Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Ale Krajan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Krajan, Ale Krajan

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Brodzislaw
    Senior
    • 09-2013
    • 1020

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mocna herbata, stare złoto, b. klarowne [4.5]
    Piana: Jasna, ze średnich i drobnych pęcherzy, opadła szybko do minimalnej warstewki. [3.5]
    Zapach: Słodowy, wyczuwalny jęczmień plus nuta karmelowa i lekko chmielowa [4]
    Smak: Słody, w tym karmelowe, kontruje stosunkowo wysoka goryczka. Z czasem wyczuwalny jest lekki kwasek. Brak typowych dla Krajana "gwoździ"! [4]
    Wysycenie: Średnie do wysokiego, potęguje goryczkę, ale nie przeszkadza w piciu. [4.5]
    Opakowanie: Nawiązuje do klasycznych etykiet, wkurza zielona butelka! [3.5]
    Uwagi: Bym nie pomyślał, że to wyrób "Krajana" - taki dobry :-)

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowa z domieszka rubinu [5]
      Piana: jasnobeżowa, dość drobna, opada powolutku, osadza się na szkle drobna pajęczyną [4]
      Zapach: słaby, kwiatowo-słodowy [3.5]
      Smak: w miarę pełne, momentami piwo sprawia wrażenie wodnistego, lekko, pestkowa goryczka, momentami cierpka ale skutecznie uciekająca przed delikatnymi chmielowymi i słodowymi nutami w dalszej części [3.5]
      Wysycenie: trochę za duże [3.5]
      Opakowanie: etykiety coraz fajniejsze, gładki kapsel, minus za zielona butelkę [3]
      Uwagi: Porównując cenę do piwa i jego jakości to jest to niezły produkt, bez rewelacji, bez zachwytów, ale spokojnie można wrócić i wypić jeszcze druga butelczynę

      Moja ocena: [3.6]
      Attached Files
      Last edited by becik; 02-03-2015, 21:04.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Goryczka specyficzna - to fakt, ale jest naprawdę - spora!

        Comment

        • Robler
          Member
          • 05-2014
          • 35

          #5
          Po tym jak pezeczytałem opis piwa typu Ale wg. Krajana odstawiłem to piwo na półkę.Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1426436427014.jpg
Views:	1
Size:	38,8 KB
ID:	2054630

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            I to był błąd! Piwo jest nie złe.
            PS. Nie ufaj reklamom :-)

            Comment

            • Baard
              Senior
              • 01-2010
              • 316

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy wpadający w czerwony. Klarowne. [5]
              Piana: Przybrudzony biały. Szybko zredukowała się do kożucha. [3]
              Zapach: Słabiutki. Ledwie wyczuwalny chmiel. Słodu nie czuć prawie wcale. [2]
              Smak: Mimo że piwo sprawia wrażenie rozwodnionego jest w nim fajna równowaga między lekką goryczką a słodowością. Goryczka pojawia się dopiero po paru chwilach od przełknięcia. [4]
              Wysycenie: Minimalnie za wysokie. [4]
              Opakowanie: Podoba mi się etykieta. Wszelkie info zawarte. [5]
              Uwagi: Piwo zaskakująco lekkie w odbiorze. Przyjemnie się pije. Zakupię ponownie.

              Moja ocena: [3.3]

              Comment

              • m00ku
                Junior
                • 01-2015
                • 20

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Idealnie klarowne, barwa herbaciano-rubinowa. [4.5]
                Piana: Po nalaniu obfita, średniopęcherzykowa, dość szybko opada do drobnego kożuszka. [3.5]
                Zapach: Dość słaby aromat, słodowo-ziołowy. [3]
                Smak: Tu także głównie słodowy, dość karmelowy, goryczka ziołowa, na średnim poziomie. Ogólnie mieści się w stylu - nie jest źle. [3.5]
                Wysycenie: Trochę za wysokie - na początku szczypie w język. [4]
                Opakowanie: Napis na etykiecie to chyba jakiś żart. "Ale to rodzaj piwa słodzonego jęczmieniem, użytym w ciepłej fermentacji ze szczyptą drożdży piwnych." Ręce opadają... a że chmiel zachowuje piwo i równoważy słodycz jęczmienia, to nie wiedziałem [1]
                Uwagi: Rozbieżność między danymi na butelce i portalu: piwo ma 14,1% ekstraktu wag. i 6% alkoholu obj.
                Po komentarzach widzę także, że kiedyś było w zielonych butelkach - teraz już na szczęście brązowa.
                "Najlepsze z kufla", jak napisali "eksperci" z Krajana, więc może stąd te słabe oceny.

                Moja ocena: [3.275]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎