Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie Porter bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, Jurajskie Porter bałtycki

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pod światło bardzo ciemny rubin. [5]
    Piana: Żółtobrązowa, zaraz po nalaniu obfita i drobna. Dość szybko redukuje do cienkiej, trwałej warstwy. [4]
    Zapach: Całkiem intensywny aromat ciemnych owoców i czekolady, jest też trochę karmelu i lukrecji. Wyczuwalny alkohol aczkolwiek dobrze współgra on z pozostałymi motywami. [4.5]
    Smak: Pierwszy łyk to leciutka kwaskowość, z bardzo intensywnym posmakiem po przełknięciu: jest tam i goryczka i alkoholowe rozgrzewanie. Smak bardzo dobrze ułożony, czekoladowy, ciemnych słodów i owoców. Finisz lekko słodki ale ta słodycz jest dobrze wkomponowana w całość. Wyczuwalna w połowie delikatna specyficzna pikantność. Sycące, o gładkiej, jedwabistej teksturze. [4.5]
    Wysycenie: Co najwyżej średnie, idealne. [5]
    Opakowanie: Przełamanie ciemnej stylistyki charakterystycznej dla porterów i nawiązanie do klimatów marynistycznych. Ładne! I jeszcze pełne info. [5]
    Uwagi: Ten porter sprawa wrażenie dobrze wyleżakowanego, co nie jest regułą.

    Moja ocena: [4.525]
    Attached Files
    Last edited by docent; 17-02-2015, 18:32.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • cielak
      Senior
      • 03-2004
      • 2890

      #3
      A mi to za bardzo przypomina "imperatora" z Pinty. Przypadek?
      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

      Comment

      • slowandstoned
        Junior
        • 01-2015
        • 13

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor czarny, nieprzejrzysty. Brunatne refleksy przy górze pod światło. [4]
        Piana: Piana beżowa, na 1 palec, zostaje do końca picia niewielką powłoczką na piwie, drobniusieńka. Nie koronkuje. [3.5]
        Zapach: Najpierw z butelki zaatakował mnie intensywny słodki zapach słodkiej czekolady. Potem intensywny zapach mleczny. I to dominuje, czekolada i diacetyl, sprawiają wrażenie mlecznej czekolady. W tle nieśmiało przebija się jakaś paloność. [1.5]
        Smak: Kwaśny. Na wysokim poziomie. Kwasem kojarzącym mi się z kiepskimi refermentowanymi w butelce dublami (czyt. komes). Potem niezła palona goryczka. [2]
        Wysycenie: Nasycenie niskie. [3]
        Opakowanie: Etykieta nawiązująca do morza, morskości, biało- niebieskie fale? i czerwone wstawki. Wygląda tandetnie. Grafik płakał jak projektował, chociaż widziałem gorsze. [2]
        Uwagi: Po tym jak zobaczyłem 22BLG i 7,5% abv. przypuszczałem że będzie słodko. Jest gorzej. Jest kwaśno. Dla mnie wyznacznikami Porteru Bałtyckiego zawsze były suszone owoce, ciemny chleb ze śliwką, potem nuty kawy i GORZKIEJ czekolady. Tutaj dostajemy piwo z aromatem mlecznej czekolady, z dominującym smakiem kwaśnym, ale nie kwaśności od owoców. Jedyna rzecz łącząca to piwo z porterem bałtyckim to palona goryczka. Poza tym bliżej do bardzo kiepskiego stoutu owsianego niż porteru. Piwo jest oleiste, ale ta kwaskowość powoduje że jakoś nie odczuwam pełni na podniebieniu. Nie atakuje aromatami. O ile nie mam felernej butelki, jest to najgorszy polski porter bałtycki jaki do tej pory piłem.

        Moja ocena: [2.125]

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4552

          #5
          Oj, ktoś tu chyba z jakichś względów nie lubi Browaru na Jurze. Nie próbowałem jeszcze tego portera ale skoro Docentowi wyszła ocena 4.525 to musi to być dobre piwo i jemu akurat wierzę.

          Comment

          • Bolo88
            Member
            • 06-2014
            • 40

            #6
            Ja czułem niesamowitą gładziuteńką śliweczkę.

            Comment

            • slowandstoned
              Junior
              • 01-2015
              • 13

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
              Oj, ktoś tu chyba z jakichś względów nie lubi Browaru na Jurze.
              Kompletnie nie mam żadnych odczuć wobec browaru na Jurze, powiem więcej, to pierwsze piwo jakie od nich piję. I ogólnie jest w miarę pijalne (nawet ten diacetyl się jakoś z śmietaną w aromacie komponuje), problem w tym że według mnie niestylowe, na ślepo prędzej uwierzyłbym że to jakiś kiepski czekoladowy stout owsiany 18 niż porter bałtycki 22.
              Natomiast u Docenta na facebooku wynikła kwestia że chyba są dwie partie. Docent miał butlę z czerwonawym kapslem, moja butelka ma kapsel złoty. Może po prostu jedna partia jest skopana.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slowandstoned Wyświetlenie odpowiedzi
                Natomiast u Docenta na facebooku wynikła kwestia że chyba są dwie partie. Docent miał butlę z czerwonawym kapslem, moja butelka ma kapsel złoty. Może po prostu jedna partia jest skopana.
                Problem polega na tym, że tych butelek z czerwonym kapslem (czyli tej niby lepszej partii) jest mniej. Przynajmniej w sklepie, w którym kupowałem była bodajże tylko jedna butelka z czerwonym kapslem...
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #9
                  Ha! Docent wybiera dla siebie lepsze niesztampowe krafty!
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Browar zdementował u mnie na FB tezę jakoby były różne partie tego piwa. Partia jest jedna, niezależnie od koloru kapsla.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Bolo88
                      Member
                      • 06-2014
                      • 40

                      #11
                      Piłem ze złotym kapslem i porterek trafił do mojej TOP 3 polskich. Czerwony kapsel urasta do rangi unikatu .

                      Comment

                      • pizmak666
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 1898

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bolo88 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czerwony kapsel urasta do rangi unikatu .
                        W sobotę na krakowskiej giełdzie zapewne będzie do nabycia ale jak to unikat za odpowiednią cenę.
                        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                        Comment

                        • wschodpoludnie
                          Junior
                          • 10-2014
                          • 27

                          #13
                          ożeszty! dzisiaj kupowałem dwie buteleczki i wybrałem ze złotym kapslem bo ten czerwony był jaki starty i podrapany

                          Comment

                          • zohan666
                            Senior
                            • 11-2012
                            • 259

                            #14
                            Oczywiste jest, że kapslowali tym co akurat mieli "pod ręką" i stąd różnica.

                            O wiele większe emocje powinna budzić informacja o kwaśności - od słodów, czy może infekcja? czy była na tym samym poziomie w obu ocenianych przypadkach? być może różnica wynikała jedynie z tolerancji na ten rodzaj doznań? to i więcej w następnej recenzji/ocenie już niedługo, tylko na browar.biz! (osobiście nie piłem, ale jak zobaczę w sklepie z pewnością zakupię :P)
                            Last edited by zohan666; 18-02-2015, 20:59.

                            Comment

                            • Zybex
                              Senior
                              • 07-2012
                              • 222

                              #15
                              Wypiłem trzy butelki. Każda była inna - od: a fuj po: całkiem, całkiem. Jestem zupełnie skołowany.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎