Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna, [Chmielogród] Trzypalczasty Goblin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Piwna, [Chmielogród] Trzypalczasty Goblin

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Marchi
    Senior
    • 12-2006
    • 130

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny i "gęsty". Akurat z racji pilnej obserwacji meczu PSG - Chelsea pod światło nie sprawdzałem, ale prezentuje się okazale. [4.5]
    Piana: Mój ulubiony typ piany. Gigantyczna czapa, która pięknie się "rwie", ale cały czas pozostaje wysoka i gęsto-śmietankowa. Solidny kożuch do samego końca. Przypomina pianę na butelkowym Berserkerze. [5]
    Zapach: Zapach to w 100% amerykańskie chmiele. Klasyczne, orzeźwiające aromaty, kontrastujące z ciemną barwą piwa. Zapach daje wiele radości, ale oczekiwałem w tym piwie czegoś nieco innego. [4]
    Smak: Świetne piwo. Ma odpowiednią, wysoką cielistość, a do tego znakomity balans między pszenicznym a chmielowym charakterem. W świetle opisu stylu na butelce, rzeczywistość przerosła moje oczekiwania. [4.5]
    Wysycenie: Optymalne. [5]
    Opakowanie: Nie mam nic przeciwko stylizacji zaproponowanej przez Chmielogród. Sam Goblin spogląda z etykiety zadziornie, opis atrybutów trunku solidny, wykonanie dobrej jakości. [4.5]
    Uwagi: To dopiero moje pierwsze piwo z Chmielogrodu. Dotychczasowe wywary miały oceny co najwyżej mieszane, wiec nie spodziewałem się cudów, a dostałem jedno z najciekawszych i najbardziej pijalnych piw ostatniego czasu. Gorąco polecam!

    Moja ocena: [4.4]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9730

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązowy, mętny, brejowaty... [3.5]
      Piana: Beżowa, bardzo drobna z pojedynczymi większymi bąblami, wysoka i sztywna, całkiem trwała. [4.5]
      Zapach: Silny sosnowy, orzeźwiający. Trochę mało... [3]
      Smak: Najpierw sosna i śladowy "odcytrusowy" kwasek. Po chwili pojawia się klimat stoutowy, kawa, czekolada. Ciekawa kombinacja. [3.5]
      Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
      Opakowanie: Kolejna kreatura z Chmielogrodu, kompletnie nie ogarniam klimatu i mnie się nie podoba. Na dodatek stwór ten kojarzy mi się z jednym (?) z kandydatów (?) na prezydenta... Plus za jakość wykonania. [3]
      Uwagi: Kolejny piwny mutant, ale - jako piwo degustacyjne - do wypicia...

      Moja ocena: [3.425]

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brązowy. [3]
        Piana: Ciemnobeżowa o średniej gęstości. Utrzymuje się przez kilka minut, następnie opada do postaci obwódki. [4]
        Zapach: Amerykańskie chmiele o leśnym charakterze, trochę czekolady i siarkowych nut na początku. [3.5]
        Smak: Tak samo jak w zapachu na początku dominują nuty siarkowe. Na szczęście po czasie przemijają. Pojawia się wtedy przyjemny chmiel w postaci żywicy i owoców. Goryczka silna, cierpka i trochę niezharmonizowana. [4]
        Wysycenie: Trochę za wysokie. [3.5]
        Opakowanie: Bardzo fajne grafiki ale niestety etykiety niewiele się od siebie różnią przez co piwa się mylą. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.75]
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Foto...
          Attached Files
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatny. [4]
            Piana: Wysoka, średnio trwała, Beżowa, gdzieniegdzie osadza się na ściankach, raczej drobna. [4]
            Zapach: Żywiczny, lekko warzywny? Albo bardziej trochę w stylu wód leczniczych. [3.5]
            Smak: Nie do końca "leży" mi to piwo. Tak je powoli sączę i sączę, jestem w połowie butelki, osiągnęło już właściwie temperaturę pokojową, a ja ciągle czuję leśną kostkę do kibla. Brak mi słodowej kontry, ciężkiej kawy czy gorzkiej czekolady... Na plus, że nie jest wodniste. [3.5]
            Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
            Opakowanie: Kapsel goły. Grafika przywodzi na myśl te z Magic: the Gathering, więc pierwsza klasa; chociaż dykteryjka kojarzy się bardziej z Pratchettem. Ale nazwa mi nie pasuje. Czy poprawną formą nie jest "trójpalczasty"? Moim zdaniem tak. [4]
            Uwagi: Jak ma zachwycać, kiedy nie zachwyca?

            Moja ocena: [3.65]

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brunatny, mętny [4]
              Piana: Żółtobrązowa, początkowo obfita i drobna, szybko redukuje się do cienkiej, trwałej warstwy. [3.5]
              Zapach: Średnio intensywny, żywiczno-sosnowy aromat. [4]
              Smak: Pierwsze wrażenie to intensywna, rześka goryczka. Po chwili gdy kubki smakowe trochę odetchną pojawia się wyrazisty posmak ciemnych, palonych słodów. Pszenica również wyczuwalna ale tylko gdzieś w tle. Generalnie przewodzi mocna, choć na szczęście nie zalegająca żywiczna goryczka. [4]
              Wysycenie: Średniowysokie, bez zastrzeżeń. [5]
              Opakowanie: Standardowe dla Chmielogrodu ale historia z kanalizą na kontrze mało fortunna :P [3]
              Uwagi: Bardziej przywodzi skojarzenie z American India Black Ale/CDA. Ale plus za świeżość i rześkość!

              Moja ocena: [3.95]
              Attached Files
              Last edited by docent; 23-02-2015, 20:12.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • Doodeck
                Senior
                • 05-2003
                • 1612

                #8
                Jedenręki bandyta, pięćletni chłopiec, siedemgłowy smok, Trzypalczasty Goblin... FCJP
                Dalekosiężny
                Obserwator
                Obiektów
                Dynamicznie
                Epatujących
                Ciekawymi
                Koncepcjami

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎