Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słociak, [Mały Kurek] Biała Dama

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Słociak, [Mały Kurek] Biała Dama

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kruger_nr1
    Senior
    • 11-2005
    • 801

    #2
    niestety zawiodłem się na tym piwie...Bardzo lubię wity, jednak w tym przypadku po przyjemnym ataku ładnego witowego zapachu okazało się, że piwo jest bardzo wodniste, jakby rozcieńczone aromatami owocowymi. W mojej ocenie bardzo słabiutkie to piwko....a wypite na miejscu w browarze, gdzie obsługa niewiele mogła o tym piwie powiedzieć i tylko info o nich na forum pozwoliło mi ustalić co będę pił.
    Kolekcja puszek piwnych:
    http://puszkikrugera.web-album.org/

    Comment

    • canigggia
      Senior
      • 10-2009
      • 451

      #3
      Premiera tergo piwa i w ogóle browaru, to trochę taka ... siara
      Browarnik Tomek
      TomCani

      Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

      Comment

      • Glingorth
        Senior
        • 04-2014
        • 283

        #4
        Też nie będę oceniał piwa, bo rzeczywiście jest słabo i niewiele się tu dzieje. W aromacie oprócz delikatnych nut typowych dla witbiera, jest jeszcze jakiś dziwny aromat, którego nie potrafię określić. W smaku mocno wodniste z lekką kwaskowatością i właściwie to tyle. Coś te belgijskie style im nie wychodzą, bo drugie piwo też im nie wyszło, ale trzymam kciuki żeby w końcu się udało

        Comment

        • Holy-Grail
          Senior
          • 06-2010
          • 320

          #5
          Butelka z datą do 17.06.2015. Zalegająca, nieprzyjemna goryczka tłumiąca inne smaki. I wyczuwalna apteka.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnożółty, mętny. [5]
            Piana: Jak na wita raczej niezbyt wysoka i niezbyt trwała. Ale za to ładna, biała, drobna, zostawia na ściankach grube ślady. [3.5]
            Zapach: Cytrusowo-siarkowy. [2.5]
            Smak: Nooo... Dobra, nie jest fatalnie, ale dobrze też nie jest. Piwo jest okrutnie wodniste, naprawdę. Wiem, że wit to nie ma być król treściwości, ale to jest przesada. Do tego w smaku jest takie sobie - jest ta nuta siarczanowa, zbyt mocny kwasek, cytrusy, wyraźnie zaznaczona goryczka. Ale całość nie sprawia zbyt dobrego wrażenia. I jest mocno nijaka. [3]
            Wysycenie: Jak na taką wodnistość - za niskie. [4]
            Opakowanie: Etykieta jak etykieta. Informacji nawet sporo, kapsel goły. [4]
            Uwagi: Można, ale po co?

            Moja ocena: [3.075]

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2837

              #7
              W moim egzemplarzu apteki co prawda nie było, ale trudno powiedzieć o tym piwie coś pozytywnego. Nijakie, wodniste, coś tam z wita niby jest, ale to "coś tam" to zdecydowanie za mało. Można ( a nawet trzeba ) próbować dalej, ale już beze mnie.
              Foto :
              Attached Files
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6119

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mętny żółty. [3.5]
                Piana: Średnia, na dłużej warstwa i mało na szkle. [3.5]
                Zapach: Jasne cytrusy. [3.5]
                Smak: Wodniste. Cytrusy, kolendra. Jest trochę kwaskowe. Po połowie nabiera więcej smaku w kierunku cytrusowo ziołowym a nawet powiedziałbym trawsko. [3]
                Wysycenie: Średnie. [3.5]
                Opakowanie: Mało piwnie, tylko dama i nazwa... ta Baronka mogła by zostać troszkę opakowana w piwne atrybuty. [3]
                Uwagi: Małe IBU tylko 22 i wodnistość tym się już dzisiaj nikogo nie zawojuje. Dobrze że moje chociaż nie było "trafione". Wypić wypiłem... ciekawe co będzie dalej.

                Moja ocena: [3.275]

                Comment

                • rafael52
                  • 12-2013
                  • 478

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: złocisty, zmętniony. [4.5]
                  Piana: obfita, drobnopęcherzykowa,dość szybko się dziurawi, ale jest trwała, zdobi szkło, zdobi szkło. [4]
                  Zapach: średnio intensywny, kolendra, cytrusy, z skórek i trochę z chmielu, lekka nuta mosaica, delikatne aromaty słodowe, po ogrzaniu wychodzi wyraźna siarka. [3.5]
                  Smak: orzeźwiające, wyraźna nuta słodowa, delikatne nuty cytrusowe, goryczka wyraźna, trochę w kierunku wysokiej, jakby ze skórek cytrusów, wyczuwalne również nuty chmieli. [3.5]
                  Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, dobre. [4.5]
                  Opakowanie: wszystko jest na swoim miejscu, skład, informacje o piwie, jednak grafika jakoś nie do końca w moim guście, ale dobrze wykonana. [4]
                  Uwagi: warka do 25.06.2015; na świeżo nie piłem, ale słyszałem, że siarka było bardzo intensywna; musiała się trochę ułożyć.

                  Moja ocena: [3.675]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎