Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poszukuje wspólnika lub wspólpracownika do otwarcia browaru rzemieślniczego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #46
    Produkcja 1 litra Harnasia kosztuje ok. 1,30 za litr. W browarze, który produkuje milion hekto rocznie, odzyskuje prawie połowę ciepła na kondensacji i ma straty wody zbliżone do zera. Przy produkcji ok. 15 tys hekto rocznie uda ci się osiągnąć koszt wytworzenia rzędu 3,20-3,40 za litr w ścisłym reżimie kosztowym, a im mniejsza produkcja, tym będzie drożej.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #47
      Koledzy którzy siedzą w branży próbują wytłumaczyć Tobie jak to działa ale Ty swoje. Liczysz koszty na zestawach do domowej piwowarów?
      ps Kraft w sklepie kosztuje od 8zł. Kto na tym zarabia?
      Last edited by anteks; 23-01-2015, 20:03.
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • oberzine
        Senior
        • 02-2012
        • 228

        #48
        Przy cenie 8zł browar zarabia 2zł sklep 3zł albo odwrotnie

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
          Przy cenie 8zł browar zarabia 2zł sklep 3zł albo odwrotnie
          A hurtownik?

          Comment

          • chmielnikPospolity
            Junior
            • 01-2015
            • 28

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
            Produkcja 1 litra Harnasia kosztuje ok. 1,30 za litr. W browarze, który produkuje milion hekto rocznie, odzyskuje prawie połowę ciepła na kondensacji i ma straty wody zbliżone do zera. Przy produkcji ok. 15 tys hekto rocznie uda ci się osiągnąć koszt wytworzenia rzędu 3,20-3,40 za litr w ścisłym reżimie kosztowym, a im mniejsza produkcja, tym będzie drożej.
            1.30 to cena wyprodukowania, do sklepów trafia koło 2.6 - 2.7 netto, (3,16-3,32 brutto). Taniej od nich raczej nie wyprodukuje. Ale w takiej cenie by mieć 80-90 groszy na litrze może się uda.
            Na poparcie moich słów przytaczam artykuł jest chyba z 2011 stąd i kwoty mniejsze:


            3,2 za l netto/ brutto ?? Zależy tak naprawdę co wliczasz w cenę piwa, ja w tym wypadku liczę tylko koszt surowca, energie, akcyzę nie liczę amortyzacji sprzętu, kosztów wynajmu/amortyzacji budynku, kosztów personelu. Przy browarze za 500 netto, 1 pracowniku, koszcie wynajmu budynku dojdzie jakieś 10-12 tyś miesięcznie które trzeba wliczyć w cenę piwa. Ja tego nie wliczam bo budynek mam własny i tak stoi, jak będzie trzeba mogę robić wszystko sam, a amortyzacja sprzętu no cóż jak będę musiał wdrożyć ten plan to i tak będę się go chciał szybko pozbyć.

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10738

              #51
              Szukasz sposobu na wypranie pieniędzy?
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • oberzine
                Senior
                • 02-2012
                • 228

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                A hurtownik?
                A naturalnie, hurtownik jak jest ale można sobie radzić bez to wtedy browar i/lub sklep muszą sie z nim podzielić

                Comment

                • Biniauer
                  PremiumUżytkownik
                  • 06-2013
                  • 123

                  #53
                  W takim małym browarze o jakim mówimy. Koszt wyprodukowania litra zwykłego jasnego piwa (drożdże górne, bez taczki amerykańskiego chmielu jakichś słodów wędzonych etc.) bez kosztów pracy to ok. 2,5-3zł netto. Dochodzi jeszcze cena opakowania (etykiety, kartony, butelki, kegi).
                  Jak nie wierzysz, podzwoń po dostawcach surowców i cena ci wyjdzie.

                  Nie rozumiem tylko czemu chcesz ruszać z tym interesem, żeby potem szybko pozbyć się sprzętu?

                  Comment

                  • chmielnikPospolity
                    Junior
                    • 01-2015
                    • 28

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Biniauer Wyświetlenie odpowiedzi
                    W takim małym browarze o jakim mówimy. Koszt wyprodukowania litra zwykłego jasnego piwa (drożdże górne, bez taczki amerykańskiego chmielu jakichś słodów wędzonych etc.) bez kosztów pracy to ok. 2,5-3zł netto. Dochodzi jeszcze cena opakowania (etykiety, kartony, butelki, kegi).
                    Jak nie wierzysz, podzwoń po dostawcach surowców i cena ci wyjdzie.

                    Nie rozumiem tylko czemu chcesz ruszać z tym interesem, żeby potem szybko pozbyć się sprzętu?

                    Dane z 2011 roku dużo ceny się nie zmieniły. Ale pewnie dla wielu gazety kłamią...
                    Uwierz mi że pierwszą rzecz jaką zrobiłem to policzyłem koszt produkcji piwa i wyszedł mi o 15-25% droższy. Myślę że ten obrazek bardziej do was przemówi niż kopia mojej tabelki z excla, bo pewnie musiałbym do niej dołączyć jeszcze wszystkie maile z ofertami na surowce itd.

                    Nie chcę sprzedawać sprzętu i pisze to już chyba 4 raz to plan awaryjny, gdyby nie udało mi się zdobyć rynków zbytu: wystawiam browar na sprzedaż a do czasu aż się nie sprzeda klepie najtańsze piwo dla lokalnych dżentelmenów pakuje w pety 1,5l-2l i sprzedaje piętro niżej u siebie w sklepie lub rozworze w bagażniku (trochę się zmieści) do innych moich sklepów.

                    Temat taniego piwa z moje strony jest zamknięty. Pozdrawiam

                    Comment

                    • Biniauer
                      PremiumUżytkownik
                      • 06-2013
                      • 123

                      #55
                      Ja podałem kalkulacje z istniejącego minibrowaru restauracyjnego. Dane na 100% prawdziwe, ale z tego co wiem słód mają Weyermanna, na chmielu nie oszczędzają, a drożdże na 10hl górniaka kosztują 140 zł, nie 50 jak z browaru w gazecie. (Fakt można uwarzyć kilka warek, ale jak ma się 4 zbiorniki to lekko ciężko, chyba że ktoś lubi gęstwę trzymać 2-3 tygodnie - o ile przewidujesz kadki do zbioru gęstwy w swoim browarku).

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #56
                        Powiem tyle - ehehehehe No nie - może jeszcze dodam: tak, tak, kieruj się ulotką producenta sprzętu piwowarskiego.
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • tristan_tzara
                          Senior
                          • 12-2007
                          • 1038

                          #57
                          Co to klasa superpremium?

                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            #58
                            Weź to na siebie i wynajmij Piwowara. Nawet nie podajesz miejscowości, i co, inwestor miałby się przeprowadzić, płacić za wynajem mieszkania, nic z tego nie wyciągać i liczyć na coś ciekawego z tak małej produkcji? Kluczysz i kombinujesz, ale nie widzę żadnego sensu przy takich warunkach wchodzenia w taką komitywę. To nie jest tak, że nic nie zamierzasz z tego nawet na początku wyciągać, jesteś na uprzywilejowanej pozycji, wstawiając te piwa do własnych sklepów będziesz miał z tego jednak korzyści, Poza tym pewnie zagospodarujesz w koszty produkcji czynsz i inne koszty obiektu, który teraz stoi bezużyteczny, odciąžýsz tym samym swoją inną działalność, a obciążysz tym kosztem wspólnika, a ten wspólnik pewnie też ma nie mieć z tego na początku korzyści. Przy takiej produkcji, to lepiej co trzy miesiące lokować pieniądze na okazyjne lokaty niž wchodzić w takie interesy. Mogę się mylić, ale takie jest moje zdanie.

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #59
                              Robi się coraz zabawniej, świetny temat do wieczornego piwa
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • Doodeck
                                Senior
                                • 05-2003
                                • 1612

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chmielnikPospolity Wyświetlenie odpowiedzi
                                sprzedaje piętro niżej u siebie w sklepie lub rozworze
                                rozwór / rozwora według słownika:
                                1. drąg umieszczony podłużnie w wozie gospodarskim, łączący przednią i tylną część podwozia;
                                2. w budownictwie: pozioma belka odgraniczająca otwory drzwiowe i okienne w drewnianych ścianach lub dzieląca poziomo ściany na mniejsze pola; rygiel;
                                3. potocznie: człowiek gruby, otyły
                                Last edited by Doodeck; 25-01-2015, 14:16.
                                Dalekosiężny
                                Obserwator
                                Obiektów
                                Dynamicznie
                                Epatujących
                                Ciekawymi
                                Koncepcjami

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎