Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, Kwerulant Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bednary, Kwerulant Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobursztynowy, zmętniony. [5]
    Piana: Nieprzesadnie wysoka, ale ładna, raczej drobnopęcherzykowa, trwała, zostawia na ścianach wąsy. [4]
    Zapach: Mocno karmelowo-słowowo-chmielowy z, niestety, łatwo wyczuwalnym masełkiem. [3.5]
    Smak: Rzadko to piszę, ale... To byłoby naprawdę świetne piwo, gdyby nie wady. Bo kurde czuć nachmielenie, czuć podbudowę słodową (tę w szczególności), ale diacetyl jest tak mocny, tak intensywny, że przykrywa wszystko inne. Ale to "wszystko inne" jest na tyle fajne, że czuć, że istnieje... Niestety ta jedna wada jak dla mnie psuje wszystko. Niemniej na tym punkcie ja jestem przeczulony. [2.5]
    Wysycenie: OK. [5]
    Opakowanie: Z wykształcenia jestem humanistą, do tego przeczytałem miliardy książek (czyli pewnie kilkaset), ale nie spotkałem się jeszcze ze słowem "kwerulant". Widać miałem zbyt wysokie mniemanie o sobie. Poza tym, sorry, nie przyciąga wzroku na półce. [4]
    Uwagi: Może jak dłużej poczeka, to masełko zejdzie?

    Moja ocena: [3.325]

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
      Z wykształcenia jestem humanistą, do tego przeczytałem miliardy książek (czyli pewnie kilkaset), ale nie spotkałem się jeszcze ze słowem "kwerulant". Widać miałem zbyt wysokie mniemanie o sobie.
      Pochodzi z łaciny, znaczy awanturnik, ale też (sądowy) pieniacz, więc metafora zgrabna

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        Pochodzi z łaciny, znaczy awanturnik, ale też (sądowy) pieniacz, więc metafora zgrabna
        Tak, użyłem Google no i pasuje do angielskiego quarrel. Po prostu byłem zaskoczony, że nie spotkałem się jeszcze z tym słowem.

        Comment

        • Oskaliber
          Senior
          • 05-2010
          • 727

          #5
          Kolor: Ciemnobursztynowy, opalizujący.
          Piana: Biała, mało obfita, mało gęsta, niezbyt trwała. Opada do obrączki.
          Zapach: Karmelowo-tostowy z lekkimi ale'owymi estrami i szczyptą chmielu. Jest też trochę diacetylu.
          Smak: Średnio treściwe. Słodowość, karmel, tosty, trochę ziemistego chmielu i estrów, lekki diacetyl. Goryczka średnio niska.
          Wysycenie: Niskie.
          Ogółem: Dobre.
          BeerFreak.pl

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy. [5]
            Piana: Jasnobeżowa, średnio obfita, utrzymująca się krótko. Ładnie oblepia szkło. [4]
            Zapach: Słodowy z delikatnym chmielem o charakterze tytoniowym. Lekki diacetyl. [3.5]
            Smak: W smaku nieco lżejsze niż wskazywałby na to zapach. Fajnie czuć chmiel, piwo jest lekkie i sesyjne. Goryczka niska ale wyczuwalna. [4]
            Wysycenie: Nie za wysokie, pasujące do charakteru piwa. [4.5]
            Opakowanie: Ciekawa etykieta w nowoczesnym stylu. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.9]
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Foto...
              Attached Files
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • Marchi
                Senior
                • 12-2006
                • 130

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Piękna, wręcz podręcznikowa miedź. Obniżam (może niesprawiedliwie) bo piwo jest idealnie klarowne, a oczekiwałem w tym stylu niejakiej zawiesistości, którą osobiście uwielbiam. [4]
                Piana: Ładna i wysoka po nalaniu, widoczny kożuch do samego końca degustacji. [4.5]
                Zapach: I tutaj pierwszy zawód. Nie wyczułem tostów ani ciasteczek, na które liczyłem. Mnie aromat kojarzy się z mocną, nie posłodzoną herbatą. [2.5]
                Smak: Smak był wierny zapachowi. Liczyłem na piwo halsujące ku "Angielskiemu Śniadaniu", a może wręcz "Szkotowi w Krakowie", miast tego otrzymałem bardzo płaski i raczej wodnisty trunek, o raczej nieprzyjemnej goryczce. Najbardziej zawiódł mnie brak solidnego ciała. [2.5]
                Wysycenie: Ciut za wysokie. [3]
                Opakowanie: Bardzo fajna, klimatyczna etykieta. [4.5]
                Uwagi: Wbrew trendom bardzo lubię klasyczne, wyspiarskie ale. Niestety Kwerulant, na którego do kilku tygodni ostrzyłem sobie zęby, nie spełnił moich oczekiwań na kluczowych płaszczyznach. Piwo jest zbyt wodniste, wytrawne, bardzo brakuje mu ciała.

                Moja ocena: [2.9]

                Comment

                • Klatak
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 431

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny bursztyn z średnim zmętnieniem. [4.5]
                  Piana: Średnio obfita, drobno zbudowana, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [4]
                  Zapach: Dość intensywny, karmel, biszkopt, suszone owoce (figi, daktyle). Dość słodki, przyjemny. [4.5]
                  Smak: Dość słodkie mimo to sprawia wrażenie lekko wodnistego, karmelowe z co najwyżej średnią goryczką w ziołowym stylu. [4]
                  Wysycenie: Poniżej średniego, mogło by być nieco wyższe. [4]
                  Opakowanie: Bardzo fajny projekt na dobrej jakości papierze, szkoda że panuje totalna dezinformacja. [4]
                  Uwagi: Warka z datą do 19.04.2015. Bardzo pijalne, lekkie, nieco słodkawe, klasyczne pale ale.

                  Moja ocena: [4.2]
                  Last edited by Klatak; 20-03-2015, 18:54.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎