Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Piwoteka] Królewska Piwoteka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Piwoteka] Królewska Piwoteka

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, o sporym zmętnieniu. [5]
    Piana: Drobna i obfita. Na trwałość nie zwróciłem uwagi bo zbyt szybko piwo się skończyło [4.5]
    Zapach: Intensywny, rześki goździkowo-bananowy aromat. [5]
    Smak: Treściwe, wręcz gęste. Tylko lekko słodkie, goryczka dobrze kontruje wysoki ekstrakt. Po przełknięciu wyczuwalna moc. [4.5]
    Wysycenie: Średniowysokie. [5]
    Opakowanie: Grafika etykiety niespecjalnie porywa, ważne że jest pełne info. [3.5]
    Uwagi: Bardzo dobry podwójny weizenbock, przynajmniej jeśli chodzi o wersję beczkową

    Moja ocena: [4.675]
    Attached Files
    Last edited by docent; 04-01-2015, 15:44.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Potężny, drożdżowo-bananowy zapach z wyraźnie wyczuwalną nutą skórki od chleba. Usta zastygają w uśmiechu na samą myśl o tym, co mnie czeka, gdyż "pszenice" najbardziej lubię właśnie w takiej wersji - ciężkiej, treściwej, chlebowo-drożdżowo-bananowej. I smak to potwierdza, może poza ciężkością - ten doppelweizenbock jest dosyć zdradliwy, dopiero szum w głowie przypomina nam o jego mocy. Piwo smakuje jak lubiane przeze mnie hefe-weizeny, tylko bardziej. Do tego dochodzą bardzo delikatne niuanse karmelowe. Jak już wspomniałem, mimo wysokiej mocy alkohol wyczuwalny jest dopiero po przełknięciu, mile rozgrzewając przełyk, chociaż zostawia też na podniebieniu delikatny odalkoholowy posmak - pewnie kwestia ułożenia się piwa; ale ja jestem niecieprliwy i musiałem je wypić "na świeżo". Goryczka oczywiście niska, acz wyczuwalna, chociaż użyto aż trzech rodzajów chmielu, w tym Simcoe.

      Minus - niska piana, która znika w okamgnieniu.

      Ogólnie - bardzo fajne piwo.
      Last edited by WojciechT; 11-01-2015, 22:52.

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #4
        Świetne piwo! Nic dodać, nic ująć, genialna kooperacja i wybitny koźlak pszeniczny dubeltowy (z tym że troszkę mało koźlakowate )

        Czekam na inne piwa od tych Panów!
        Last edited by Mario_Lopez; 26-01-2015, 20:20.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brzoskwiniowy o potężnym zmętnieniu. [4]
          Piana: Średnio wysoka, ale zadziwiająco trwała, na trzy palce. Nie chce opadać. Mógłby być trwalszy osad. [4]
          Zapach: Bardzo naturalny, tak jakby Pan Bóg warzył to piwo. Banany, słód, lekki goździk. [5]
          Smak: Piwo jest pełne, treściwe, zarówno słodkie, ale też i goryczkowe z ukrytym alkoholem i orzeźwiającym kwaskiem. Przyjemne owoce jak banany i brzoskwinie w wytrawnej zalewie. [5]
          Wysycenie: Nasycenie jest bardzo duże, może trochę aż za duże. Kamufluje procenty. [4]
          Opakowanie: Na etykiecie książki, ale widać po nazwach, że są to nazwy piw. Czytamy też: Trunek idealny na grudniowy, mroźny wieczór. Tak więc jest to odpowiednie piwo dla piwosza z pn-wschodniej Polski, gdzie zimno i śniegu pełno. Na plus podany pełny skład: słody i chmiele. Kapsel firmowy. [4.5]
          Uwagi: Nie zawaham się użyć tych słów... Jest to genialne piwo !
          Najlepszy podwójny pszeniczny koźlak jaki piłem w życiu. Warka do 20.06.2015. Więcej takich piw Panowie...

          Moja ocena: [4.775]

          Comment

          • Piwoteka
            Senior
            • 04-2008
            • 1209

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
            Świetne piwo! Nic dodać, nic ująć, genialna kooperacja i wybitny koźlak pszeniczny dubeltowy (z tym że troszkę mało koźlakowate )

            Czekam na inne piwa od tych Panów!
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie zawaham się użyć tych słów... Jest to genialne piwo !
            Najlepszy podwójny pszeniczny koźlak jaki piłem w życiu. Warka do 20.06.2015. Więcej takich piw Panowie...
            Kurczę, panowie - wielkie dzięki za dobre słowo! Bardzo się cieszę, że smakuje!
            Oby piwo, które warzymy w najbliższy piątek w Olbrachcie też się udało. Wasze!
            Piwoteka
            Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
            www.piwoteka.pl
            Sklep Piwoteki na Facebooku
            Piwoteka Narodowa na Facebooku
            Piwoteka Narodowa na G+
            Дед Мороз (Dziadek Mróz)
            Browar Piwoteka

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #7
              Przez ostatnie 3 dni, wypiłem tych piwek kilka i faktycznie najlepsza pszenica dubeltowa z jaką miałem do czynienia, pije się to tak miło i przyjemnie, że aż ciężko uwierzyć, że to aż 8,5%, alkohol tak pięknie ukryty, że się to w głowie nie mieści...

              Oby tak dalej, bo przebijacie Pintę i AleBrowary i to jednym piwem!

              Obyście nie spuścili z tonu przy następnych piwach, daję kredyt zaufania w ciemno.
              Last edited by Mario_Lopez; 29-01-2015, 16:32.
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • Jimmy_jb
                • 11-2005
                • 911

                #8
                Podpiłem parę łyków wersji beczkowej więc nie oceniam ale muszę się wybrać po wersję butelkową i na spokojnie zdegustować w domu bo piwo zdecydowanie zachęcające.
                Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobursztynowy/pomarańczowy, mętny. [4.5]
                  Piana: Bardzo wysoka, utrudnia nalewanie. [4]
                  Zapach: Silny, goździkowy, nuty karmelu i zboża. Szkoda, że bananów nie ma. [4]
                  Smak: Słodowy, zbożowy, karmelowy, kwaskowy, na koniec goryczka lekka. Czuć alkohol. [4]
                  Wysycenie: Średnie. [3.5]
                  Opakowanie: Stonowane, ale całkiem ok. Plus za podanie pełnego składu. [4]
                  Uwagi: Solidne piwo, treściwe i pełne smaku. Do pełni szczęścia brakuje mi nut banana, trochę zbyt wyraźny jest też alkohol. Mimo tego polecam, smaczne piwo.

                  Moja ocena: [4]

                  Comment

                  • Dzoshu
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 496

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny bursztyn, zamglone. [4]
                    Piana: Całkiem ładna, średnio pęcherzykowa ale nie oblepia szkła i szybko opada do cienkiej warstewki na powierzchni. [3.5]
                    Zapach: Goździk, skórka od chleba, lekki cynamon i przyjemna nutka alkoholowa. Nasunęło mi się skojarzenie z jabłecznikiem (ciastem). [4]
                    Smak: Aksamitne i zdradliwie pijalne. Na wstępie lekka cierpkość od pszenicy po chwili koźlakowa słodycz. Na finiszu subtelna goryczka uzupełniona przez rozgrzewający alkohol podczas przełykania. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, tutaj pasuje. [4.5]
                    Opakowanie: Trochę nudnawe, dokładny skład. [4]
                    Uwagi: Warka 20.06.15. Wszystko idealnie wyważone, chyba nie piłem jeszcze tak pijalnego a zarazem wyrazistego piwa w tym stylu.

                    Moja ocena: [4.175]
                    Attached Files
                    Last edited by Dzoshu; 02-02-2015, 22:56.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #11
                      Aromat - po otwarciu butelki wyraźna nuta chmielu (?), później też trochę opada (wraz z ogrzaniem i czasem powoli ustępuje), nie w stylu użytego Simcoe [to akurat nie przytyk, dla mnie ten chmiel tam nie musi być, ale może jestem konserwatywnym bockokonsumentem ] potem cierpkawe owoce, drożdże, co może dawać skojarzenia ciasta z owocami (jabłka, rabarbar), trochę goździków
                      Piana - dość wysoka, drobna, średniotrwała
                      Barwa - herbata z pomarańczą
                      Wysycenie - nie jest może specjalnie wysoka, ale zgodnie ze stylem wyraźnie podszczypuje ożywiając piwo
                      Smak - cierpko-słodkawe owoce (jabłka) w cieście , jakby lekko podpieczone, z lekkim karmelem, z lekką dozą słodyczy, ciut korzennej goryczki, wyczuwalne drożdże. Trochę ziemistości, ale niewiele. Alkohol nie jest wyczuwalny w smaku, ale inne zmysły odnotowały jego jego rozgrzeającą moc
                      Treściwość - wysoka

                      Eta trochę jak zgrabny informator o produktach. Ja specjalnie pojechałem do sklepu z zamiarem kupna tego piwa i na półce długo szukałem.
                      Ogólnie piwo oceniam jak całkiem dobre. Może specjalnie mnie nie oczarowało, ale trzeba przyznać, że w smaku posiada atrybuty stylu a mimo pokaźnej mocy alkohol umiejętnie się skrywa. Pszeniczne bocki nie są ąż tak bardzo częste, a ich dubeltowe wersje nawet w ojczyźnie występowania są rzadkością. Dodatkowo jest to styl, w którym wady trudno przykryć chmielem, a wyszło poprawnie i dlatego inicjatywa Piwoteki moim zdaniem zasługuje na pochwałę

                      Piwo trafia na skąpą listę dubeltowych kóz:

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: zamętniony rubinowo-mahoniowy [4.5]
                        Piana: mierna, otrzymałem z minimalna obwódka wokół szkła [2]
                        Zapach: słaby, słodowo-kwiatowy [3]
                        Smak: treściwość słaba, momentami treściwości ulatywała na rzecz wodnistości, w smaku dominacja lekko cierpkich smaków owocowych, trochę zboża, minimalnie wyczuwalne bananowe i chlebowe akcenty, całość psuł niestety coraz mocniejszy w trakcie picia kwaskowaty posmak [3]
                        Wysycenie: za duże [4]
                        Opakowanie: wafel w knajpie był, logo jakieś na nalewaku też, gładkie szkło [4]
                        Uwagi: Słabe, dobrze że była o szklaneczka 0.33l to dałem radę dopić, a szkoda bo produkty Jana z Piotrkowa zazwyczaj mi smakowały

                        Moja ocena: [3.075]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 07-02-2015, 15:57.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #13
                          Kolor: Ciemny bursztyn, mętny.
                          Piana: Biała, średnio obfita, dosyć gęsta, dosyć trwała. Opada do dziurawej mgiełki.
                          Zapach: Nieco landrynkowy banan, karmel i alkohol. Alkohol nie jest jakiś nieprzyjemny, taki likierowy bardziej,
                          Smak: Dosyć treściwe. Słodowość, karmel, wyraźny banan. Goździka prawie nie ma, może minimalny gdzieś na szarym końcu. Wyraźna nuta alkoholowa, trochę przeszkadza. Lekka kwaskowatość. Goryczka niska.
                          Wysycenie: Średnio wysokie.
                          Ogółem: Zdecydowanie zbyt alkoholowe. Gdyby nie to byłoby bardzo w porządku.
                          Last edited by Oskaliber; 13-02-2015, 22:28.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • rafael52
                            • 12-2013
                            • 478

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bursztynowy, zmętniony. [4.5]
                            Piana: raczej skąpa i po chwili znika. [2.5]
                            Zapach: średnio intensywny, głownie wyczuwalne goździki, może delikatnie i inne przyprawy, fenole oraz niestety dość intensywny alkohol. [3]
                            Smak: dokładnie to co w aromacie, goździki i alkohol, dość nieprzyjemna alkoholowa goryczka. [2.5]
                            Wysycenie: średnie do wysokiego. [4]
                            Opakowanie: w stylu Olbrachta. [4]
                            Uwagi: miałem okazje pić również z beczki i było lepiej.

                            Moja ocena: [2.925]

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9732

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowy zmętniony. [4]
                              Piana: Kremowa, bardzo drobna, całkiem wysoka i trwała. [4.5]
                              Zapach: Harmonijna kompozycja pszeniczno-koźlakowa, ale taka bardziej pszeniczna. [4.5]
                              Smak: A w smaku podobnie, ale bardziej koźlak. Wyczuwam posmaki winne, rodzynkowe, a nawet figowe. Uchchch..., generalnie konkretne piwo. [4]
                              Wysycenie: Niezbyt wysokie, i chyba dobrze. [4]
                              Opakowanie: Nie wiem, komu było potrzebne nawiązanie do księgozbioru. Trochę słabo, biorąc pod uwagę wcześniejsze wzornictwo browaru... Wysoka jakość wykonania... [4]
                              Uwagi: Takie piwa mi dobrze robią, ale zdecydowanie powinno się je degustować w domowym zaciszu, w wygodnym fotelu...

                              Moja ocena: [4.225]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎