Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słociak, [Mały Kurek] Belgijska Kura

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Słociak, [Mały Kurek] Belgijska Kura

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kruger_nr1
    Senior
    • 11-2005
    • 801

    #2
    Piwo degustowane w wersji butelkowej 500 ml zakupionej w browarze. Piwko bardzo przyzwoite, aromatyczne słody dobrze zbalansowane co pozwala delektować się tym piwem. Piana niezbyt wysoka, jednak dość długo się utrzymała, nagazowanie dość słabe. Zapach intensywny zdominowany przez zawarte słody. Etykieta również interesująca jak przystało na craftowe piwa nowej fali. W przeciwieństwie do wita warte polecenia do spróbowania!
    Kolekcja puszek piwnych:
    http://puszkikrugera.web-album.org/

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Warka do 19.03.2015, butelka 0,5
      Duża słodycz, spore nuty winne, lekka nuta apteczna, alkohol lekko odpychający.
      "Odrzucające" piwo.
      Nie dopiłem...
      Last edited by sibarh; 07-03-2015, 17:11.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Glingorth
        Senior
        • 04-2014
        • 283

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztyn, pod światło wpadający w jasny pomarańcz, nieprzejrzyste. [4]
        Piana: Średnia tekstura, szybko opada pozostawiając jedynie niewielką obręcz. [3]
        Zapach: Głównie estry owocowe, trochę gumy balonowej, alkohol. Aromat słodki, ale mało intensywny, brakuje nut przyprawowych. [3.5]
        Smak: Trochę jak w aromacie, smak estrowo alkoholowy, słodki z nikłą goryczką. [3]
        Wysycenie: Trochę za niskie. [3.5]
        Opakowanie: Niezła grafika, opis 'opowiadanie' o kurze marzycielce,pełen skład. Ale te logo za baaardzo kojarzy się z pasztetem pewnej firmy (głowa koguta w czerwonym kole). [4]
        Uwagi: Muszę przyznać, że bardzo długo męczyłem te piwo bez większej przyjemności. Zaznaczam też, że jest to też pierwsze piwo w stylu Belgian Dubbel, które wypiłem, więc zapewne styl mi nie odpowiada. Za słodkie, z niewielką goryczka, do tego wyraźny alkohol. Jednak jest to debiut, więc parze piwowarom życzę dużych sukcesów

        Moja ocena: [3.3]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowozłoty, zmętniony. [4]
          Piana: Kremowa, bardzo drobna, nawet dość wysoka, ale zbyt nietrwała jednak... [3.5]
          Zapach: Owoce, owoce. Zagraniczne głównie, cytrusy, wyróżnia się grejpfrut. [3.5]
          Smak: Goryczka, słód i karmel. Po ogrzaniu pojawiają się owoce, zza nich ostentacyjnie wychylają się... procenty. W sumie bardzo mi to nie przeszkadza, ja lubię piwa konkretne (a co!). [4]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4]
          Opakowanie: Estetyczne i kolorowe. Wysoka jakość wykonania. Ocenę zaniża bełkot typu "pitu-pitu" o kurze, mgliście kojarzący się z ptakiem w samolocie Juliana Tuwima. Po co to komu...? [3.5]
          Uwagi: Kura całkiem smaczna, choć dla mnie kura + piwo = kurczak na puszce piwa .

          Moja ocena: [3.75]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎