Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] Bździągwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Szałpiw] Bździągwa

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DonCarlo
    Member
    • 02-2014
    • 55

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemny bursztyn wpadający w miedź, klarowne [5]
    Piana: zbita, sztywna i dość trwała, ładnie zdobi szkło [4.5]
    Zapach: złożony, owocowy z silnym belgijskim fenolowym akcentem oraz trochę karmelu [4.5]
    Smak: bardzo treściwe, gęste i pełne w smaku, w smaku dominuje biszkoptowość z posmakiem drożdżowym i lekko orzeźwiającą owocowością, goryczka średnia, niezalegająca o charakterze ziołowym [5]
    Wysycenie: dość wysokie, ale nie przesadzone [4.5]
    Opakowanie: bardzo ładna etykieta, komplet informacji i ładny kapsel z logo browaru [5]
    Uwagi: Bardzo dobre, wyważone piwo o złożonym aromacie i smaku, bardzo ciekawe doświadczenie dla mnie jako że nie miałem wiele do czynienia z belgijską klasyką.

    Moja ocena: [4.75]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemny bursztyn, delikatne zamętnienie [5]
      Piana: beżowa, drobna, dość zwarta ale w sumie mizerna, opada w zauważalnym tempie do ok 1 cm kożuszka [3]
      Zapach: w miarę dobrze wyczuwalny, owocowa słodowość [4]
      Smak: pełne treściwe, dominuje mocna ale nie nachalna chmielowa gorycz ze świetnie współgrającymi chlebowo-owocowymi smakami na dobrze wyczuwalnej słodowej podstawie, wszystko w tym piwie ze sobą gra [5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: etykieta ok, kapsel firmowy[4]
      Uwagi: pierwsze piwo z Szałpiw, które wypiłem z prawdziwą przyjemnością, warte powtórki

      Moja ocena: [4.4]
      Attached Files
      Last edited by becik; 21-11-2014, 21:58.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemny bursztyn, lekko zamglony. [5]
        Piana: wysoka, drobna, gęsta, niezbyt trwała, szybko opada do cienkiej warstwy i zostawia ślady na szkle. [4]
        Zapach: średnio intensywny owocowo-słodowy, lekko fenolowy, przyjemny. [4.5]
        Smak: owocowy, lekko słodowy, od początku pojawia się przyjemna kwaskowość, która sprawia, że piwo jest orzeźwiające. Goryczka jest średnio mocna, lekko ściągajaca i przyjemna w piciu. Piwo jest średnio treściwe, dobrze zbalansowane i świetnie się je pije. [5]
        Wysycenie: w sam raz. [5]
        Opakowanie: ładna etykieta i kapsel z logo browaru. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.675]
        Last edited by yaro74; 27-11-2014, 20:56.

        Comment

        • Cwieku666
          Junior
          • 04-2014
          • 26

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładna bursztynowa barwa [5]
          Piana: Na początku spora, niestety szybko opada do 1 cm warstwy, która nie za dobrze wygląda (większość to średnie pęcherzyki) [3.5]
          Zapach: Na pierwszym planie goździki, na drugim owocowość i karmelowość. [4]
          Smak: Owoce i fenole do tego lekko drożdżowe posmaki. Goryczka raczej na niskim poziomie. Piwo dobrze orzeźwia, a dobre połączenie smaków sprawia, że chce się wziąć kolejny łyk. [4.5]
          Wysycenie: W porządku. [5]
          Opakowanie: Fajn etykieta, szkoda że mi się trafił zwykły biały kapsel bez loga [4.5]
          Uwagi: Warka do 20.01.2015

          Moja ocena: [4.275]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎