Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Jasny Gwint

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, Jasny Gwint

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bladozłoty, raczej klarowny. [4]
    Piana: Wysoka, trwała, drobna, biała, osadza się, gdzie ma się osadzać. [5]
    Zapach: Przyjemny, cytrusowy, bardziej w stylu witbiera, niż AIPA'y. [4]
    Smak: Napis White AIPA na etykiecie trochę mnie zmylił - oczekiwałem AIPA'y z domieszką pszenicy, a jest odwrotnie, bardziej jak american witbier. Przypomina bardzo przeze mnie lubiane Dwa Smoki. Goryczka dosyć mocna, ale nie przegięta, kolendry nie za dużo - i dobrze, bo nie lubię, jak odbija mi się mydłem. Niemniej momentami i tak trochę zamula. Mocno orzeźwiające. [4]
    Wysycenie: Wysokie, ale bez przesady, podkreśla orzeźwiające właściwości piwa. [5]
    Opakowanie: Jak inne Redenu. [4]
    Uwagi: Smakowało.

    Moja ocena: [4.15]

    Comment

    • Promil03
      Senior
      • 10-2007
      • 2833

      #3
      To piwo w stylu White APA, a nie White AIPA.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Fakt.

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, lekko mętny [4.5]
          Piana: Śnieżnobiała, grubopęcherzykowa, niezbyt wysoka, ale ładnie oblepia szkło. Szkoda, że tak szybko opada. [3.5]
          Zapach: Ładny, ale słaby, owoce tropikalne i nuty kwiatowe. [4]
          Smak: Korzenno-cytrusowy posmak i goryczka, nuty kolendry i na koniec długa, ale niska goryczka. Lekko kwaskowe. [4]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Ładne, dopracowane etykiety, wszystkie informacje podane, plus za firmowy kapsel. [4.5]
          Uwagi: Zaskakujące piwo, zupełnie nie czuję w nim podbudowy słodowej, za to goryczka uderza jakby 2 razy - na początku wraz korzenno-cytrusowymi posmakami i na końcu, mniej intensywna, ale dłuższa. Jest nawet niezłe, szkoda, że owocowe nuty z zapachu są zupełnie nieobecne w smaku. Jeśli chodzi o pokrewieństwo z witem, to czuć jedynie kolendrę, ale niezbyt mocno. Bardzo lekkie, może nawet wodniste, ale dzięki temu pijalność jest bardzo wysoka. Na lato pewnie w sam raz.

          Moja ocena: [4]

          Comment

          • gobong
            Senior
            • 04-2005
            • 658

            #6
            [QUOTE=WojciechT;1233409]Kolor: Bladozłoty, raczej klarowny. [4]
            Piana: Wysoka, trwała, drobna, biała, osadza się, gdzie ma się osadzać. [5]
            Zapach: Przyjemny, cytrusowy, bardziej w stylu witbiera, niż AIPA'y. [4]
            Smak: Napis White AIPA na etykiecie trochę mnie zmylił - oczekiwałem AIPA'y z domieszką pszenicy, a jest odwrotnie, bardziej jak american witbier. Przypomina bardzo przeze mnie lubiane Dwa Smoki. Goryczka dosyć mocna, ale nie przegięta, kolendry nie za dużo - i dobrze, bo nie lubię, jak odbija mi się mydłem. Niemniej momentami i tak trochę zamula. Mocno orzeźwiające. [4]
            Wysycenie: Wysokie, ale bez przesady, podkreśla orzeźwiające właściwości piwa. [5]
            Opakowanie: Jak inne Redenu. [4]
            Uwagi: Smakowało.

            [FONT=courier new]Moja ocena: [4.15][/FON
            Przepraszam że nie w temacie, ale jak piwo co trochę zamula może być mocno orzeźwiające.

            Comment

            • rafael52
              • 12-2013
              • 478

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bladozłota, delitatnie opalizująca. [4.5]
              Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, trwała, oblepiająca szkło. [4.5]
              Zapach: bardzo przyjemny, cytrusowy, wyczuwalna skórka pomarańczy i kolendra. [4.5]
              Smak: piwo zdecydowanie wytrawne, orzeźwiające, z wyraźną cytrusową goryczką. [4.5]
              Wysycenie: średnie. [4.5]
              Opakowanie: ciekawa grafika, pełen skład. [4.5]
              Uwagi: Bardzo dobre, orzeźwiające piwo. Warka do 20.05.2015.

              Moja ocena: [4.5]

              Comment

              • rafael52
                • 12-2013
                • 478

                #8
                A tak się prezentuje
                Attached Files

                Comment

                • Klatak
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 431

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złocisty z delikatną opalizacją, bardziej zbliżony do statystycznego APA niż Wita. [4]
                  Piana: Obfita i dość drobno zbudowana, trwałość nieco poniżej średniej, zdobi szkło ale niespecjalnie intensywnie. [4]
                  Zapach: Średnio intensywny, witbierowo-słodowo-amerykański. Kolandra, cytrusy, żywica, biszkopt, miód. [4]
                  Smak: Generalnie niewiele się dzieje w szczególności jeżeli chodzi o intensywność poszczególnych akcentów. Z początku smakuje jak apa (trochę owoców egzotycznych, słodyczy) później pojawiają się posmaki witbierowe (kolendra, kwaskowatość). Goryczka jest grejpfrutowa jednak poniżej średniej - zdecydowanie za niska. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie, ale nieco gryzące, czyli tak jak można było się spodziewać. [4.5]
                  Opakowanie: Redenowskie, czyli fajny layout etykiety i pełen skład. Grafika co najwyżej przeciętna, chyba najgorsza etykieta od Redena. [4]
                  Uwagi: Warka z datą do 20.05.2015. Piwo nie jest złe i z przyzwoitą pijalnością, jednak brakuje mi w nim tego "czegoś" dlatego wydaje mi się nudne.

                  Moja ocena: [3.825]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9731

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, w zasadzie jasnozłoty, zmętniony, lekko przygaszony. [4]
                    Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka, strzępiasta, ale - kurczę - niezbyt trwała... [3.5]
                    Zapach: Harmonijny słodowo-sosnowo-owocowy... . [4]
                    Smak: Goryczka, dość intensywna, ale skontrowana subtelnymi owocami. Wrażenie lekkiej oleistości. [4]
                    Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                    Opakowanie: Mimo staranności wykonania ta redenowa eta jakoś nie przypadła mi do gustu. [3.5]
                    Uwagi: Sympatyczne piwo, okazuje się, że goryczka może harmonijnie koegzystować z innymi doznaniami smakowymi .

                    Moja ocena: [3.925]

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #11
                      Kolor: Ciemnozłoty, mętny.
                      Piana: Biała, bardzo obfita, gęsta, bardzo trwała. Utrzymuje się grubą warstwą w nieskończoność.
                      Zapach: Melon, sosna, trochę cytrusów zahaczających o pomarańcze. Kolendry brak.
                      Smak: Zbożowy i bardzo cytrusowy. Cytryny, pomarańcze, melon, wyraźna kwaskowatość. Goryczka średnia, lekko pestkowa, w miarę krótka.
                      Wysycenie: Średnio wysokie.
                      Ogółem: Trochę za kwaśne, poza tym ok.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • Admirador
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 431

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemne złoto, lekko zmętnione. [4]
                        Piana: Piękna na starcie, ale opadła dość szybko. Pozostawia ślady na szkle. [4]
                        Zapach: Mało intensywny (a nie schładzałem przesadnie). Cytrusowy z lekką nutą leśną, że tak to ujmę. A dalej to raczej coś lekko maślanego niż kolendra. Ogólnie nie jest źle choć mogłoby być lepiej. [3.5]
                        Smak: Raczej APA niż wit. Bardzo pijalne, orzeźwiające, gładkie piwo. Goryczka nie jest zbyt wysoka, ale długa i przyjemna. [4]
                        Wysycenie: Niskie w kierunku średniego. Optymalne. [5]
                        Opakowanie: Graficznie tak sobie. Ale za to komplet informacji, firmowy kapsel. Czego chcieć więcej? [5]
                        Uwagi: Warka: 02/12/15.
                        Przy takiej konkurencji, jaka jest teraz na rynku, Jasny Gwint nie robi specjalnego wrażenia. Ale to dobre piwo,

                        Moja ocena: [3.925]

                        Comment

                        • GSE
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 424

                          #13
                          w smaku takie belgijsko-kwaskowate, ale to piwo najbardziej urzekło mnie zapachem: mango i maliny

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Mętny, brudno-pomarańczowy, widoczne pływające drobinki. [3]
                            Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, biała, średnio trwała, ładny lacing. [4]
                            Zapach: Zdominowany przez kolendrę. [2.5]
                            Smak: Dużo kolendry, kwiatowe, troszkę jabłka, skórka pomarańczy, wytrawne, trochę belgijskiej przyprawowości. Średnia goryczka. Jest w tym smaku trochę sztuczności, ale nie potrafię tego bardziej sprecyzować. [3]
                            Wysycenie: Średnio-wysokie - pasuje. [4]
                            Opakowanie: Całkiem ładna etykieta z kompletem informacji. [4]
                            Uwagi: Warka do 20.05.2016r. Mocno kolendrowe piwo, smakowo jeszcze przejdzie jeśli komuś ta przyprawa nie przeszkadza. Ogółem słabe piwo.

                            Moja ocena: [3.025]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎