Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Sanrajza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Pinta] Sanrajza

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • cejot
    Member
    • 11-2014
    • 64

    #2
    Niezłe, ładnie wyważone, czuć amerykańskie chmiele, których jest tu 4 versus jeden ze Słowacji jak dobrze pamiętam. Bardzo mi przypomina freestyle ale'a z browaru na jurze. Oba mają miłe dla oka i smaku połączenie nut pszenicznych gdzieś tam z tyłu i umiarkowanie nachmielonego ale'a. Jak ktoś nie chce mega wielkich doznań goryczki to piwo jest dla niego idealne. Pinta nie zawiodła po raz kolejny.

    Comment

    • Klatak
      Senior
      • 07-2014
      • 431

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Poprawna - bursztynowa z solidnym, równomiernym zmętnieniem [4.5]
      Piana: Niezbyt obfita, średnio zbudowana, średnio trwała, zdobi szkło. [3]
      Zapach: Średnio intensywny, żywiczny, lekko owocowy i nieco drożdżowy. [3.5]
      Smak: Całkiem aksamitne z żywicznymi i karmelowymi posmakami. Goryczka średnia, w delikatnie grejpfrutowym stylu. Nie porywa, ale jest dobrze pijalne. [4]
      Wysycenie: Średnio niskie. [4.5]
      Opakowanie: Pintowe, bardzo ładne, zawiera komplet informacji. Nie ma się do czego przyczepić. [5]
      Uwagi: Warka z datą do 07.05.2015. Piłem na PTP i nie wywarło na mnie większego wrażenia, podobnie jest z wersją butelkową. Piwo jest dobrze pijalne, jednak piłem wiele lepszych american wheatów (co prawda nie amber).

      Moja ocena: [3.825]

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cejot Wyświetlenie odpowiedzi
        ...czuć amerykańskie chmiele, których jest tu 4 versus jeden ze Słowacji jak dobrze pamiętam.
        Ze Słowenii.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnopomarańczowy. [5]
          Piana: Dość rzadka, trudna do uzyskania przy nalewaniu, a w konsekwencji utrzymująca się krótko. Praktycznie nie oblepia szkła. [2.5]
          Zapach: Chmielowy oparty na solidnej słodowej bazie z dominującymi karmelowymi nutami. [4]
          Smak: Odczucia smakowe są identyczne z tymi zapachowymi. Czyli chmiel i dobrze wyczuwalny karmel. Goryczka o średniej intensywności, niezalegająca. Treściwość średnia. [4]
          Wysycenie: Wysokie. [3.5]
          Opakowanie: Stylowe, charakterystyczne dla Pinty. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.875]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Foto...
            Attached Files
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • cejot
              Member
              • 11-2014
              • 64

              #7
              Kolega youpeter ma rację ze słowenii, moje przejęzyczenie

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztyn, solidnie zmętnione. [4]
                Piana: Ładna, obfita, drobne pęcherzyki, oblepia szkło. [4]
                Zapach: Słaby, ledwo wyczuwalne cytrusy i goździk. [3]
                Smak: Na pierwszym planie cierpkość, potem amerykański chmiel w stronę cytrusów, na koniec solidna, lekko zalegająca goryczka. Dość wodniste. [4]
                Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4]
                Opakowanie: Standard od Pinty. Trochę już oklepany. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.65]

                Comment

                • DonZ
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 303

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemno pomarańczowe, mocno zmętnione. [3.5]
                  Piana: Niewysoka, szybko opada, do wianuszka. [3]
                  Zapach: Średnio intensywny karmelowo - chlebowy, aromaty owocowe, cytrusowe były na początku i szybko się ulotniły. [3.5]
                  Smak: W smaku dużo lepiej, orzeźwiające, cytrusowe, żywiczne, nuty iglaste z lekkim troszkę kwiatowym akcentem. Po prostu świeża rześkość, wytrawne z lekką karmelową słodyczą, aż chce się sięgać po kolejny łyk. Goryczka na średnim do niskiego poziomie. Generalnie szału nie ma i być nie powinno w końcu 34IBU. Piwo na lato jak znalazł [5]
                  Wysycenie: Średnie do niskiego, jest ok, troszkę wyższe by nie zaszkodziło a z pewnością dodało by nieco więcej orzeźwienia. [4]
                  Opakowanie: Jak na grudzień to spoko, akurat jest zimno Tak naprawdę do jest spoko ale to raczej taki średniak wśród etykiet. [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.075]

                  Comment

                  • rgrzech
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 230

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, mocno zmętniony. [3.5]
                    Piana: Biała, średniopęcherzykowa, skąpa i bardzo nietrwała. Bardzo słaba jak na pszeniczniaka. [2]
                    Zapach: Cytrusy i karmel. Przyjemnie ale mało intensywnie. Niestety mokry karton daje o sobie znać. Po ogrzaniu pojawiły się także nuty miodowe. [3.5]
                    Smak: W smaku na pierwszym planie pojawia się karmel, następnie cytrusy i mokry karton. Goryczka ziołowa, niska ale zalegająca. Piwo jest pełne, sycące. Posmak długi, ziołowo-kartonowy. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie, jest ok. [4.5]
                    Opakowanie: Pinta w słonecznym wydaniu oraz spoko nazwa. Podoba mi się. [4.5]
                    Uwagi: Wydaje mi się, że nie to autor miał na myśli. Jest zamulająco i mocno kartonowo. Morska opowieść na etykiecie obiecywała coś innego.

                    Moja ocena: [3.45]

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnomiodowy. [5]
                      Piana: Średnio wysoka, przeciętnie trwała, przybrudzona, drobnoprzęcherzykowa. [3.5]
                      Zapach: Amerykańsko-drożdżowy. Do tego trochę żywicy i owoców, chyba goździk. Całość mało intensywna. [3.5]
                      Smak: Ziołowa goryczka bardzo lekka. Cytrusowe posmaki chmielowe są obecne, ale o niewielkim natężeniu. Akcenty kwiatowe i typowe dla piw pszenicznych. I chyba osławiony mokry karton na końcu. [3.5]
                      Wysycenie: Mogłoby być odrobinę wyższe. [4.5]
                      Opakowanie: Jak to Pinta. [4.5]
                      Uwagi: Szału nie robi, ale pije się nawet przyjemnie.

                      Moja ocena: [3.675]

                      Comment

                      • Revers
                        Junior
                        • 07-2014
                        • 5

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnopomarańczowa, mętna, chyba ciut za jasna jak na ambera [4]
                        Piana: Prawie jej nie ma po nalaniu pkoło 1cm,szybko się redukuje [2]
                        Zapach: Niezbyt intensywny, ale przyjemny. Sporo karmelu, trochę żywicy, trochę owoców niekoniecznie cytrusów [4.5]
                        Smak: Piwu brakuje trochę pełni ale to tylko 13-ka. Lekko kwaskowe, goryczka średnia, ale trochę zalegająca. czuć też karmel i białe winogrona.Nie ma tu zbyt wiele z pszenicy [3.5]
                        Wysycenie: niskie do średniego, do tak lekkiego piwa mogłoby byc ciut wyższe [4]
                        Opakowanie: Standard od Pinty, ale ta koncepcja graficzna niezbyt mi się spodobała [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.725]

                        Comment

                        • titan
                          Senior
                          • 08-2014
                          • 122

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasny bursztyn, mocno zmętniony [4]
                          Piana: wymuszona, szybko opada pierścień oblepiający ścianki [3.5]
                          Zapach: moc cytrusów, troszke zywicy i duzo karmelowej slodyczy [4]
                          Smak: troszkę wodniste, owoce cytrusowe, żywica, goryczna srednia do niskiej po ogrzaniu lekko zalegajaca, mniej karmelowości w smaku niż w zapachu [4]
                          Wysycenie: niskie [3]
                          Opakowanie: w stylu pinty, ładne, podane wszytkie informacje [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.9]

                          Comment

                          • yassmen
                            Senior
                            • 11-2012
                            • 288

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Miodowy, silnie zmętnione. [4]
                            Piana: Bitterowa obwódka, ale dzielnie się trzyma. Raczej wysepki, niż zwarta formacja piany. [4]
                            Zapach: Dopiero po odstaniu wychodzą amerykany pod postacią tropików i lekkiej żywicy. Ale ogólnie blado, drożdżowo i cierpkawo. [3.5]
                            Smak: Korzenne mango, żywica, zboże, kwaskowe drożdże, a w tle truskawki. Całkiem złożone i całkiem smaczne. Wyczuwalny brak ciała i pubowy, chilloutowy charakter tego piwa - a przynajmniej ja tak odbieram zamysł twórców. Fajne na letnią posiadówkę. Wysoce pijalne. [4.5]
                            Wysycenie: Średnie, jak najbardziej OK. [4.5]
                            Opakowanie: Podoba mi się - soczyste pomarańczowe akcenty etykiety w grudniu - to jest to. Poza tym - Pintowy standard. [4.5]
                            Uwagi: Średnia wyjdzie pewnie ponad 4, ale dla mnie tego piwa mogłoby w ogóle nie być. Tak jak gatunku American Wheat. A jeżeli chodzi o Amber, to zdecydowanie Amber Heard...

                            Moja ocena: [4.075]

                            Comment

                            • von_scheisse
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 488

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Pomarańczowa, mętne. [4]
                              Piana: Słaba, szybko redukuje się do obrączki - resztki piany próbują zdobić szkło. [3]
                              Zapach: Cytrusowo-słodowy, gdzieś w tle pałęta się karmel. [4]
                              Smak: Słodowy, zbożowy, na drugim planie owoce tropikalne, głównie cytrusy. Goryczka średnia, krótka i przyjemna (po ogrzaniu zaczyna delikatnie zalegać). Na finiszu jakaś nuta białych winogron? Ogólnie nic ciekawego. [4]
                              Wysycenie: Nagazowanie niskie (jak dla mnie zbyt niskie. Piwo sprawia trochę przyciężkawe wrażenie. [3]
                              Opakowanie: Etykieta bardzo ładna, wszystkie potrzebne informacje, kapsel PINTY. [5]
                              Uwagi: Średnie piwo, choć spokojnie do wypicia.

                              Warka z datą przydatności do spożycia do 07.05.2015 r.

                              Moja ocena: [3.9]
                              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎