do siebie. [3.5]
                      Uwagi: Warka do 15.03.2015. Trochę słodsze niż inne IPA, ale bardzo smaczne.

                      Moja ocena: [4.3]

                      Comment

                      • rafael52
                        • 12-2013
                        • 478

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemno złoty, lekko blady i zmętniony. [4.5]
                        Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, wolno opada, zostawia ślady na szkle. [4]
                        Zapach: solidna dawka chmielu, cytrusy, owoce tropikalne i żywice, po zamieszaniu wyczuwalny lekki DMS, książkowy przykład kukurydzy z puszki. [4]
                        Smak: piwo raczej wytrawne, z solidną goryczką o ziołowo, żywicznym charakterze. [4]
                        Wysycenie: średnie, takie jak powinno być. [4.5]
                        Opakowanie: prosto, czysto i przejrzyście, komplet informacji. [4]
                        Uwagi: warka do 06.06.2015.

                        Moja ocena: [4.05]

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6075

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mętny żółty z pomarańczowym. [4]
                          Piana: Bardzo powoli opada do puchatej warstwy co najmniej pół centymetra /ale po naprawdę długim czasie/. Full lejsing. [4]
                          Zapach: Intensywna ziołowość ale nawet ok, potem coraz bardziej słodko. Ogólnie całkiem fajnie. [4]
                          Smak: W czasie picia słodkawość wzrasta. Niektórzy mogą mieć trudności ze zniesieniem takiej ziołowości bo idzie grubo.
                          Niestety finisz trochę jakby sojowy z nutą karmelu. [4]
                          Wysycenie: Średnie. [4]
                          Opakowanie: Szału "ni ma" ale jak się trza trzymać linii to się trzymać. Większość info obecne. [3.5]
                          Uwagi: Dla "zaprawionych w bojach" piwo "jak znalaz". Nowicjusz pomyśli że chcą go chyba otruć. Ogólnie piwo dobre.

                          Moja ocena: [3.975]

                          Warka: 06.06.2015
                          Last edited by Javox; 27-03-2015, 10:50.

                          Comment

                          • WRoMAN
                            Junior
                            • 06-2015
                            • 21

                            #14
                            Smak, nasycenie, piana straciły na znaczeniu, gdy po lekkim ogrzaniu szkła, zabełtałem piwem w szklance i uderzył mnie mocny aromat gotowanej.... kapusty ;] DMS jak cholera. Troszkę się rozczarowałem, szczególnie, że piwo do najtańszych nie należy

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #15
                              warka 30.10.2015
                              Pite 03.11.2015
                              Cena 2,99zł z racji terminu

                              Piana spora, idąca już w przegazowanie.
                              Błota na dnie 1 cm czyli norma
                              Aromat nie za wielki, smak lekko wyprany. To piwo takie jest lub zniosło termin o wiele gorzej niż inne które kupiłem.
                              Ogólnie smaczne, lecz za lekkie, takie na szybkie ugaszenie pragnienia.
                              Za 2,99zł jak najbardziej się opłacało, ale w pamięci mi nie zostanie
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎