Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hofstetten, Granitbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    Hofstetten, Granitbock

    Granitowy koźlak ma 7,3% i 17,8*.
    Wyjątkowość tego piwa polega, wg browaru, na leżakowaniu piwa w granitowych 120-letnich kadziach oraz na karmelizacji, dokonywanej poprzez wrzucanie gorących, granitowych "kostek" do piwa...
    Może coś pokręciłem, bo język austriacki swe pułapki posiada, a i proces warzenia piwa także... .
    Piwo jest rubinowe zmętnione nieprzejrzyste, robi wrażenie wręcz zawiesiny. Piana beżowa, wysoka, dość drobna, nietrwała.
    Pachnie karmelem i suszonymi owocami - granitu nie czuć . W smaku winna goryczka podparta rozbudowującym się karmelem, tło suszu owocowego, chyba najbardziej rodzynek i moreli.
    Nagazowanie niby średnie, a jednak dość wysokie. Smukła butelka 0,33 z chmurną "granitową" etą, kapsel browaru, na kontrze opis oryginalnego procesu warzenia.
    Biorąc pod uwagę pite przeze mnie austriackie koźlaki, to ten naprawdę niezłym jest.
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Granitowy koźlak jest miedziany i zmętniony.
    Piana wysoka, gęsta, drobno i średnio pęcherzykowa, średnio trwała.
    Zapach intensywny, przyjemny słodowy, karmelowy i lekko owocowy, po otwarciu wyczuwalne nuty opiekane.
    Smak: słodowy, dość mocno karmelowy, lekka przyjemna goryczka, owoce w tle. Piwo jest średnio treściwe i jak dla mnie smaczne.
    Wysycenie średnie.
    Dobry koźlak, szkoda, że tylko 0,33l.
    Last edited by yaro74; 01-04-2015, 19:04.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      O tym rodzaju produkcji tzw. "steinbierów" czyli piw kamiennych sporo było kiedyś tu:



      Aromat - początkowo nuta owoców, początkowo lekko winna, potem bardziej susz, trochę karmelu i ciut paloności
      Piana - wysoka, średniogęsta, szybko opada do trwalszej i gęstszej centymetrowej warstwy, beżowa
      Barwa - ciemny brąz z herbacianymi tonami, zmętnione
      Wysycenie - nie tyle wysokie, co dość ostre, ale to dobrze, daje rozgrzewający efekt i ożywia ciężkie piwo
      Smak - na początek znowu winne owoce, potem jak w aromacie susz (śliwka, rodzynki) i lekki karmel, ale nie ulepkowaty. Ciekawy cierpko-słodkawy balans z lekką, podpalaną goryczką na finiszu
      Treściwość - wysoka, ale jak na styl i woltaż nie jest ciężkie

      Smakowite, złożone piwo, dzięki owocowym smaczkom przypomina mi holenderskie koźlaki górnej fermentacji. Warto spróbować.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Foto:
        Attached Files

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Barwa ciemnobrązowa, pod światło żywo połyskuje rubinową nutą. Lekko mętna.
          Piana przeciętna, jasnobeżowa. Osiada do cienkiej minipierzynki. Pod koniec już tylko wysepki.
          Całkiem bogaty aromat, w którym spod karmelu i gorzkiej czekolady przebijają się wyraźne owocowe, lekko kwaskowate klimaty w postaci takiej wiśni chociażby. Do tego nastroje suszonych owoców gdzieś na samym końcu.
          Smak podobnie karmelowo-owocowy, lekko podsuszany, kwaskowo-winny. Pojawia się również miękka, kremowa słodowość. Jest minimalna goryczka i nieznaczny, rozgrzewający cień alkoholowych nut.
          Nagazowanie zaskakująco wysokie, ale dobrze komponuje się z profilem piwa.
          Butelka jak u Darka powyżej. Etykieta dość mętna, nudna, trudno zauważalna na półce. Kapsel firmowy browaru.

          Bardzo fajny koźlak. Rześki, tańczący w ustach, posiadający niebanalny bukiet, przyjemny w posmaku. No ale to przecież górna fermentacja. Warte polecenia. 9 w skali 1-10.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            Powrót po latach, Parametry bez zmian. Natomiast opakowanie się zmieniło:

            Hier erfahren sie mehr zu Granitbock aus dem Landbrauhaus Hofstetten


            Są właściwie dwa opakowania tego piwa. Jedna bardzo elegancka, druga (moja) taka sobie i na dodatek kapsel golas... Na stronie można zobaczyć czemu służy rozgrzewanie granitowych kamieni w procesie karmelizacji zacieru warzenia tego piwa.

            Dodam, że w zasypie jest również słód pszeniczny

            W porównaniu z moim wcześniejszym opisem oraz Pancernika i Wpadzia winności, cierpkości czy owocowego kwasku jest jakby mniej. Również wysycenie wydało mi się raczej umiarkowane. Dominuje susz śliwkowy. Jest też specyficzny (przyjemny) "przydymiony" karmel. Podpalany karmel również w posmaku. Ta karmelizacja jest bardzo fajna. Alkohol umiejętnie schowany, łagodnie rozgrzewa.

            Nie jest już może tak rześki jak chyba się wydawał parę lat, w zamian za to bardziej klasycznie miękki, misiowaty, cięższy.

            Nadal warte spóbowania, bardzo dobre i obecnie do dostania na naszym rynku.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              #7
              Click image for larger version

Name:	P1080193.JPG
Views:	45
Size:	19,3 KB
ID:	2317147

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎