Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] Szczun

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Szałpiw] Szczun

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Sim666
    Senior
    • 01-2015
    • 153

    #2
    Dość krótko i bardzo na temat: wspaniałe! Niesamowicie pijalne, łączące w sobie pewną specyficzną słodycz ze świetną goryczkową kontrą. Dobrze móc to znowu spijać.

    Comment

    • Rogerson
      Senior
      • 08-2012
      • 421

      #3
      Nowa warka jest ok ale nie ma już tego efektu wow. Efekt psuje dość mocno wyczuwalny alkohol który wychodzi na wierzch po ogrzaniu i chyba lekki niedobór chmielu, bo profil smakowany jest tym razem mocno przesunięty w stronę Belgii. Za to piana klasa sama w sobie. Nie piłem jeszcze Szczuna z dobrą pianą, ona zawsze jest rewelacyjna.

      Ogólnie powyższe nie zmienia faktu że nawet i bez efektu wow, w tym momencie to moje ulubione polskie piwo i bardzo chętnie do niego wracam

      Comment

      • Sim666
        Senior
        • 01-2015
        • 153

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Dość mętne, ledwo przejrzyste pod światło, [4.5]
        Piana: Absolut, beton, drobny pęcherzyk, ecru (bo zawsze chciałem użyć tego koloru) [5]
        Zapach: Nie wiem, na zapachu nigdy się nie znam. Czułem tę słodycz, pewnie drożdże, chmiel gdzieś schowany, z czasem dochodził do głosu wraz z nutką alkoholową. [4]
        Smak: Specyficzna (belgijska, jak mnie doświadczeni sensorycy pouczają) słodycz ze świetną goryczkową kontrą, po ogrzaniu lekki alkohol, przyjemnie rozgrzewające. [4.5]
        Wysycenie: Idealnie zbilansowane, dość niewielkie do średniego [5]
        Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, świetna grafika współgrająca z nazwą, składzik, polecane szkło, sugerowana temperatura... dla mnie komplet [5]
        Uwagi: Zdecydowana czołówka na mym podniebieniu.

        Moja ocena: [4.425]

        Edytka dodaje zdjęcie:
        Last edited by Sim666; 06-05-2015, 16:28. Powód: dodano zdjęcie

        Comment

        • Derbeth
          Senior
          • 04-2013
          • 337

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy, lekko zmętniony [4.5]
          Piana: bardzo obfita, gęsta i zbita [5]
          Zapach: bardzo intensywnie owocowy, przede wszystkim brzoskwinia i mango, odrobina żywicy i kwiatów [5]
          Smak: intensywnie kwiatowo-owocowy, dominuje róża? Goryczka średnio wysoka, grejpfrutowa [4]
          Wysycenie: średnie, odpowiednie [4.5]
          Opakowanie: sporo informacji o piwie, goły kapsel [4.5]
          Uwagi: Butelka z datą 01.10.2015. Pite wcześniej sprawiało inne wrażenie - teraz bardzo mocno kwiatowe jak saison, wtedy było dużo więcej belgijskiej brzoskwini i amerykańskich chmieli. Ciekawe piwo, ale teraz nie pasuje mi.

          Moja ocena: [4.525]

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Moim zdaniem piwo różni się od tego z browaru Bartek. Jest bardziej belgijskie, tamto było bardziej amerykańskie.
            W zapachu fenole, suszone śliwki, słodkie owoce tropikalne.
            Pojawił się alkohol w smaku, w piwie z Bartka jego nie było. Goryczka jest dziwna, połączenie grejpfruta z trawą, poziom goryczki średni w kierunku do wysokiego. Jest duża kontra słodowa, drożdżowa z narastającymi owocami jak figi i ciemne śliwki. Po tym piwie jeść już się nie chce, tak jest pełne i treściwe. Warka 01.10.2015.

            Mimo, że od zawsze wolę Belgię od USA, to jednak z nostalgią wspominam Szczuna, pitego ze dwa lata temu wielokrotnie z kranu w jednym z pubów nad jeziorem Ełckim.
            Jakże wtedy pięknie bekało się i odbijało amerykańskim chmielem
            Szkoda, wtedy piwo było wyśmienite, dziś jest tylko dobre.

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowo-pomarańczowy, mętny. [4.5]
              Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa, średnia, utrzymuje się dość długo, oblepia szkło. [4.5]
              Zapach: Owoce i nuty przyprawowe, niezbyt silny. [4]
              Smak: Słodowe, lekko kwaskowe, nuty owocowe (brzoskwinie?), cytrusowa chmielowość i taka sama goryczka, dość mocny posmak alkoholu. [4]
              Wysycenie: Niskie. [4]
              Opakowanie: Jako poznaniak powinienem ocenić pozytywnie, ale jakoś szału nie robi Jakaś taka szarobura, szkoda, że kapsel złoty golas. Ciężka ta butelka, chyba zwrotka. [4]
              Uwagi: Nie zawaham się napisać, że kiedyś było lepsze. Teraz dominuje cytrusowo-pestkowa goryczka i silny posmak alkoholu, zapamiętałem je jako intensywne smakowo i bardzo urozmaicone piwo z przyjemną słodowością i owocowymi posmakami na pierwszym planie oraz chmielem na drugim. Obecnie stoi o klasę niżej niż dawne wypusty, może musi poleżakować? I tak jest lepiej niż w belgijskich stylach z Fortuny, ale chyba nie w tą stronę powinni równać. Warka do 30.06.2016.

              Moja ocena: [4.075]

              Comment

              • Rogerson
                Senior
                • 08-2012
                • 421

                #8
                Pojawiła się nowa warka, uwarzona w Wąsoszu, data do 21.02.2019, cena ok. 10 zł w specjalistyku.

                Dawno nie piłem tak dobrego Szczuna, chyba tylko pierwsza warka mi aż tak smakowała. Idealny balans pomiędzy Ameryką i Belgią, dobra piana, świetnie ukryty alkohol. Gdyby nie fakt że procenty dają po głowie, to wypiłbym duszkiem ze dwa.

                Oby tak dalej, bo ewidentnie mamy tutaj do czynienia z powrotem króla

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎