Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vratislavice, Konrad Bizon Traditional Ale / Black Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Vratislavice, Konrad Bizon Traditional Ale / Black Ale

    Na ecie tej nowości jest napis "Traditional Ale", na kontrze "Black Ale"

    Ekstr. 16%
    Alk. 7%

    Pasteryzowane, filtrowane

    Aromat - dość wyraźny chmiel, słodowe tony, lekko palone, ciut owoców
    Piana - wysoka, kremowo-jasnobeżowa, trwała, gęsta
    Barwa - ciemny mahoń, pod światło ciemny brąz, zmętnione
    Smak - wyraźna goryczka, raczej ziołową, trochę tępa, ciut cytrusowego kwasku, palony karmel, w ustach średnio-długa goryczka
    Treściwość - wysoka

    Nie jest to może jakiś wybitny ciemny ejl. Przydałoby się zainwestować więcej w chmiele (choć amerykańskmi trochę sypnęli, nie wiem jakimi). Ale z drugiej strony może stanowić tańszą alternatywę dla różnych craftów. Pije się dobrze, jest treściwe, wyraźne w smaku. Generalnie smakowało.
  • dzemek
    Senior
    • 12-2010
    • 448

    #2
    Przypomina mi trochę kremowość, piany nie jest zbyt wiele, obręcz pozostaje ale nie osadza się na szkle. Nie jest tak mocno palone, tego oczekuję od tego stylu. Bardzo porządne piwo w stylu ale, chętnie powtórzę.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Foto :
      Attached Files
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        Jest w Lidl'u, cena identyczna jak świętopawłowego. Ciemny bursztyn, ładna piana. Nuta górna: lekko cytrusowy chmiel, troszkę słodyczy, normalnie, hameryka stonowana. Nuta dolna: bardziej chmielowa, ale po ludzku, czyli trawa, chwasty.

        Smak: po amerykańsku, goryczka zalega, ale szybko znika. Alkohol niewyczuwalny, treściwość jest. Goryczkowo to już byłaby DIPA jak chcą niektórzy, ale treścią i kolorem to jest American Brown Ale. Z dwojga złego, dobre piwo.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Vratislavice, Konrad Vratislavicky Ale

          Zbieżność parametrów kazała mi się zastanowić, czy to przypadkiem nie jest Bizon Traditional Ale, jednak kolor Vratislavickiego Ale'a jest o wiele jaśniejszy. Ładna, wysoka i raczej trwała piana. Niestety, słaby aromat z tylko lekką nutą amerykańskich chmieli nie sugeruje, że będziemy mieli do czynienia ze smakową bombą. I nie mamy. Jako pierwszy narzuca się niestety posmak alkoholowy wraz z alkoholową, zalegającą goryczą. To piwo ma tylko 7%, a smakuje jak Brackie Mastne z dolaną pięćdziesiątką wódki. Podobnie do Mastnego ma też lekko karmelowy smak i nie jest zbyt treściwe. Goryczka jest średnio-niska, nie czuć niestety tej cytrusowej czy żywicznej chmielowej rześkości, którą często charakteryzują się piwa z "amerykańcami" (wprawdzie na butelce brak informacji o tym, że właśnie takich chmieli użyto przy warzeniu tego piwa, to jednak na stronie producenta taka informacja się znajduje.). Do tego całość jest dosyć słodka i przypomina w smaku (dolniaka!) polotmave z tego samego browaru.



          Styl: górna fermentacja
          Ekstrakt: 16%
          Alkohol: 7%
          Last edited by WojciechT; 22-06-2015, 18:13.

          Comment

          • behegrzmot
            Senior
            • 01-2009
            • 276

            #6
            To raczej jest Bizon, w końcu warki mogą się różnić między sobą dość znacznie.

            To piwo ma tylko 7%
            Czy "tylko" to generalnie pojęcie względne, a jeśli już podchodzić do tego bezwzględnie to 7% alkoholu w piwie to przecież nie jest mało. Za dużo pijasz porteru bałtyckiego i ci się "norma" na zawartość alk. piwie przesunęła
            Last edited by behegrzmot; 22-06-2015, 18:30.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika behegrzmot Wyświetlenie odpowiedzi
              To raczej jest Bizon, w końcu warki mogą się różnić między sobą dość znacznie.


              Czy "tylko" to generalnie pojęcie względne, a jeśli już podchodzić do tego bezwzględnie to 7% alkoholu w piwie to przecież nie jest mało. Za dużo pijasz porteru bałtyckiego i ci się "norma" na zawartość alk. piwie przesunęła
              Ostatnio pijam głównie grodzisze, hefe-weizeny i jasne lagery, a jakieś IIPA'y, portery i tego typu rzeczy tylko w celach kronikarskich Chodziło mi oczywiście o to, że jak na siedmioprocentowe piwo alkohol jest zbyt dominujący, jakbyśmy mieli do czynienia z czymś o wiele mocniejszym, a do tego nieułożonym.

              Ale właśnie zrobiłeś mi smaka na porterek, chyba czas skoczyć się do piwnicy

              To skoro faktycznie to Bizon TA - proszę o przeniesienie do właściwego tematu.

              Zdrowie
              Last edited by WojciechT; 22-06-2015, 18:36.

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika behegrzmot Wyświetlenie odpowiedzi
                To raczej jest Bizon, w końcu warki mogą się różnić między sobą dość znacznie.
                To jest Bizon:


                i ten temat jest zbędny.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Dobre piwo ale jaki styl? Nie ważne.

                  2,79 zł za tyle alkoholu... i smaku to okazja

                  Comment

                  • KlossJ23
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 136

                    #10
                    Ten lidlowy Konrad Ale ma bardzo podobną etykietkę ze stylizowaną głową bizona, ale nie nazywa sie "Bizon" tylko "Konrad"- Vratislavicky Ale. Nie wiem czy to jest to samo piwo (na pewno nie jest to dark ale- co najwyżej Brown) ale za tą cenę- niebo w gębie.
                    Kto nie kupił (2.79!!) ten frajer, ja wziąłem najpierw jedno na spróbowanie a potem od razu wszystko co w moim Lidlu mieli- czyli marne trzy kartony z kawałkiem.

                    Comment

                    • KlossJ23
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 136

                      #11
                      To co ja nalałem do pokala z butelki podpisanej "Konrad Vratislavicky Ale" jest znacznie jaśniejsze niż piwo na fotce z tematu "Bizon". To nie jest dark ale ale brown albo amber ale.
                      Poza tym dementuję pogłoski o alkoholowym posmaku czy słodkości- nic takiego w tym piwie nie ma miejsca. Jest za to wyraźna nutka karmelowa i przyjemna, wcale nie słaba goryczka. Za lidlową cenę 2.79 to jest znakomity zakup IMO

                      Comment

                      • slyboots
                        Senior
                        • 03-2014
                        • 292

                        #12
                        PIANA: obfita lecz szybko opada i delikatnie oblepia szkło

                        KOLOR: brązowy, mocna herbata, przejrzysty, lekko mętny, w rzeczywistości jest jaśniejsze niż to co wyszło na zdjęciu - zgodnie z moim opisem

                        ZAPACH: karmel, alkohol

                        SMAK: karmel, goryczka występuje na średnim karmelowo - chmielowym poziomie - nawet przyjemnie, słodycz, akcentów żywicznych czy też grejpfrutowych brak, alkohol nie jest nachalny czy też drażniący lecz występuje

                        WYSYCENIE: średni poprawny poziom

                        OPAKOWANIE: butelka 0,5L, etykieta - minimalistyczna grafika który mi się podoba

                        UWAGI:

                        Warka:
                        29.02.2016
                        ALK. 7,05 OBJ.

                        Górna fermentacja.
                        Ekstraktu nie podano.

                        Poza tą chmielową goryczką i karmelem nic w tym Piwie nie wyczuwam z typowego ALE. W ten sposób jako normalne piwo jest bardzo dobre lecz jako ALE jest zupełnie do niczego i nie polecam zupełnie.

                        Po zlikwidowaniu z etykiety napisu ALE będzie jak najbardziej poprawne bo ta chmielowa goryczka coraz bardziej zaczyna mi się podobać

                        Polecam ale jako normalne chmielowe, goryczkowe, karmelowe, ciemne piwo.

                        Pozdrawiam
                        Attached Files
                        Last edited by slyboots; 02-07-2015, 17:49.

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4538

                          #13
                          Cena rewelka (jak się zwróci butelkę za 0,50 zł w którymś sklepie piwnym to zupełnie super), piwo przednie, jeszcze wczoraj dorwałem razem z jasną 14° w Lidlu za Dw. Wileńskim.

                          Comment

                          • Pub_Warszawa-Praha
                            PiwBiz
                            • 01-2015
                            • 88

                            #14
                            Co więcej, teraz Bizon smakuje i wygląda jak Vratislavicky ALE od Konrada także raczej nie napijemy się już takiego Bizona jak jeszcze kilka miesięcy temu. A szkoda...

                            Jak w Bizonie kilka miesięcy temu nie było czuć tych 7%, tak w Vratislavickim ALE i obecnym Bizonie w smaku wychodzi na ok. 9%. Oczywiście ekstr. bez zmian 16, barwa zdecydowanie jaśniejsza w porównaniu do wcześniejszego Bizona.

                            Oczywiście piwo warte wypicia

                            Comment

                            • Admirador
                              Senior
                              • 03-2015
                              • 431

                              #15
                              Zdegustowałem piwo z tej samej, Lidlowej chyba, partii co kolega Slyboots. W każdym razie butelka jak na zdjęciu wyżej i też z datą 29/02/16. Jakoś się w piwnicy uchowało do tej pory.
                              Ładna, wysoka i trwała piana. W aromacie ciekawie. Są suszone owoce, jest karmel, jest też coś jeszcze, tak w kierunku toffi (trochę diacetylowo). No i, nie da się ukryć, nuta alkoholowa. Ale pod tym względem jest naprawdę OK.
                              W smaku niestety duże rozczarowanie. Goryczka wyraźna, ale mało przyjemna. Alkohol jest znacznie powyżej średniej, a jak się piwo ogrzeje, to już naprawdę mocno przeszkadza. Tak, wiem, że 7 %, że piwo mocne. I pamiętam też, że kosztowało niewiele. Owszem, wypić się da, ale przyjemność wątpliwa. Szkoda.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎