Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Kościerzyna, [Brodacz] Takie Życie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Stary Browar Kościerzyna, [Brodacz] Takie Życie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętny rubin. [4.5]
    Piana: Dość obfita ale bąblowata, szybko zanikająca do cienkiej, postrzępionej warstwy. [3]
    Zapach: Początek fatalny - kanaliza. Po dwóch, trzech minutach siarkowy aromat łagodnieje do tego stopnia, że jednak można się skusić o wzięcie łyka. W drugim rzucie czuć goździki, trochę karmelu i lekką owocową estrowość. [2.5]
    Smak: Treściwość co najwyżej średnia, wyczuwalny lekki żytni charakter z karmelowym akcentem ale piwo jest wytrawne, lekko cierpkie. Brakuje mi tu tego żyta, piwo nie ma tej specyficznej gęstości, treści. [3.5]
    Wysycenie: Dość wysokie, mogące wpływać na cierpki odbiór smaku. [4]
    Opakowanie: Stylistyka etykiety ładna ale papier to zwykły offset. Psuje to dobre wrażenie. [4]
    Uwagi: Oceniania wersja butelkowa. Wersja beczkowa również próbowana, tam nie było kanalizy, był za to trochę masła. Czyli koniecznie trzeba popracować tu nad aromatem!

    Moja ocena: [3.2]
    Attached Files
    Last edited by docent; 02-02-2015, 21:02.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #3
      Kolor: Ciemny brąz, nieprzejrzyste.
      Piana: Kremowa, średnio obfita, gęsta, trwała. Utrzymuje się grubą warstwą.
      Zapach: Słodowo-karmelowy z minimalnymi nutami goździka i banana.
      Smak: Treściwość średnio niska, jak na 9°Blg nawet daje radę. Słód, karmel, trochę żytniej oleistości i takiej typowej nuty przyprawowej. Wyraźna kwaskowatość. Goryczka niska.
      Wysycenie: Średnie.
      Ogółem: W porządku. Pijalne, żyto faktycznie wyraźnie wyczuwalne.
      Uwagi: Pite z kija.
      Last edited by Oskaliber; 06-02-2015, 14:41.
      BeerFreak.pl

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Pite w knajpie jako pierwsze piwo wieczoru. Ja wiem, że to tylko "9", ale nawet jak na to wydawało się strasznie liche, wodniste. Trochę karmelu, lekka goryczka. Takie se.

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4552

          #5
          Dokładnie mam takie same wrażenia, a spróbowałem w sobotę w Piw Paw. Nie warto.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatny nieprzejrzysty, ale roggen tak może mieć, niestety... . [4]
            Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka, sztywna i trwała. [4.5]
            Zapach: Głównie słodowy, lekki powiew winny... [3]
            Smak: Ślad kwaskowy, posmak palony, potem także chlebek, lekki karmel i znowu wino. Jakoś tak nie do końca roggenowo... [3.5]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: W stylu browaru, dość prosta, czytelna, w sumie elegancka eta. Mnie się spodobała. [4]
            Uwagi: Niezłe (jednak) piwo, choć piłem (jednak) już lepsze roggeny - mimo ich rzadkości (jednak) .

            Moja ocena: [3.5]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎