Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

XVII Ankieta Kolekcjonerów Podstawek 2014

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2866

    XVII Ankieta Kolekcjonerów Podstawek 2014

    Grudzień się zbliża więc czas na ankietę, tym razem będzie to XVII Ankieta Kolekcjonerów Podstawek podsumowująca rok 2014.Kolejny rok nieubłaganie zbliża się do końca. Czas zatem na kolekcjonerskie podsumowania i ankiety. Po raz drugi będę mieć przyjemność organizowania corocznej ankiety kolekcjonerów polskich podstawek piwnych. Będzie to jej XVI edycja – na pewno nie ostatnia!

    Jak zwykle zmian w zasadach specjalnie nie planuję, jedynie dodanie kolejnych browarów (coraz ich więcej) oraz kosmetyczne usprawnienia. Tradycyjnie jeśli jednak Wy macie komentarze i propozycje odnośnie zmian - jestem otwarty na konstruktywne uwagi oraz krytykę. Właśnie tu i teraz.

    Przy czym od razu uzupełniam, że nie planuję wydzielać browarów kontraktowych, jako osobnych browarów.

    Czas na uwagi daję sobie i Wam do początku grudnia. Następnie w połowie grudnia chciałbym umieścić konkretne formularze oraz określić dokładnie terminy ich odsyłania. Nie przewiduje jednak żadnych drastycznych zmian w terminach w porównaniu z poprzednimi latami.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
  • solfernus
    Senior
    • 08-2004
    • 1025

    #2
    Z tego co wiem to doszło jedno państwo :Brytyjskie Wyspy Dziewicze.
    Mają dekielek różniący się od amerykańskiego brakiem strony internetowej.

    W naszym pięknym kraju jak co roku wysyp mini browarów.

    Ps. 1.nie będę dodawał nic o Wyspach Alandzkich
    2. mam na wymianę lub sprzedaż podstawkę z Nepalu. Jak ktoś chętny proszę na PW
    Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Oczywiście wezmę udział mimo że aktualnie nie mam fizycznego dostępu do zbioru.
      W kwestii samej ankiety brakuje mi trochę dwujęzycznych nazw w przypadku pw browarów z byłych terenów niemieckich ale jak tak zdecydowanie postanowiłeś to nie będę męczyć namolnie. Zdecydowana większość kolekcjonerów posiadająca tego typu podstawki świetnie orientuje się w temacie ich klasyfikacji jednak spotkałem się już z błędnym zaliczaniem niektórych ze względu na mylące nazwy występujące na nich np na podstawce ze Stoszowic występuje nazwa Peterwitz czyli bodajże Piotrowice a na niektórych podstawkach z Sobótki - nazwa Schweidnitz czyli Świdnica. Oczywiście są to marki piw ale może powodować to pomyłki wśród niedoświadczonych kolekcjonerów. Takich przypadków jest oczywiście więcej.

      Powodzenia Grzeber.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • grzeber
        Senior
        • 05-2002
        • 2866

        #4
        Dzięki za info o Wyspach Dziewiczych, ułatwi mi uzupełnienie.

        Co do informacji o niemieckojęzycznych nazwach miast, to nie zauważyłem specjalnie błędów na tym polu w latach poprzednich. W moim mniemaniu nie ma takiej potrzeby, ale czekam na opinie innych.

        Ogrom wiedzy dostępnej (łatwo) obecnie w internecie czy katalogu podstawek jest taki, że jeśli tylko ktoś chce dowiedzieć się skąd ma podstawkę to jest w stanie zrobić to bardzo szybko. A jeśli ktoś tego nie zrobi to nawet przedwojenne nazwy miast mu nie pomogą, na lenistwo nie ma rady. Pod tym względem nasza wiedza w porównaniu z tym co było choćby 10 lat temu, wzrosła o lata świetlne.
        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2866

          #5
          Po zeszłorocznej ankiecie nie było wiele uwag, zatem zasady zostają bez zmian. W tym roku mamy 20 nowych browarów i suma browarów, z których znane są podstawki osiąga 327.

          Pojawia się sporo browarów kontraktowych, przypominam, że podstawki z tych browarów zaliczamy do browarów, w których warzone było piwo. Ściągawka w załączniku.

          Gdyby ktoś z Was miał podstawki z browarów lub państw nie uwzględnionych w spisie bardzo proszę o dodanie takowych na końcu tabeli.

          Na wypełnione formularze ankiety czekam do końca stycznia 2015. Mam nadzieje, że trochę dłuższy czas wpłynie pozytywnie na frekwencję, do czego serdecznie zachęcam. Wyniki postaram się opublikować najszybciej jak się, uda. Zapewne będzie to w lutym 2015 roku.

          W razie pytań zapraszam.

          Tradycyjnie, jeśli znacie kogoś, kto zbiera podstawki i chciałby uczestniczyć w naszej zabawie, proszę o przesłaniu mu formularzy.
          Attached Files
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            #6
            Grzeber, jakoś nie mogę odnaleźć Ursy Maior w zestawieniu
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2866

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
              Grzeber, jakoś nie mogę odnaleźć Ursy Maior w zestawieniu
              Widać przegapiłem. Ursę zatem, proszę wpisać w wolne kratki pod Żywcem Krajcarem.
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              • grzeber
                Senior
                • 05-2002
                • 2866

                #8
                Tak tylko podbijam bo termin się zbliża.
                pozdrawiam
                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                Comment

                • grzeber
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2866

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na wypełnione formularze ankiety czekam do końca stycznia 2015. Mam nadzieje, że trochę dłuższy czas wpłynie pozytywnie na frekwencję, do czego serdecznie zachęcam. Wyniki postaram się opublikować najszybciej jak się, uda. Zapewne będzie to w lutym 2015 roku.
                  Już wiem, że niestety ze względów przeróżnych terminu lutowego na 95% nie uda mi się dotrzymać. Przpraszam.

                  Zapominalscy i spóźnialscy mogą zatem jeszcze podsyłać ankiety na mojego maila do końca lutego.

                  Wyniki postaram się opublikowac jak najszybciej.
                  pozdrawiam
                  www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                  Comment

                  • wzmacniacz
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 143

                    #10
                    No to skoro możliwość to wezmę mój skromny udział :-)

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      Rychło w czas
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • solfernus
                        Senior
                        • 08-2004
                        • 1025

                        #12
                        No jak tam z ankietą, jest szansa do końca marca?
                        Czy może dostaniemy ją do koszyka na święta
                        Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #13
                          Już koniec marca

                          Comment

                          • genea
                            Senior
                            • 02-2006
                            • 1515

                            #14
                            Jutro też jeszcze jest marzec Ma chłopak jeszcze szansę
                            Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                            Bractwo Piwne

                            Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                            Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                            Comment

                            • solfernus
                              Senior
                              • 08-2004
                              • 1025

                              #15
                              Dzisiaj prima aprilis to na pewno ankiety nie będzie. Jeszcze ktoś pomyśli, że to żart
                              Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎