Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Stu Mostów, WRCLW Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Stu Mostów, WRCLW Pils

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Wyraźna goryczka od niemieckich chmieli, tony drożdżowe /bez filtracji/. Sesyjne, pite z przyjemnością.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Poprosiłem o próbkę i podziękowałem. Straszne masło w aromacie i smaku.

      Comment

      • koorgan
        Gość
        • 08-2014
        • 50

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
        Poprosiłem o próbkę i podziękowałem. Straszne masło w aromacie i smaku.
        Może to pils w czeskim stylu.

        Comment

        • Oskaliber
          Senior
          • 05-2010
          • 727

          #5
          Według piwowara to pils po niemiecku.

          Kolor: Słomkowy, opalizujący.
          Piana: Biała, średnio obfita, średnio gęsta, średnio trwała.
          Zapach: Lekka słodowość i lekki ziołowy chmiel. Gdzieś przez moment przewinęła mi się też zapałczana nuta siarkowa.
          Smak: Średnio treściwe. Lekka słodowość, wyraźny ziołowy, świeży posmak chmielu. Niestety w miarę ogrzewania coraz wyraźniejszy diacetyl. Goryczka średnio niska.
          Wysycenie: Średnie.
          Ogółem: Za dużo diacetylu i za mało goryczki, ale nie jest to złe piwo. Mimo wszystko obecnie chyba najsłabsza pozycja z Browaru Stu Mostów.
          Uwagi: Wersja beczkowa.
          Last edited by Oskaliber; 11-02-2015, 23:02.
          BeerFreak.pl

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            #6
            Piliśmy wczoraj - świetna spora goryczka, wyważona słodowość. Takich piw mi brakuje na rynku. Żadnych nut diacetylowych
            Butelka zakupiona chyba w Piwnicy, ale głowy sobie nie dam uciąć.
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2835

              #7
              Wrażenia potwierdzam ( ja piłem w sobotę ), a tak oto wygląda ów zacny pilsik :
              Attached Files
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • Maggyk
                Szara Adminiscjencja
                • 05-2004
                • 5615

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                Wrażenia potwierdzam ( ja piłem w sobotę ), a tak oto wygląda ów zacny pilsik :
                Ojciec parapet wykafelkowałeś?
                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                Piwo domowe -
                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                Reklama w BROWARZE
                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                Comment

                • jacekwerner
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2835

                  #9
                  Przeca widać, że to nie mój balkon
                  Ochotnicza Straż Piwna
                  BAZA = 7446

                  Comment

                  • borsukwroc
                    Member
                    • 02-2013
                    • 71

                    #10
                    To Stu Mostów warzy już swoje własne piwo?
                    Jeszcze nie byłem, ale znajomy był i mówił że tanio nie mają i swojego nie mieli...

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika borsukwroc Wyświetlenie odpowiedzi
                      To Stu Mostów warzy już swoje własne piwo?
                      Jeszcze nie byłem, ale znajomy był i mówił że tanio nie mają i swojego nie mieli...
                      No to czas nadrobić zaległości, bo już od jakiegoś czasu warzą.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • apaczu
                        Senior
                        • 10-2013
                        • 168

                        #12
                        Piłem to piwo w wersji butelkowej z pierwszej wypuszczonej partii.

                        Piana - drobna, ładna, średnia - nie utrzymuje się jakoś specjalnie długo ale miło, że jest
                        Kolor - jasny, słomkowy. Widoczna opalizacja
                        Zapach - Jest trochę kwiatowo i lekko słodowo. Szału nie ma.
                        Smak - czuć słodową podbudowę i jak dla mnie, zbyt mało wyraźną goryczkę. Wolałbym więcej chmielu i ciut mniej ciała.

                        Żaden to pomost pomiędzy nową falą a mainstreemem, bo piwo sensorycznie zdecydowanie nawiązuje do tego drugiego, z rzemiosła biorąc głównie cenę (około 7 zł za butelkę).
                        Ostatnio w temacie jasnych lagerów/pilsów jestem trochę nie na czasie (bo piłem tylko Miłosławia Pilznera z diacetylem oraz lekkim żelazem... i pomimo tych wad, piwo było niezłe - rześki zapach, fajna goryczka), ale odnoszę wrażenie, że trochę za mało ma to piwo do zaoferowania. Aż pójdę do sklepu kupić do porównania Lecha Pils, którego piłem na wakacjach i bardzo pozytywnie mnie to piwo zaskoczyło... być może dopiero po jego ponownym wypiciu docenię jakość pilsa z Wrocławia.
                        Last edited by apaczu; 05-03-2015, 12:33.

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny, złotawy, ciemna słomka. Lekko mętne. [4.5]
                          Piana: Marna i po 2 minutach praktycznie przestała istnieć, choć jej struktura była ładna, drobno ziarnista. [2]
                          Zapach: Chmielowy z nutami słodkawego grejpfruta czy pomelo. W tle świeże przebłyski słodowe. Intensywność średnia w kierunku słabej. Brak zauważalnych wad. [4]
                          Smak: Dominująca, lekko cierpka goryczka ze smaczkami pomelo. Słodowość zdominowana, ale wyraźnie wyczuwalna; prosta, lekko chlebowa. Posmak końcowy goryczkowy z lekko metalicznym/taninowym zgrzytem. Ogólnie balans smaku przesunięty w kierunku goryczki. [4.5]
                          Wysycenie: OK [4.5]
                          Opakowanie: Butelka. Świetny pomysł z umieszczeniem parametrów piwa (pełnia, odczucie goryczki, barwa) w formie graficznej, wykresu. [3]
                          Uwagi: Piwo bardzo zbliżone do pilsa z Bierhalle, ale z tą różnicą, że ten jest bardziej wytrawny, goryczkowy. Całościowo bardzo dobry odbiór piwa popsuła prawie nieistniejąca piana.

                          Moja ocena: [4]
                          Last edited by chemmobile; 28-03-2015, 20:15.
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • Klatak
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 431

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Słomkowy/ jasne złoto, praktycznie klarowny. [5]
                            Piana: Dość obfita, z początku wiarę drobno zbudowana niestety dość szybko się dziurawi. [4]
                            Zapach: Dość intensywny słodowy, jest też i wspominany diacetyl. [4]
                            Smak: Dość wytrawne, wyraźnie słodowe w smaku. Goryczka ziołowa na średnio a nawet średnio wsyokim poziomie, bardzo przyjemna. Stosunkowo dużo diacetylu, ale ze względu na goryczkę nie jest strasznie denerwujący. [4]
                            Wysycenie: Średnio wysokie, pasuje. [4.5]
                            Opakowanie: Całkiem fajna etykieta, szkoda że nie ma zawartego składu. [4]
                            Uwagi: Warka z datą do 01.05.2015 Całkiem przyjemny i pijalny pils (szkoda że nie za 3 zł ).

                            Moja ocena: [4.075]

                            Comment

                            • vjtknn
                              Junior
                              • 08-2014
                              • 25

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomkowy. Leciutko zmętnione. [4.5]
                              Piana: Niemal brak nawet przy laniu "na pianę". Opada do cieńkiego krążka przy brzegach. Brak lacingowania. [2]
                              Zapach: Niestety na pierwszym miejscu diacety, intensywne masło. W tle nuty słodowe i niemiecki chmiel. [3]
                              Smak: Parządny, wytrany pils - nuty słodowe, mocna goryczka, diacetyl znacznie mniejszy aniżeli wynikałoby to z zapachu. Pije się nieźle. [4]
                              Wysycenie: Średnie - jak dla mnie idealne. [4.5]
                              Opakowanie: Ładna etykieta, minus za brak pełnego składu. [4.5]
                              Uwagi: Niezły pils. Niestety z diacetylem i nie za te legendarne 3 pln.

                              Moja ocena: [3.525]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎