Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Stu Mostów, Salamander Strong Witbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Stu Mostów, Salamander Strong Witbier

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    #2
    Kolor: Złoty, mętny. Jak na Wita dosyć ciemny, ale to w końcu podrasowany Wit.
    Piana: Biała, dosyć obfita, średnio gęsta, dosyć trwała. Opada do dziurawego kożucha mocno oblepiając szkło.
    Zapach: Intensywna i dobrze zbalansowana kolendra i pomarańcza.
    Smak: Średnio treściwe, jak na 16stkę nawet dosyć lekkie. Zbożowość, wyraźna kolendra, pomarańcza, cytrusy, lekka kwaskowatość. Goryczka niska.
    Wysycenie: Średnio wysokie.
    Ogółem: Bardzo dobre. Dobrze zbalansowane, dosyć lekkie i orzeźwiające mimo swojego ekstraktu.
    Uwagi: Wersja beczkowa.
    Last edited by Oskaliber; 11-02-2015, 23:02.
    BeerFreak.pl

    Comment

    • Glingorth
      Senior
      • 04-2014
      • 283

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoto pomarańczowy, zamglony. [4]
      Piana: Drobna, niewielka, pozostaje do końca. [4]
      Zapach: Typowe nuty dla witbiera, zbożowość, kolendra, skórka pomarańczy. [4]
      Smak: Fajna pełnia i gładkość podczas picia. W smaku dość słodko, owocowo z wyczuwalną pomarańczą, delikatna goryczka i lekki kwasek. [4.5]
      Wysycenie: Pasuje. [4.5]
      Opakowanie: Podoba mi się ten styl etykiet. Po samym opisie już wiadomo, czego się spodziewać po tym piwie. Do tego ciekawy pomysł z parametrami, brakuje jedynie nazwy chmielu jaki został użyty. [5]
      Uwagi: Oceniane piwo w wersji butelkowej, następnym razem będzie z beczki

      Moja ocena: [4.275]

      Comment

      • rgrzech
        Senior
        • 12-2013
        • 230

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brudny pomarańcz, zmętniony. [4]
        Piana: Tragedia. Piwo nalewa się praktycznie bez piany. Jedynie po zamieszaniu tworzy się delikatna, biała warstwa, która szybko znika. [2]
        Zapach: Niby wszystko zgodnie ze stylem, bo jest nuta pomarańczowa i delikatne muśnięcie kolendry, ale brak mi charakterystycznej dla witbiera rześkości. Wiem, że jest to witek na sterydach, ale oczekiwałem raczej zdwojonej mocy pomarańczy i lekkości, a nie zamulenia. [3]
        Smak: W smaku to samo. Kompletny brak rześkości. Piwo jest bardzo pełne a przy tym słodkie i zamulające. Nutę gorzkiej pomarańczy da się wyczuć, ale z kolendrą miałem duży problem. Wszystko to składa się na niską pijalność. [2.5]
        Wysycenie: Ogromny mankament i główny winowajca. Brak gazu potęguje ciężki smak i jest odpowiedzialny za fatalną pianę. [1]
        Opakowanie: Etykiety Browaru Stu Mostów są proste, ascetyczne, mimo to odróżniają się na sklepowej półce od całej reszty. [4]
        Uwagi: Ogromny zawód. Mulące, pozbawione gazu, kiepsko pijalne piwo.

        Moja ocena: [2.7]
        Last edited by rgrzech; 18-05-2015, 20:20.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9730

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, minimalnie zamglony. [4]
          Piana: Biała, drobna, dość wysoka, nietrwała. [3.5]
          Zapach: Słodowy ze śladem karmelu, dalej owoce, zza których ledwo-ledwo wyplątuje się podmuch wędzonki. [3.5]
          Smak: Owoce, palony słód, winny posmak, łagodny ogólnie. I w sumie dziwny. [3]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Ciekawe, charakterystyczne. Ja lubię salamandry . [4]
          Uwagi: W zalewie ajp-srajp to piwo jest ciekawą, niebanalną odmianą.
          Co nie znaczy, że mógłbym pić je zbyt często...

          Moja ocena: [3.375]

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, klarowne, osad zbity na dnie. [4.5]
            Piana: Drobne pęcherzyki, dość trwała, oblepia szkło. [4]
            Zapach: Bucha pomarańczą i kolendrą. Po ogrzaniu pojawia się nutka słodowa. Rumianek na granicy autosugestii. [4.5]
            Smak: Oleiste w konsystencji. W smaku słodkawe, owocowe ale z wyraźną chmielową goryczką. W posmaku daje o sobie znać kolendra. [4.5]
            Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego - pasuje. [4.5]
            Opakowanie: Nudna eta ale dokładne info. [4]
            Uwagi: Warka 15.07.15 Całkiem fajne. Już dawno piwo w okolicach tego stylu nie sprawiło mi tyle przyjemności.

            Moja ocena: [4.425]
            Attached Files
            Last edited by Dzoshu; 04-07-2015, 12:44.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎