Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy można odsprzedać komuś piwo kiedyś kupione?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fiodger
    Junior
    • 01-2010
    • 13

    Czy można odsprzedać komuś piwo kiedyś kupione?

    Hej, ostatnio miałem okazję wypić u znajomego BrewDoga A (czyli 2012 rocznik), którego również posiadam w domu. Doszedłem do wniosku, że sprzedam mój egzemplarz, ponieważ niczym mnie już nie zaskoczy. Czy w naszym kraju możliwe jest wystawienie go gdzieś na sprzedaż, czy zapewne tak jak myślę potrzebna jest koncesja i pozostaje mi tylko wymiana "po znajomości" ?
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    A na co się chcesz wymienić? Jakiej wielkości ma być to gratyfikacja?

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Wystaw go na ruskim molotoku. Jak masz konto na allegro to i tam też a z tego co widzę u ruskich nie ma stresu z handlem spirytualiami on-line co nie znaczy ze jest tam to legalne ale kto tam przejmuje się prawem.
      U nas jak wystawisz pewnie jakiś życzliwy Janusz doniesie o tym adminowi i ci usuną aukcję "bo alkohol" mimo że piwo alkoholem nie jest a tylko pysznym orzeźwiającym napojem co wie każdy.
      Ewentualnie jak nie chcesz bawić się w aukcje i wysyłki zabierz je na którąś z giełd birofilistycznych i pewnie znajdize sie jakiś klient-smakosz. Domyślam się że to któryś z droższych "modeli" BroPsa.
      Jeśli i na giełdę nie chce ci się z im jechać to raczej pozostaje ci tylko szeptana reklama wśród znajomych connoisseurów
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • fiodger
        Junior
        • 01-2010
        • 13

        #4
        Dzięki za odpowiedzi, najchętniej to wymieniłbym go na gotówkę, żeby na uczelni ECTS'y wykupić
        Ten BrewDog wydany był bodajże na 5 lecie browaru, ważony był z papryczkami naga chilli itp. itd. więc chyba jest jednym z lepszych ich "wytworów". Sądzicie, że za 75 zł ktoś by kupił, czy za dużo sobie życzę? Nigdzie już nie widzę, żeby sklepy go sprzedawały, więc nie mam punktu odniesienia...

        Comment

        • tristan_tzara
          Senior
          • 12-2007
          • 1038

          #5
          Dog A jak i B da się jeszcze kupić w sklepach. Cena 45-75. Zawsze możesz dać tutaj ogłoszenie. Chyba
          Allegro jakoś zabrania? Bo np wina da się tam kupić.

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            No to ciekawe z tymi winami
            Chyba że bezalkoholowe
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • fiodger
              Junior
              • 01-2010
              • 13

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
              Dog A jak i B da się jeszcze kupić w sklepach. Cena 45-75. Zawsze możesz dać tutaj ogłoszenie. Chyba
              Allegro jakoś zabrania? Bo np wina da się tam kupić.
              Poczytałem trochę, trzeba mieć status Alkohole na Allegro, czyli np. udowodnić zgodę na sprzedaż alkoholu w firmie itp. więc odpada.

              Czas (chyba) działa raczej na moją korzyść, więc jak przyjdzie okazja to sprzedam, ale pośpiechu raczej nie ma

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Przywintydżuj je więc w piwnicy
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • fiodger
                  Junior
                  • 01-2010
                  • 13

                  #9
                  Tak zrobię
                  Może po tym czasie prawo w Polsce się zmieni i sprzedam je pod Urzędem Skarbowym jakiemuś koneserowi-urzędasowi

                  Comment

                  • tristan_tzara
                    Senior
                    • 12-2007
                    • 1038

                    #10
                    Działa, działa. Ale Brew Dog to nie Cantillon. Cena raczej nie wywinduje się w jakieś chore rejony
                    BTW. Od jakiegoś czasu myślę o stworzeniu takiego polskiego odpowiednika mybeercellar. Gdzie użytkownicy mogliby wymieniać się piwami, albo sprzedawać okazy ze swojej kolekcji. Orientuje się ktoś czy to nielegal, czy nie będzie prawnych problemów?

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19165

                      #11
                      Powyżej masz odpowiedź. Obrót alkoholem jest koncesjonowany.

                      Comment

                      • tristan_tzara
                        Senior
                        • 12-2007
                        • 1038

                        #12
                        Nawet jeśli dotyczy sprzedaży jednej kolejcjonerskiej butelki innemu kolekcjonerowi? Lub wymiany?

                        Comment

                        • fiodger
                          Junior
                          • 01-2010
                          • 13

                          #13
                          Sądzę, że dałoby radę zrobić coś takiego, tyle, że serwis byłby tylko pośrednikiem pomiędzy ludźmi, a nie sklepem. Jego zadaniem byłoby na zasadzie portali randkowych dobieranie ludzi pod względem preferencji (chcesz 20 letniego portera, a jest tu taki zbyszek69, zagadaj do niego, coś z tego może będzie). Chyba wtedy to nie jest sprzedaż, a integracja pomiędzy użytkownikami. Wydaje mi się, że to co się dzieje już pomiędzy nimi jest nielegalne (nie możesz przecież sprzedać piwa innej osobie, bo nie masz koncesji), lecz jest to już działanie poza serwisem...

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19165

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nawet jeśli dotyczy sprzedaży jednej kolejcjonerskiej butelki innemu kolekcjonerowi?
                            Głównie chodziło mi o ten aspekt, ale w sensie ustawy o podatku VAT obrót to też wymiana. Co innego jak Józek odda Heńkowi za kilka pelenów czy jurosów piwo gdzieś w domu, a co innego jak chcesz się tym chwalić i pośredniczyć w tym oficjalnie.

                            Zawsze możesz złożyć zapytanie do właściwego dyrektora IC/IS.
                            Last edited by e-prezes; 07-02-2015, 18:25.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎