Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Lublin, Perła Porter Bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #46
    Swoje kroki kierowałbym do leclerca. bo u nas w nim leży go od groma. No ale mamy bliżej do źródła :]
    ewentualnie jakiś "specjalistyk", których macie pewnie tam też od groma
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • satek
      Member
      • 03-2014
      • 66

      #47
      Czy ktoś pił już może leżkowaną wersję z pierwszej partii z dnia premiery? Interesuje mnie, czy dalej czuć alkohol, a może to jeszcze za wcześnie.

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #48
        W końcu udało mi się kupić i wypić Portera z Perły. Było z tym trochę problemu, bo moja sztuka była ostatnia w Budzie z piwami w Krynicy Morskiej i... nie miała kontry z kodem. Dzięki mojej sile perswazji udało się jednak transakcję przeprowadzić.
        Wrażenia lepsze niż większość recenzji tutaj zamieszczonych. Zapach czekoladowo-kawowy, lekko przebija alkohol, ale w takiej pozytywnej postaci likieru wiśniowego. Smak bardzo podobny do zapachu: gorzka czekolada, kawa i gorzkość palonego słodu. Alkohol bardziej obecny, pod koniec szklanki trochę zbyt natarczywy, ale nie odrzucający. Są wiśnie i suszone śliwki. Trochę zbyt duże nasycenie CO2.
        W sumie moja ocena to 3,9/5. Jak następnym razem spotkam w sklepie, to kupię kilka sztuk.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • Dukat_WSI
          Senior
          • 03-2015
          • 781

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
          W końcu udało mi się kupić i wypić Portera z Perły. Było z tym trochę problemu, bo moja sztuka była ostatnia w Budzie z piwami w Krynicy Morskiej i... nie miała kontry z kodem. Dzięki mojej sile perswazji udało się jednak transakcję przeprowadzić.
          Wrażenia lepsze niż większość recenzji tutaj zamieszczonych. Zapach czekoladowo-kawowy, lekko przebija alkohol, ale w takiej pozytywnej postaci likieru wiśniowego. Smak bardzo podobny do zapachu: gorzka czekolada, kawa i gorzkość palonego słodu. Alkohol bardziej obecny, pod koniec szklanki trochę zbyt natarczywy, ale nie odrzucający. Są wiśnie i suszone śliwki. Trochę zbyt duże nasycenie CO2.
          W sumie moja ocena to 3,9/5. Jak następnym razem spotkam w sklepie, to kupię kilka sztuk.
          Może zdążył się nieco ułożyć, stąd lepsze wrażenia. Według Kopyra to porter rokujący na udany leżak. Ja aktualnie leżakuję, natomiast nie zachwyciło mnie pierwsze podejście.

          Comment

          • kostas
            Senior
            • 08-2014
            • 212

            #50
            Bardzo dobre piwo na obecnie panującą aurę - świetne posmaki cherry, alkohol dobrze zamaskowany. Nie podejrzewam aby rzuciło na kolana chociażby po roku leżakowania, ale i tak twardo stoję przy tym że to bardzo dobry porter. Smakiem zbliżone jest do starego porteru żywieckiego. Warka do 04.12.2015 r. - polecam bez żadnych obawień
            Browar Domowy El Greco na Facebooku

            Comment

            • tom38
              Member
              • 11-2008
              • 70

              #51
              Bardzo słabe w smaku,zapachu i w kolorze też....jak to można było Porterem Bałtyckim nazwać ???
              FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

              Comment

              • supersklep
                PiwBiz
                • 01-2005
                • 982

                #52
                Jest nowa dostawa ale dlaczego ma nowy kod kreskowy ? parametry bez zmian to po co zmieniać kod ?


                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                  29-04-2015, 23:38

                  Ponownie ta sama warka czyli 02.12.15
                  ...
                  Muszę dokupić i schować w ciemnościach, bo za pół roku zacznie pokazywać pazur
                  ....

                  ...
                  Mnie ten "lubelski Porter" w miarę podszedł, ale musi poleżeć
                  Jestem zatem troszkę później niż owe moje zakładane 6 miesięcy
                  Warka też troszkę inna bo 06.12.15

                  Piana niezła, nawet zdobi szkło
                  Aromat: jest i wiśnia i śliwkowy kwas razowy. Lekka czekolada

                  SMAK: najpierw lekka kukułkowa słodycz, następnie lekka czekolada deserowa. Odrbinę pralin z alkoholem. Na końcu lekka czarna i posłodzona kawa. Nuta lukrecji. Na finiszu lekko kwaskowe z odrobiną espresso. Jest nawet wyczuwalna goryczka w typie lekko ziołowym. ale to niusans.

                  Ogólnie słodkawy, kukułkowo-karmelowy porter.
                  Jak na 22BLG wydaje się pustawy. Jest bardziej z wagi 20BLG.
                  Alkohol ukryty prawie idealnie. Leciutkie rozgrzewanie w przełyku. Wchodzi jak czeskie tmave na sterydach.

                  Piwo niezłe, ale brak mu pazura. Bardziej deserowe niż orające przełyk jak ostatnie warki komesa czy niektóre Żywca.
                  Póki co jeszcze za mało owoców a za dużo słodyczy. Mam jeszcze prawie 10 sztuk to postaram się raz na pół roku sprawdzać jego kondycje.

                  Kupowane za 3zł
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • toto
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 949

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: brunatny, pod światło rubinowy, prześwitujący, klarowny [4.5]
                    Piana: wysoka, beżowa, początkowo drobna, potem bardzo liczne wielkie bąble, utrzymuje się średnio długo, trochę oblepia szkło [4]
                    Zapach: rodzynki, wino, ciemne słody, lekki alkohol, ziemisty, migdały [3.5]
                    Smak: słodko-kwaśny, wręcz cierpki, rozpuszczalnikowy, alkoholowy, niezbyt ciekawa goryczka, migdały [2.5]
                    Wysycenie: dość duże jak na styl [3.5]
                    Opakowanie: butelka bezzwrotna brązowa 0,33 l. kapsel dedykowany, ciemna etykieta z dominującym napisem Parła na czerwonym tle, brak pełnego składu (5 słodów palonych, Marynka, Lubelski) [3.5]
                    Uwagi: Przeciętny.

                    Moja ocena: [3.2]

                    Comment

                    • hunter3006
                      Junior
                      • 08-2015
                      • 1

                      #55
                      Piana wysoka ale z dużą ilością dużych pęcherzyków, beżowa, szybko opadająca.
                      Kolor piwa ciemno brązowy, brunatny z przeblyskami bordiwymi.
                      Aromat dość mizerny, lekko karmelowy i troche jakbym palony, popiołowy, nieprzyjemny spirytusowy. Moja Żona mówi, że czuć oliwki zielone.
                      Smak plaski, spirytusowy, pusty. Piwo wodniste.

                      Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

                      Comment

                      • MistrzSuspensu
                        Member
                        • 01-2016
                        • 50

                        #56
                        Piana i kolor piwa jak wyżej. Aromat niezbyt intensywny, ale spożywane w zasadzie zaraz po wyjęciu z lodówki. W aromacie karmel, śliwka i jakiś taki owocowo-miodowy. W smaku lekka kawa, owoce i alkohol idący niestety w klimaty rozpuszczalnikowe z nutą zmywacza do paznokci, ale jeszcze tragedii nie ma. Na plus, że bardzo fajnie rozgrzewa gardło. Pełnia na poziomie mojego English Brown Ale'a 11°BLG, no może trochę lepiej, ale bez szału.
                        Cóż, piwo na ocenę dopieszczający, ewentualnie 3 z minusem, bo jednak nie wylałem i bez obrzydzenia wypiłem.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19166

                          #57
                          Jest to jeden z moich ulubionych porterów do których mam dostęp. Jest mniej palony niż żywiecki, a karmelowe i czekoladowe nuty nie są zakłócone zbytnią kwasowością czy wręcz octowym bukietem jak w Okocimiu. W sumie najdroższym porterem.

                          Comment

                          • satek
                            Member
                            • 03-2014
                            • 66

                            #58
                            Gdzie można kupić porter z Lublina? Jakaś sieć to ma?

                            Comment

                            • yoreck
                              Senior
                              • 04-2004
                              • 526

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika satek Wyświetlenie odpowiedzi
                              Gdzie można kupić porter z Lublina? Jakaś sieć to ma?
                              Na pewno jest w E'Leclerc

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                #60
                                Al.Capone oraz Leclerc
                                Cena coś ok 3.5-4zł za 0,33l
                                Warzą go dość okazjonalnie, bo chyba 1-2x na rok
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎