Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziedzice, Red AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Dziedzice, Red AIPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Mates
    Junior
    • 09-2014
    • 2

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny czerwony grejpfrut/brudna pomarańcza. Mętne. Na dnie jest osad który łatwo wzburzyć, lepiej odstać przed wypiciem. [4]
    Piana: Max 1 palec, szybko redukuje się do pienistego nalotu, z nieco grubszą obrączką, która zostawia małą koronkę na szkle. [1.5]
    Zapach: Z butelki pierwszy niuch to sosna, potem grejpfrut, na końcu dochodzi karmel. W szklance już mniej intensywnie, ale ładnie - sosenka i grejpfrut, . Czuję drożdże, ale to nie przeszkadza. Głębsze zaciągnięcie daje jakiś ostry zapach, ale na szczęście nie jestem sensorykiem i nie wiem czy to wada Może w końcu piwka po mieszaniu jakaś kukurydza wyszła, ale bardzo lekka. [3.5]
    Smak: Po prostu dobre piwo. Niczym nie szokuje, ale ładnie komponuje się z zapachem. Pierwszy jest grejpfrut, potem iglaki, na końcu karmelowa słodowość. Ta ostatnia nie mdli, jest wręcz stonowana, ale wyraźna. Goryczka maksymalnie średnia, ale nie da się nie zauważyć. Nie zalega. Karmel wzmacnia uczucie pełni. Pije się z przyjemnością, ale nie wypiłbym na raz więcej niż dwóch. [4]
    Wysycenie: Niskie/średnie. Jak najbardziej mi takie pasuje. [3.5]
    Opakowanie: Wyróżnia się na półce. I termin przydatności długopisem, można się poczuć wyjątkowo. Informacyjna asceza, piszą tylko to czego wymaga prawo, nawet blg nie podali. Mimo wszystko projekt etykiety jest zaletą, która skłania do spróbowania co to za "nowy" browar, co nie wie, że się podaje wszystkie chmiele, słody i drożdże. [3.5]
    Uwagi: nr partii 51

    Moja ocena: [3.525]
    Last edited by Mates; 22-01-2015, 22:18. Powód: stylistyka, dwa słowa więcej

    Comment

    • Klatak
      Senior
      • 07-2014
      • 431

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Z tym red to trochę przesada, generalnie bursztynowy z dość solidnym zmętnieniem. Spora porcja osadu, głównie chmieliny. Poza zmętnieniem typowy dla IPA. [3.5]
      Piana: Średnio obfita, dość drobno zbudowana, trwałość znacznie poniżej średniej, ale nieźle zdobi szkło. [4]
      Zapach: Dość intensywny, chmielowy i słodowy. Cytrusy, owoce egzotyczne, biszkopt i nieco karmelu. [4]
      Smak: Podobnie jak w zapachu wyczuwalne są posmaki "chmielowe" do tego spora dawka karmelu. Goryczka średnia, grejpfrutowa, długa dla niektórych może być zalegająca. Treściwość odpowiednia, chociaż piwo mogło by być nieco bardziej wytrawne. [4]
      Wysycenie: Nieco poniżej średniego. [4.5]
      Opakowanie: Nie przypadła mi specjalnie do gustu, jakość papieru przyzwoita, brak informacji o składzie poza plato i alkoholem. Opis piwa brzmi jak by był tłumaczony za pomocą google translate. [3.5]
      Uwagi: Warka z datą do 20.04.2015. Partia: 51. Piwo może nie jest rewaluacyjne, ale jest nieźle pijalne i przyjemne w odbiorze. Niestety prezentacja (butelka jak i samo piwo) poniżej średniej.

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bursztynowy, klarowny [5]
        Piana: beżowa, drobna, zwarta, opada powoli, osadza się an szkle małymi wysepkami [4]
        Zapach: słodowość i owoce [4]
        Smak: pełne, treściwe, goryczka mocna ale nie zalegająca i nie wykrzywiająca, ładnie stonowana z owocowymi posmakami i dość mocnym słodowym podkładem, całość bardzo smaczna, momentami minimalnie wyczuwalne landrynkowe nuty [4]
        Wysycenie: bez zarzutu przez co piwo jest aksamitne i lekkie w piciu [5]
        Opakowanie: brązowa butelka 0.5l, ładna etykieta, do szczęścia brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
        Uwagi: Smaczna czerwona AIPA wypita z przyjemnością

        Moja ocena: [4.125]
        Attached Files
        Last edited by becik; 03-02-2015, 17:58.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Oskaliber
          Senior
          • 05-2010
          • 727

          #5
          Kolor: Ciemny bursztyn minimalnie zahaczający o czerwień, mętne.
          Piana: Kremowa, średnio obfita, średnio gęsta, dosyć trwała. Opada do cienkiej mgiełki mocno oblepiając szkło.
          Zapach: Solidna podbudowa słodowa z nutami karmelu i melanoidyn plus cytrusowa chmielowość.
          Smak: Dosyć treściwe. Podobnie jak w zapachu - solidna podbudowa słodowa z nutami karmelu i melanoidyn uzupełniona cytrusowo-grejpfrutowymi nutami amerykańskiego chmielu. Goryczka dosyć wysoka, żywiczna.
          Wysycenie: Średnie.
          Ogółem: Osobiście lubię AIPA w bardziej wytrawnym wydaniu, ale jak ktoś lubi mocno słodowo to z pewnością mu podejdzie. Obiektywnie piwo bardzo dobre. Plus za solidną goryczkę.
          BeerFreak.pl

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobursztynowy, mętny. [5]
            Piana: Lekko przybrudzona, nawet wysoka, zbita, przeciętnie trwała. Opadając osadza się na ściankach. [4]
            Zapach: Cytrusowo-żywiczny, przyjemny, nieprzesadnie intensywny. Lekko karmelowy, słodowy. [4]
            Smak: Mocna, ale nie dominująca smaku goryczka, grapefruitowa. Wyraźna słodowość i posmak biszkoptowy. [4]
            Wysycenie: Nie za wysokie. [5]
            Opakowanie: Pite w lokalu browarnianym. [4]
            Uwagi: Smaczne.

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎