Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trumer, Kiesbey's Waldbier 2014: Schwarzkiefer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Trumer, Kiesbey's Waldbier 2014: Schwarzkiefer

    Piwo warzone w browarze Trumer Privatbrauerei Josef Sigl dla Kiesbye’s BIERkulturHAUS. Waldbier ("leśne piwo") to wytwarzana od 2011 roku seria piw, do produkcji których wykorzystuje się elementy leśnej flory. Było już piwo z dodatkiem pędów modrzewia czy szyszek jodłowych. Edycja 2014 powstała zaś przy udziale szyszek z czarnej sosny. To mocne piwo, o zawartości alkoholu na poziomie 8,7%. Do chmielenia zastosowano słoweńską Aurorę.

    Barwa bursztynowa, wpadająca w nasyconą pomarańczową. Mocno mglista.
    Żółtawa piana, o średnich bąbelkach. Redukuje się dość szybko do obrączki wokół szkła i mikroskopijnych wysepek na powierzchni.
    Bukiet interesujący, koźlakowo-słodowo-słodki, o nieco syropowym charakterze, z wyraźnymi nutami żywicy i świeżo ściętego drzewa. Na dalszym planie lekka kwaśność.
    W smaku owe leśne nuty również obecne w postaci lekko żywicznych i sosnowych aromatów, aczkolwiek poza nimi smak wpisuje się w typowy profil mocnego przyzwoitego koźlaka. Jest nieznacznie zaznaczona goryczka oraz słodka słodowość, z delikatnym alkoholowym wykończeniem i lekkim grzaniem w przełyku.
    Zielona butelka 330ml z czarnym kapslem. Etykieta prosta, ekologiczna. Optycznie żaden rarytas.

    Ciekawe piwo, o interesujących niuansach. Faktycznie może budzić skojarzenia z leśnymi klimatami. A biorąc pod uwagę woltaż takiemu urobionemu drwalowi też pewnie przykre nie będzie. Jak dla mnie 8,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎