Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Maorys

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • titan
    Senior
    • 08-2014
    • 122

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: prawie brunatny, kolor wycisnietego soku z jabłek jak zciemnieje, mętny [3]
    Piana: beżowa, drobno pęcherzykowa, szybko redukuje się do kożuszka, lacing [3.5]
    Zapach: cytrusowo-landrynkowy, zaraz po otwarciu delikatny diacetyl, ale poźniej zanika [4]
    Smak: , mniej cytusów niż w zapachu, oleisty, goryczka średnia zywiczno-cytrusowa, po ogrzaniu zalegająca, jest trochę smak metaliczny ale metaliczność od chmielu [4]
    Wysycenie: wysokie [3.5]
    Opakowanie: takie sobie, nie zachwyca [3.5]
    Uwagi: warte spróbowania

    Moja ocena: [3.85]

    Comment

    • murek17
      Member
      • 06-2014
      • 52

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Zmętniony ciemny bursztyn wpadający w miedź. Przy nalewaniu było widać zawiesistość. [5]
      Piana: Średnio obfita, ale drobniutka. Po chwili opada do kożucha i lekko oblepia szkło. Szału nie ma. [3.5]
      Zapach: Z butelki dość intensywne białe owoce wymieszane z żywicą. Ze szkła już delikatniej, tu na pierwszy plan trochę bardziej wychodzi żywiczny aromat, choć słodkie owoce są wciąż obecne i dobrze wyczuwalne. Trochę nut kojarzących się z weizenem i wyczuwalna delikatna chlebowość. [4]
      Smak: W smaku dość solidna podbudowa słodowa. Piwo jest gładkie. Goryczka średnio intensywna, niezbyt długa ale przyjemna, idąca w stronę tej bardziej tradycyjnej ziołowej niż w stronę jakichś cytrusów. Poza tym piwo jest słodkawe, ale dobrze zbalansowane i w żadnym wypadku nie jest męczące. [4]
      Wysycenie: Niskie w stronę średniego, z początku lekko gryzące, ale nie przeszkadza to w odbiorze. [4.5]
      Opakowanie: No tu muszę pochwalić BRJ. Bardzo fajna szata graficzna, komplet informacji. Podoba mi się. [5]
      Uwagi: Warka do 17.05.2015.
      Bardzo przyjemne piwo, nie spadłem z krzesła z wrażenia, ale myślę że do niego wrócę. Warte wypróbowania.

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #48
        Kolor: Herbaciany, zamglone.
        Piana: Dość obfita, oblepia szkło, osadza się warstwą na powierzchni.
        Zapach: Biszkopt, tytoń, cytrusy, ostra nutka przyprawowa, lekki miodek.
        Smak: Cierpkawe na wstępie, po chwili daje o sobie znać chmielowy charakter. Bardzo przyjemna ziołowa goryczka pozostawiająca tytoniowy posmak.
        Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, ok.
        Opakowanie: Całkiem fajna stylistyka, dokładny skład.
        Uwagi: 17.05.15 Mega zaskoczenie, bardzo przyjemne w odbiorze piwo, oby następne warki trzymały poziom. Jakby jeszcze cena była trochę niższa - zapłaciłem ok. 7zł w Carefourze.
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 12-03-2015, 23:09.

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnopomarańczowy, bardzo mętny. [3]
          Piana: Dość trwała, ładnie oblepia szkło. [4]
          Zapach: Susz kwiatowy, lekkie cytrusy, winny. [4]
          Smak: Słodowy, cytrusowa chmielowość, kłująca w język, potem długa goryczka ziołowo-grejpfrutowa, średnia/wysoka, zalega. [4]
          Wysycenie: Niskie. [4]
          Opakowanie: Dedykowany kapsel, pełen skład, etykieta ok. [4]
          Uwagi: Ciekawe piwo. Z jednej strony ma dość odpychający wygląd gęstej zupy, z drugiej zaś nieźle pachnie i podobnie smakuje. Goryczka trochę zbyt długa, po ogrzaniu staje się męcząca. Mimo użycia wielu słodów (melanoidynowy, żytni) słodowość jest raczej płaska i niezbyt wyrafinowana. Bardzo treściwe, chyba trochę za bardzo. Nie jest złe, ale można je jeszcze poprawić.

          Moja ocena: [3.95]

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Głęboki pomarańczowy. [5]
            Piana: Jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, utrzymująca się przez kilka minut, ładnie oblepia ścianki szkła. [4]
            Zapach: Trochę słodkich owoców, przełamane świeżymi, nadającymi lekkości aromatami trawiasto-tytoniowymi. [4]
            Smak: Jak na 15% ekstraktu piwo to jest trochę wodniste. Brakuje mu ciała i pazura, co nie znaczy że jest ono złe. Pije się je z przyjemnością, a i cena zachęca częstszego sięgania po nie. Przy spadku jakości i wzroście cen tzw. piw rewolucyjnych, Maorys prezentuje się w tym towarzystwie bardzo dobrze. [3.5]
            Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
            Opakowanie: Bardzo ładna etykieta. [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.9]
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny bursztyn, mocne zmętnienie. [3.5]
              Piana: Niewielka warstwa ale pozostaje do końca zdobiąc szkło. Łatwo wbudzić po zamieszaniu. [4]
              Zapach: Intensywna zbożowość, trochę żywicy i iglaków. [4]
              Smak: Jest żytnia gładkość i dobra pełnia. Ekstrakt dość wysoki, ale fajnie zbalansowany przez ziołową goryczkę. W smaku głównie zbożowość i nuty chlebowe przeplatane z delikatnymi cytrusami i ziołami. [4]
              Wysycenie: Pasuje. [4.5]
              Opakowanie: Bardzo fajna etykieta, za to kontra mi się nie podoba ze względu na reklamy BRJ i małe słabo czytelne napisy. Duży plus za podany pełny skład. [4.5]
              Uwagi: Dobre zbożowo chmielowe piwo. Jak będzie dostępne w zwykłych spożywczych sklepach, gdzie wybór niewielki, to z pewnością do powtórzenia.

              Moja ocena: [4.025]

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztyn z ciemną pomarańczą, mętne [5]
                Piana: gęsta, drobna, bardzo zwarta, osadza się na szkle sporą pajęczyną, zostaje w szkle nawet wtedy gdy piwa już nie ma [5]
                Zapach: owoce i zapach słodowy [3.5]
                Smak: pełne, treściwe, mięsiste, mocna chmielowa goryczka doskonale łącząca się z owocowymi smakami, odrobina cytrusa, chlebowych posmaków, świetna zbożowa podstawa dobrze wyczuwalna w piwie [5]
                Wysycenie: bez zarzutu [5]
                Opakowanie: Nie wiem co ma Bojanowo do Nowej Zelandii ale niech już będzie, choć nazwa mi nie pasuje, firmowy kapsel [4]
                Uwagi: Jak dla nie świetne piwo, od dawna żadne mi tak nie smakowała że cała butelka wypita dosłownie na dwa łyki. Obecnie Maorys teraz najczęściej u mnie na stole gości

                Moja ocena: [4.425]
                Attached Files
                Last edited by becik; 17-03-2015, 19:52.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Opakowanie: Nie wiem co ma Bojanowo do Nowej Zelandii ale niech już będzie, choć nazwa mi nie pasuje, firmowy kapsel [4]
                  Nazwa ma wskazywać na 2 nowozelandzkie chmiele użyte do warzenia kohatu i motueka.
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • canigggia
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 451

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Opakowanie: Nie wiem co ma Bojanowo do Nowej Zelandii ale niech już będzie, choć nazwa mi nie pasuje[4]
                    No to jest 'namber', jak to się mówi! Tekst miesiąca na pewno!
                    Browarnik Tomek
                    TomCani

                    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                    Comment

                    • miszur
                      Junior
                      • 09-2007
                      • 1

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: miedziane, mętne [4]
                      Piana: średnio obfita, drobna z wtrętami, niezbyt trwała, koronka bez rewelacji [4]
                      Zapach: niezbyt silny, są nuty nowofalowe chmiele: owoce południowe, cytrusy, ale dominują słodowe: karmelowe ciasteczkowe [3.5]
                      Smak: Średnio treściwe, słodowe nuty w charakterze takie trochę tostowe, goryczka jak na ipa niska, za to odobinę zalegająca, lekka żytnia kwaskowość, żyto też odrobinę czuć w fakturze. Cytrusowość b.delikatna. [4]
                      Wysycenie: wysokie, na początku trochę przeszkadzające, z czasem ok [3.5]
                      Opakowanie: przód całkiem całkiem, kontra trochę paździerzowa, info pełne [4]
                      Uwagi: Satysfakcja 3,5: trochę zbyt zachowawcze
                      Warka/bb: 10.06.2015

                      Moja ocena: [3.8]

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6124

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czerwono-pomarańczowy, mętny - bardzo ładny. [5]
                        Piana: Startowa większa potem dość szybko mamy cienka warstewkę i "lejsing". [3]
                        Zapach: Magii z sosem sojowym. [2]
                        Smak: Na początku sos sojowy był duży potem organizm się przyzwyczajał. Przez te aromaty nie czuć nic więcej. Ogólnie piwo słodko-gorzkie... słabo. W dodatku na koniec zjawił się niemiły karmel. [2.5]
                        Wysycenie: Średnie. [3.5]
                        Opakowanie: Nie rzuca na kolana ale może być. [3.5]
                        Uwagi: Nie wiem jak to opisać szukam w miarę świeżych warek i nie mogę trafić w jakiegoś smacznego Maorysa... będę próbował bo pamiętam jego kiedyś fajny smak. Data: 17.5.15

                        Moja ocena: [2.6]
                        Last edited by ART; 23-03-2015, 15:24. Powód: popr.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6124

                          #57
                          Oczywiście Maorysa... nie zdążyłem w 5 minut

                          Comment

                          • cyoorka
                            Senior
                            • 03-2007
                            • 338

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny bursztyn, mocno mętne. [3.5]
                            Piana: Średnioobfita, drobna, dosyć trwała, zdobi szkło. [4]
                            Zapach: Toffi, mleczne cukierki, w tle lekkie cytrusy, owoce tropikalne. Początkowo jest to przyjemne, później dochodzi lekka siarka. [3.5]
                            Smak: Dosyć gęste, treściwe, ziemiste, lekko słodkie, owocowe. Goryczka średnia, lekko łodygowa, zalegająca. Po ogrzaniu wychodzi alkohol. [3.5]
                            Wysycenie: Średnie. [4]
                            Opakowanie: Bardzo ładne, komplet informacji. [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.625]

                            Comment

                            • Derbeth
                              Senior
                              • 04-2013
                              • 337

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemny bursztyn przechodzący w brąz, bardzo wyraźnie zmętnione [4]
                              Piana: biała, średniopęcherzykowa, dość gęsta i zbita, całkiem trwała [4.5]
                              Zapach: dość intensywny, żywica, owoce tropikalne [4]
                              Smak: piwo dość pełne i gładkie, średnia goryczka, nawet trochę agresywna, tylko lekka słodycz, żywica, trochę owoców tropikalnych, grejpfrutowy posmak [4]
                              Wysycenie: niskie, odpowiednie [4.5]
                              Opakowanie: oryginalna etykieta, własny kapsel, dużo informacji o piwie [4.5]
                              Uwagi: Nawet smaczne, ale nie jestem fanem piw typu IPA, więc nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia - nie wybija się niczym w ramach stylu.

                              Moja ocena: [4.1]

                              Comment

                              • grejwi
                                Member
                                • 08-2014
                                • 78

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemno bursztynowe. Mocno zmętnione; oleiste. [4]
                                Piana: Piana na dwa palce, drobna, szybko opada do nieznacznej i "kłaczkowatej". Bardzo ładnie się osadza. [4]
                                Zapach: Z butelki dochodzi zdecydowanie chmielowy aromat: cytrusowy oraz owoców tropikalnych i chyba diacetyl. Po przelaniu uwydaniają się owoce tropikalne. Żelazo i lekki diacetyl. Niestety, ale to co w aromacie przyjemne, po pewnym czasie zupełnie znika. [3]
                                Smak: Goryczka średnia, grapefruitowo-łodygowa - generalnie przyjemna. Karmelowe, trochę jakbym kawę czuł(?). Posmak nieprzyjemny - przypomina mi herbatę na mocno zakamienionej wodzie. Dość treściwe i lekko słodkie. [3.5]
                                Wysycenie: Wysokie. [5]
                                Opakowanie: Skład stosunkowo szczegółowy. Czcionka na kontrze mogłaby być większa. Papier niestety kiepski, łatwo niszczy się przy zwilgoceniu, a ponadto nierówno naklejony. Etykieta sama w sobie stylowa i ładna. Kapsel firmowy. [4]
                                Uwagi: 10.06.2015.

                                Moja ocena: [3.5]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎