Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haust, Nessie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Haust, Nessie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Rubinowy, klarowny. [5]
    Piana: Drobna, całkiem obfita i dość trwała. [4]
    Zapach: Początek alkoholowo-lakierowy, potem karmel i ciekawa orzechowość. [3.5]
    Smak: Pierwsze wrażenie to solidny woltaż piwa. Zaraz za tym idzie intrygująca orzechowość kojarzona już z zapachu. W końcu pojawia się świetna torfowa wędzonka w stylu spalonych kabli i asfaltu. Prawdę mówiąc ta specyficzna wędzonka nadaje temu piwu charakter. [4.5]
    Wysycenie: Średnie. [4.5]
    Opakowanie: Adekwatna nazwa i stylistyka etykiety. [4.5]
    Uwagi: Mocne piwo, mi smakowało pod warunkiem że pijemy około 330 ml.

    Moja ocena: [4.125]
    Attached Files
    Last edited by docent; 19-01-2015, 18:31.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      (...)Smak: Pierwsze wrażenie to solidny woltaż piwa. Zaraz za tym idzie intrygująca orzechowość kojarzona już z zapachu. W końcu pojawia się świetna torfowa wędzonka w stylu spalonych kabli i asfaltu. Prawdę mówiąc ta specyficzna wędzonka nadaje temu piwu charakter. [4.5] (...)
      Się porobiło... Gdzie te czasy, gdy charakter piwu nadawał chmiel, słód a ekstrawagancją był karmel, cytrusy i żywica? Teraz jest asfalt i spalone kable
      A tak na poważnie, to oddałbym w tej chwili wiele za mocne, słodowo-torfowe wee heavy
      Last edited by Pinio74; 19-01-2015, 19:57.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brąz, klarowne, rubinowy refleks. [4.5]
        Piana: Wymuszona, opada do zera, nic nie zostawia na szkle. [2.5]
        Zapach: Wędzonka w stylu dębu czy buku i ślady orzechów w tle. [4]
        Smak: Pełne, intensywnie orzechowe z przyjemnym alkoholem podczas przełykania i wędzonym, torfowym posmakiem na finiszu. Gdzieś daleko w tle przemknęła nutka waniliowa. [4.5]
        Wysycenie: Średnie w stronę niskiego, ok. [4.5]
        Opakowanie: W miarę ładny artwork, w miarę dokładny skład. [4]
        Uwagi: Nie wiedziałem czego się spodziewać ale bardzo przypadło mi do gustu. Z niecierpliwością czekam na więcej przedstawicieli tego stylu na rynku.

        Moja ocena: [4.1]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 26-01-2015, 22:14.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Ciekawe piwo. Mocne, treściwe, z intrygującą wędzonką w stylu kompotu wigilijnego. Zbyt goryczkowe jak na szkota.
          Ja woltażu kompletnie nie czułem, może to przez to, że piłem z peta w autobusie, olewając zasady savoir-vivre transportu publicznego i piwnej kultury

          Comment

          • melor
            Senior
            • 04-2006
            • 364

            #6
            aromat: ognisko, lekko słodki zapach
            kolor: ciemnomiedziany, klarowny, przezroczysty
            piana: mała, ale się trzyma
            smak: Jest przyjemna wędzonka. Nie jest intensywna, ale wyraźna. Czuć też chyba słodycz i lekką karmelowość. Niskie nasycenie. Czuć jak rozgrzewa to piwo. Niepodobne do żadnego innego piwa, które piłem. Szybko się pije.
            Dobre, ale niestety szybko znika...
            7/10

            opakowanie: Butelka 0,33 l. Kapsel biały. Data do 5 lutego (a kupiłem je 14 lutego...) Na etykiecie brak wielu informacji: brak info o pojemności, brak kodu kreskowego. Poza tym w składzie jest tylko słód pilzneński, a w Internecie można przeczytać, że są jeszcze inne słody.

            ekstrakt: 20%, alkohol: 8,2%
            IBU: 33
            gatunek: scotch ale / wee heavy (smoked)
            cena: 8,30 zł

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brązowobursztynowy, klarowny. [4]
              Piana: Beżowa, bardzo drobna, bardzo niska i krótkotrwała. Może to "zasługa" parametrów? [2.5]
              Zapach: Wędzonka (no, może w kierunku swądu palonych/topionych kabli ), karmel, zboże - takie trochę płatkowo-owsiane. Mnie się podoba. [4]
              Smak: Piwo zdecydowanie mięsiste. W smaku karmel, wino/ślad alkoholowy, orzechowa goryczka. Chyba zalajkuje . [4]
              Wysycenie: Stosownie niewysokie. [4]
              Opakowanie: Bączek. Wzornictwo proste. Szkocka flaga, szkocka potwora "w zwojach". Goły kapsel.
              Generalnie podoba mi się, choć czcionka zbyt mała, zwłaszcza wobec godnych parametrów napoju... . [4]
              Uwagi: W głowę zachodzę, czy piłem kiedyś "łi-chewi". No, może w wersji scottish ale.
              Lubię konkretne, mięsiste piwa, to mi zasmakowało. Mimo lekko głuszącej mocy poszerzyło mi piwne horyzonty .

              Moja ocena: [3.85]

              Comment

              • Glingorth
                Senior
                • 04-2014
                • 283

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bordowy, klarowne. [4.5]
                Piana: Niewielka, szybko redukuje się do pierścienia. [3.5]
                Zapach: Suszone owoce, karmel, delikatna wędzonka i trochę alkoholu. [4]
                Smak: Mocno słodowe, owoce, karmel, delikatna goryczka. Alkohol przyjemnie grzeje po przełyku. Dobra pełnia. [4.5]
                Wysycenie: Niskie do średniego. [4]
                Opakowanie: Mała etykietka, ale wszystko fajnie się komponuje. [4.5]
                Uwagi: Ciekawe piwo, pierwszy raz piłem ten styl i z pewnością jeszcze do niego wrócę.

                Moja ocena: [4.2]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎