Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Oblewanie Perperuny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Perun] Oblewanie Perperuny

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemny mahoń z dodatkiem rubinu, po "brown" spodziewałem się czegoś brązowego [3]
    Piana: drobniutka ale zwarta, gęsta, mocno się trzymająca, ossadzała się na szkle drobnymi plamkami, lekko kremowa [4]
    Zapach: delikatny i miły, słodowo-brzoskwiniowo-kwiatowy (kolejność dowolna) [3.5]
    Smak: pełne, treściwe ale jednocześnie delikatne, wręcz zwiewne, fajna kwiatowo-chmielowa goryczka, przyjemna, rozlewająca się w ustach wśród kwiatowo-słodowych posmaków, całość świetnie zbalansowana [5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: pite w Samych Kraftach, szkło kraftowe, wafel był, logo na nalewaku, czułem się usatysfakcjonowany [4.5]
    Uwagi: nie będę nic komentować przy bardzo dobrym piwie, więc żadnych uwag już nie mam

    Moja ocena: [4.25]
    Attached Files
    Last edited by becik; 21-02-2015, 22:49.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pomarańczowy, zmętniony. [5]
      Piana: Przeciętnie wysoka, przeciętnie trwała, biała, drobna. [3]
      Zapach: Przyprawowo z nutą śliwek i brzoskwiń. [3.5]
      Smak: Wytrawne, gorzkawe (a ta gorzkość pozostaje w ustach), lekko kwaskowate i właściwie tyle. Trochę jak kompot. Nie podzielam zachwytu Becika, dla mnie jest średnie, ale w knajpie odczucia jednak ma się trochę inne - a i wersja beczkowa mogła inaczej smakować. [3]
      Wysycenie: W porzadku. [5]
      Opakowanie: Skład pełny, poza tym informacji niewiele. Jasna stylistyka lepsza od ciemnej, ale mi dalej się niezbyt podoba. Na plus - kapsel. [3.5]
      Uwagi: "Gatunek: Brown Ale" - według opakowania to jest Belgian Pale Ale, według mnie do Brown Ale też mu dosyć daleko

      Pewnie w knajpie jako sesyjne sprawdzi się lepiej, niż jako uprzyjemniacz wieczoru przy książce czy filmie.

      Moja ocena: [3.4]

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnozłoty, jasnobursztynowy, delikatnie zmętniony, opalizujący. [4]
        Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, jednak szybko się dziurapi i redukuje. [3.5]
        Zapach: średnio intensywny, ale przyjemny, wyczuwalne estry owocowe, brzoskwinie, nuty przyprawowe, delikatne fenole, obecna jest również nuta słodowa. [4]
        Smak: piwo pełne, ale jednocześnie smukłe i orzeźwiające, bardzo przyjemna przyprawowa goryczka [4]
        Wysycenie: średnie, nie zapycha. [4.5]
        Opakowanie: brakuje tylko informacji o składzie. [4]
        Uwagi: bardzo udane piwo, warte spróbowania, warka do 02.08.2015.

        Moja ocena: [3.975]

        Comment

        • rafael52
          • 12-2013
          • 478

          #5
          A tak się prezentuje
          Attached Files

          Comment

          • wrs
            Junior
            • 09-2012
            • 5

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafael52 Wyświetlenie odpowiedzi
            A tak się prezentuje
            @rafael52 jak się nazywa rodzaj szkła, któe jest na Twoim zdjęciu?

            Comment

            • rafael52
              • 12-2013
              • 478

              #7
              To szkło to pokal sędziowski Biersommelier.

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Kolor: Miedziany, zamglone.
                Piana: Obfita, sycząca, szybko opada do niskiej warstewki.
                Zapach: Kwaśnawy, goździk, śladowa nutka miodowa gdzieś zamajaczyła w tle.
                Smak: Trochę oleiste, z przyprawowymi niuansami. Średnio wysoka ale długa goryczka, retronosowo czuć belgijskie nuty kwiatowe.
                Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, mogłoby być niższe.
                Opakowanie: Lubię stylistykę. Minus za niedokładny skład.
                Uwagi: Warka 2.08.15. W żaden sposób nie jest wadliwe ale też nic porywającego.
                Attached Files

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowy nasycony, minimalnie zamglony. [4]
                  Piana: Beżowokremowa, średniodrobna, niezbyt wysoka, nietrwała. [3]
                  Zapach: Słodowo-owocowy z winnym powiewem, sympatyczny. [4]
                  Smak: Wytrawna pestkowa goryczka, podbudowana karmelowym akcentem i owocami. [4]
                  Wysycenie: Na oko - niewysoko,
                  ale się w paszczy czuje,
                  jak płyn dziarsko musuje . [4]
                  Opakowanie: Kompletnie nie znam tej pani (?), ale szacun za konsekwencję wzorniczo-klimatyczną i jakość wykonania. Kapsel browaru. [4]
                  Uwagi: Może dlatego, żem zdrożon był , ale piwo weszło mi nadspodziewanie sprawnie... .

                  Moja ocena: [3.9]

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Miedziany, zamglony, ładnie opalizujący od dołu. [4]
                    Piana: Szybko opadła, zupełna tragedia z osadem na szkle. Jest dzięki Bogu dwu centymetrowa czapa na finiszu. [2]
                    Zapach: Jest delikatny, ale to nie jakaś ekstremalna Belgia, tylko Belgian Pale Ale. Bardzo przyjemne, subtelne owoce: figa, jasna śliwka i sporo agrestu. Ten ostatni dominuje. Jest też coś ze świeżo upieczonego ciasta. Aromat bardzo przyjemny i bez wad. [5]
                    Smak: Po zapachu spodziewałem się więcej słodowego ciała, a dostałem lekką, ale przyjemną goryczkę, głównie ziołową, pieprzową. Jest też coś z kwiatów. Każdy kto będąc dzieckiem próbował je to wie o co chodzi. Piwo jest treściwe, syte, trochę cierpkie na finiszu niczym sfermentowana wiśnia. [4]
                    Wysycenie: Za duże. [3]
                    Opakowanie: Kolor różowy z dziwnym wzornictwem w tle. Brak pełnego składu. Kapsel perunowy. [3]
                    Uwagi: Jak na ten nudny styl, piwo jest bardzo dobre. Data do 02.08.2015.

                    Moja ocena: [4.05]

                    Comment

                    • titan
                      Senior
                      • 08-2014
                      • 122

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bursztynowy, lekko metny [4.5]
                      Piana: po nalaniu obfita, szybko opada do małej firanki, plus za lacing [4]
                      Zapach: ładny estrowy, goździkowo-przyprawowy, podbudowa słodowa, purpernikiel [4.5]
                      Smak: po zapachu spodziewałem sie wiecej, nie umię określić tego smaku... no taki belgiski , lekka przyprawowo-żywiczna goryczka [4]
                      Wysycenie: za wysoka [3.5]
                      Opakowanie: przyjemne dla oka, kapsel peruna, może troche za mało info [4]
                      Uwagi: warka do 02.08.2015.

                      Moja ocena: [4.175]

                      Comment

                      • toto
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 949

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: pomarańczowy, mocno opalizujący [4]
                        Piana: niezbyt wysoka, biaława, w miarę trwała (zostaje dywanik), oblepia szkło [3]
                        Zapach: owocowo-słodowy, ciasteczkowy, drożdżowy, jakaś średnio przyjemna nuta badyli (odchmielowa) oraz siarka (z czasem ulatnia się) [3]
                        Smak: słodowy, ciasteczkowy, czerwone owoce (lekko kwaskowe), trochę karmelu, wyraźna goryczka, w tle posmaki pikantne, przyprawowe [4]
                        Wysycenie: odpowiednie, nie za duże [4.5]
                        Opakowanie: butelka bezzwrotna podobna do NRW, kapsel browarowy, biało-różowa etykieta, są wszystkie podstawowe dane [4]
                        Uwagi: Do 2.08.2015. Całkiem pijalny belgijski pale ale. Można wypić, choć cena kraftowo-kontraktowa.

                        Moja ocena: [3.575]

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #13
                          Piana bidna, szybko znika. Nasycenie znikome. Aromat słaby, daleko mu do nut belgijskich piw z promocji Lidla. W smaku delikatne i tu wyraźniej czuć, że to piwo w stylu belgian ale, niemniej goryczka pozostająca na podniebieniu temu trochę przeczy. Ot coś w stylu belgian ale, tak samo jak ser w stylu feta.

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #14
                            Pamiętajcie, że oceniacie Belgian Pale Ale, a nie Blonda czy piwa klasztorne. Tak silnej jak w tamtych estrowości i fenolowości tutaj nie ma, bo nie powinno być.

                            Kolor: Ciemny bursztyn, opalizujący.
                            Piana: Koloru złamanej bieli, średnio obfita, dosyć gęsta, niezbyt trwała. Opada do obrączki.
                            Zapach: Wyraźna, biszkoptowa słodowość wraz z kwiatowymi nutami chmielowymi. W oddali lekka estrowość.
                            Smak: Średnio treśćiwe. Na pierwszym planie wyraźna słodowość w klimacie herbatniowym, biszkoptowym. Na dalszych planach lekki ziołowo-kwiatowy chmiel, trochę estrów i nutka przyprawowa w klimacie przypraw korzennych. Wszystko razem składa się na całkiem złożoną i przyjemną całość. Goryczka średnio niska do średniej, przyprawowa, długo pozostająca.
                            Wysycenie: Średnio niskie.
                            Ogółem: Bardzo dobre.
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • Klatak
                              Senior
                              • 07-2014
                              • 431

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasno bursztynowy z niedużym zmętnieniem. [4.5]
                              Piana: Niezbyt obfita, trwałosć poniżej średniej, drobno zbudowana, nie zdobi szkła. Najsłabszy element piwa. [3.5]
                              Zapach: Dość intensywny estrowy - owocowy i nieco karmelowy. Przyjemny, niedrażniący. [4]
                              Smak: Zdecydowanie estrowe - wyraźnie owocowe, posmaki przyprawowe na bardzo delikatnym poziomie. Odfermentowanie średnie. [4]
                              Wysycenie: Powyżej średniego, trochę zapychające i gryzące. [4]
                              Opakowanie: Nie jest złe, szkoda że panuje totalna dezinformacja co do składu. [4]
                              Uwagi: Warka z datą do 02.08.2015. Smaczne i pijalne piwo. Opis na etykiecie dość prawdziwie oddaje charakterystykę tego piwa.

                              Moja ocena: [3.975]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎