Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tarczyn, [Piwoteka] Czarny Wdowiec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Tarczyn, [Piwoteka] Czarny Wdowiec

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Drobna, średnio obfita, całkiem trwała. [4]
    Zapach: Mocny iglasto-sosnowy aromat. [4.5]
    Smak: Mocna, wręcz bardzo mocna sosnowo-żywiczna goryczka ale współwystępuje ona z podbudową z ciemnych słodów i dzięki temu nie jest dominująca, a piwo nie jest jednowymiarowe (jak było w przypadku wersji pierwszej). [4]
    Wysycenie: Średnie. [5]
    Opakowanie: Fajna etykieta, komplet informacji. [4.5]
    Uwagi: Ciągle najbardziej goryczkowe polskie piwo, tym razem w wersji jak najbardziej do wypicia Jeśli nie pijesz niczego poniżej 50 IBU to spokojnie ocenę za smak możesz interpretować jako 5

    Moja ocena: [4.3]
    Attached Files
    Last edited by docent; 04-01-2015, 18:49.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Kiezmar
      Member
      • 09-2014
      • 53

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobrunatny [4.5]
      Piana: Wysoka na początku, zredukowała się do krążka. Był i lacing. Kremowa. [4]
      Zapach: Kawa zbożowa, nuty palone i jakieś aromaty żywiczno-leśne. Trwały. [4.5]
      Smak: Kwaskowość skórki od chleba, a potem już tylko goryczka. Mocna, długa i intensywna, dominująca. Piwo nie jest męczące. W odczuciu raczej pełne. [4]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Bez szału, brakuje informacji o IBU (przy takiej goryczce!). Ale wykonanie porządne. [4]
      Uwagi: 31/1/15
      Piwo mocno zdominowane przez goryczkę, ale na pewno warte uwagi.

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • rgrzech
        Senior
        • 12-2013
        • 230

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny z brunatnym refleksem. [4.5]
        Piana: Beżowa, drobna, zwarta, bardzo obfita i trwała. Dobry lacing. [4.5]
        Zapach: Kawa zbożowa, ciemne słody, ciasto czekoladowe. [4]
        Smak: Paloność, gorzka czekolada i kawa. Najważniejsza jednak w tym piwie wydaje się być goryczka, która dla mnie jest mocno dziwna. W pierwszej chwili nie jest wcale wysoka, powiedziałbym że średnia, o ziołowo-żywicznym charakterze. Dopiero po pewnym czasie, w posmaku daje o sobie nieprzyjemnie znać. Zalega na podniebieniu jak cholera, przeszkadza w piciu. [3.5]
        Wysycenie: Niskie, takie powinno być. [4.5]
        Opakowanie: Etykieta bardzo prosta, dobra nazwa i pełny skład. Podoba mi się. [4]
        Uwagi: Uwielbiam mocno goryczkowe piwa. Jednak gorycz w Czarnym Wdowcu swoim zaleganiem wcale mnie nie ucieszyła.

        Moja ocena: [3.9]

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Nieprzejrzyście czarny z brązowym odcieniem. [4]
          Piana: Ciemnobeżowa, początkowo obfita, jednak dość szybko dziurawieje i opada. Pozostawia ślady na ściankach szkła. [4]
          Zapach: Pierwsze odczucie to dym papierosowy ale taki osiadły na ubraniu, po całonocnej wizycie w klubie w sali dla palących [3]
          Smak: Dominują nuty czekoladowe, popielne, oraz orzeszki ziemne. Goryczka intensywna, wypełniająca usta i krótka o charakterze trochę kwaśnym od ciemnych słodów - niezbyt przyjemna. [3.5]
          Wysycenie: Niskie, idealne. [5]
          Opakowanie: Stylowe i przemyślane. Wszystkie ważniejsze informacje podane na etykiecie. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.5]
          Last edited by YouPeter; 07-02-2015, 23:39.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Foto...
            Attached Files
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • Biniauer
              PremiumUżytkownik
              • 06-2013
              • 123

              #7
              Goryczka jest mocna, ale bardzo ułożona, pasująca do piwa i co najważniejsze nie jest męcząca, zalegająca, łodygowa. Życzyłbym sobie takiej goryczki we wszystkich mega goryczkowych polskich wypustach, bo niestety bardzo często dostajemy tępą odbierającą przyjemność z picia goryczkę.
              Porządne piwo, gdyby aromat był mocniejszy byłaby rewelacja.

              Comment

              • KDWG
                Senior
                • 03-2014
                • 143

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Nieprzejrzyście czarny, czyli jak wdowiec po stracie swojej połowicy. [5]
                Piana: Drobniutka, zbita, kremowa, niezbyt obfita. Szybko opada do cieniutkiej warstewki. Osadza się na szkle, ale niczego w całokształcie nie urywa. [3.5]
                Zapach: Palony, trochę popiołowy, mocno chmielowy. Przewijają się też nuty iglaste. [4]
                Smak: Początkowe wrażenie piorunujące, ale po kilku łykach można do wysokiej goryczy przywyknąć, a nawet dostrzec to, co się za nią początkowo skrywa - akcenty palone, żywiczno-iglaste, kawowo-czekoladowe. [4]
                Wysycenie: Ok. [5]
                Opakowanie: Pite w Piwotece, więc trudno odnieść się do opakowania. Szkło ichniejsze, lokal świetny, więc co można powiedzieć. [3.5]
                Uwagi: Piwo bardzo dobre, choć może otwieranie wieczoru Wdowcem nie było najlepszym pomysłem. Niemniej, na plus.

                Moja ocena: [4.025]
                So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KDWG
                  (...) choć może otwieranie wieczoru Wdowcem nie było najlepszym pomysłem.
                  No to po pierwszym łyku załapałem o co chodzi Mocna, długa chmielowa goryczka - czegoś, czego nie lubię w stoutach. Piana, jasno kremowa, drobnoziarnista, ładnie osadzająca się na szkle wianuszkami, firankami. W aromacie głównie palone, popiołowe nuty jak z robust portera. W smaku mocno wytrawne, z przegiętą goryczką chmielową przykrywającą gorzką czekoladę i kawę. Zupełnie nie w moim stylu.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎