Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Maorys

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bojanowo, Bojan Maorys

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowa, bardzo zmętniona. [3.5]
    Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, nietrwała, oblepiająca szkło. [3.5]
    Zapach: średnio intensywny, głównie słodowy, aromaty karmelowe, opiekane i delikatnie przypieczone, w tle jakieś znikome nuty chmielu. [3]
    Smak: dominują nuty słodowe, sporo karmelu, słodowej słodyczy, goryczka niska bardziej kojarząca się z przypieczonym ciastem niż z chmielem. [3]
    Wysycenie: średnie do niskiego. [3.5]
    Opakowanie: odnoszę wrażenie jak bym niedawno widział podobną etykietę na innym piwe w tym stylu. [2.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.075]

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      A tek się prezentuje
      Attached Files

      Comment

      • Cichus
        Junior
        • 04-2013
        • 20

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miedziane, mętne. [4]
        Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, dosyć powoli redukuje się do cienkiej warstewki. Ładnie znaczy szkło. [4.5]
        Zapach: Głównie słodowo-karmelowy, w tle wychodzą jakieś delikatne zioła i po solidnym ogrzaniu lekki przyprawowy aromat żyta. [2.5]
        Smak: Goryczka średniowysoka, trochę nieprzyjemna, ściągająca. Pozatym jest bardzo słodko, zwłaszcza jak na IPA. Umiarkowanie wysoka pełnia. [3]
        Wysycenie: ok [4.5]
        Opakowanie: Opakowanie zasługuje na 4,5. Jest ładne i pasuje do Maorysa. [4.5]
        Uwagi: Szkoda, bo liczyłem na coś więcej.

        Moja ocena: [3.175]

        Comment

        • Janko72
          Member
          • 02-2014
          • 51

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mocna herbata, piwo niefiltrowane więc mętne [4]
          Piana: Drobne pęcherze, oblepia szkło, obfita, trwała [4.5]
          Zapach: Dziwie się poprzednim ocenom bo u mnie zdecydowanie na pierwszym planie akcenty chmielowe, marakuja, coś jak by białe słodkie winogrona oraz cytrusy, jest też żytnio-słodowy zapach. [4.5]
          Smak: Goryczka jak dla mnie całkiem wysoka aczkolwiek szybko przemija, czuć bardzo delikatny kwaskowaty posmak-często w życie spotykany, piwo pozostawia bardzo przyjemne aksamitne odczucie na języku. [4]
          Wysycenie: Dobre, nie przeszkadza w żadną ze stron. [4]
          Opakowanie: Rewelka, nowo zelandzki znak na środku, super [5]
          Uwagi: data 17.05.2015. Bojanowo ma bardzo dobre piwo.

          Moja ocena: [4.275]

          Comment

          • Janko72
            Member
            • 02-2014
            • 51

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafael52 Wyświetlenie odpowiedzi
            A tek się prezentuje
            rafael, jeżeli pianę ze zdjęcia oceniasz na 3.5 to jak wg. Ciebie będzie wyglądać na 5?

            Comment

            • rafael52
              • 12-2013
              • 478

              #7
              Po nalaniu prezentowała się zacnie, ale już po niedługiej chwili jej nie było.

              Comment

              • kali2000
                Member
                • 06-2014
                • 30

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemna miedź, mętne ładny odcień brązu. [4.5]
                Piana: gęsta, drobna, trwała pięknie oblepia szkło super. [5]
                Zapach: w zapachu wyraźne nuty owoców cytrusowych, na końcu zapach chmielu i odrobina słodu. [4.5]
                Smak: miły zbalansowany, owoce jak w zapachu do tego niezalegająca goryczka. Z każdym łykiem coraz przyjemniej. [4.5]
                Wysycenie: jakby trochę za małe. [4]
                Opakowanie: bardzo ładna etykieta można by rzec nowofalowa. [5]
                Uwagi: Bardzo dobry start tak trzymać i nie regulować niczego bo jest dobrze .

                Moja ocena: [4.55]

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miedziany z bardzo dużym zmętnieniem. [4]
                  Piana: Gęsta w konsystencji oraz formie i trwale oblepiająca szkło, ale za szybko opadła. [3.5]
                  Zapach: Złożony i przyjemny, średnio intensywny. Na pierwszym planie zboże, opiekany chleb i karmel. Później dochodzi chmiel w postaci nut kwiatowych i ziołowych. Cytrusy z trudem wyczułem, żywicy nie ma, są za to owoce tropikalne. [4]
                  Smak: Głównie słodowy ze sporą zbożowością, jakbym pił rozmoczony chleb. Karmel lekki, goryczka średnia, przyprawowa, pieprzowa, trochę cytrusowa. Jest też wyraźnie wyczuwalny kwasek. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie, nie przeszkadza w piciu. [4]
                  Opakowanie: Firmowa, tłoczona butelka z BRJ. Etykieta odpowiednia i ładna, podano wszystkie słody i chmiele. [5]
                  Uwagi: Szkoda, że dali też amerykańskie chmiele i to akurat najmniej przeze mnie lubiane. Już po wypiciu mam lekko metaliczny posmak na języku (Magnum) . Piwo z datą do 17.05. Znośna cena, u mnie 4,60 zł.

                  Moja ocena: [3.8]

                  Comment

                  • supersklep
                    PiwBiz
                    • 01-2005
                    • 982

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi


                    . Znośna cena, u mnie 4,60 zł.

                    Moja ocena: [3.8]

                    Coś tu nie gra ? u nas wyszło prawie 7 zł


                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
                      Coś tu nie gra ? u nas wyszło prawie 7 zł
                      Przepraszam, pomyliłem się. Piwo kosztuje mniej, czyli 4,25 zł. Takie ceny u mnie w sklepie za rogiem. Specjalnie zrobiłem zdjęcie, a przy okazji kupiłem kolejne.
                      Attached Files

                      Comment

                      • ELYSIUM_SKLEP
                        Member
                        • 05-2010
                        • 75

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                        Przepraszam, pomyliłem się. Piwo kosztuje mniej, czyli 4,25 zł. Takie ceny u mnie w sklepie za rogiem. Specjalnie zrobiłem zdjęcie, a przy okazji kupiłem kolejne.
                        No to właściciel sklepu sprzedaje poniżej ceny zakupu

                        Comment

                        • Kaczor337
                          Junior
                          • 02-2015
                          • 4

                          #13
                          Cichus

                          Jeżeli twoim zdaniem aromat tego piwa jest na 2,5 a smak na 3 to może pomyliłeś kategorie w jakich te piwo powinieneś oceniać. Jak dla mnie aromat co najmniej na 4, jest bardzo wyrazisty a zarazem nie daje po nosie tak jakby ktoś tam wrzucił "tonę"chmielu tylko po to żeby pseudo znawcy powiedzieli,że czuć amerykańskie chmiele. Co do smaku to goryczka przyjemna zostaje na języku.

                          Comment

                          • pizmak666
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 1898

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kaczor337 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Cichus

                            Jeżeli twoim zdaniem aromat tego piwa jest na 2,5 a smak na 3 to może pomyliłeś kategorie w jakich te piwo powinieneś oceniać. Jak dla mnie aromat co najmniej na 4, jest bardzo wyrazisty a zarazem nie daje po nosie tak jakby ktoś tam wrzucił "tonę"chmielu tylko po to żeby pseudo znawcy powiedzieli,że czuć amerykańskie chmiele. Co do smaku to goryczka przyjemna zostaje na języku.
                            Druga zmiana w pracy?
                            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                            Comment

                            • Cichus
                              Junior
                              • 04-2013
                              • 20

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kaczor337 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Cichus

                              Jeżeli twoim zdaniem aromat tego piwa jest na 2,5 a smak na 3 to może pomyliłeś kategorie w jakich te piwo powinieneś oceniać. Jak dla mnie aromat co najmniej na 4, jest bardzo wyrazisty a zarazem nie daje po nosie tak jakby ktoś tam wrzucił "tonę"chmielu tylko po to żeby pseudo znawcy powiedzieli,że czuć amerykańskie chmiele. Co do smaku to goryczka przyjemna zostaje na języku.
                              Niestety, chciałbym dać temu piwu więcej niż dałem, serio. Niestety okazało się takie, jak napisałem. Z resztą Rafael miał podobne wrażenia z degustacji, a piwo kupiliśmy w tym samym sklepie, w podobnym czasie, więc tu może jest pies pogrzebany i do Łodzi trafiła partia rozlana z innego tanku (?).

                              Oceny są tak niskie, ze względu na brak cech, które powinny być w IPA. U mnie nie buchało chmielem w nos, ba! Chmiel był praktycznie niewyczuwalny, a to dla AIPA jest niedopuszczalne.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎