Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Identyfikacja kapsli

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambler
    Senior
    • 03-2013
    • 168

    #31
    Bodajże Włochy wyczytałem na innej stronie więc zostały jeszcze do identyfikacji numer 1 , 2 i 3. Po ich zidentyfikowaniu wrzucam dyszkę z animalsami Z góry dzięki za pomoc

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gambler Wyświetlenie odpowiedzi
      Kurcze znalazłem na niemieckiej stronie http://www.bottlecaps.de/db ten kapselek Finkbrau i podaja tam że jest on Niemiecki hehe więc juz nie wiem czy go wrzucić do Niemieckich ,Francuskich czy włoskich ??
      Marka FinkBrau jest też niemiecka, polska, austriacka etc. Jeśli na tej niemieckiej stronie jest identyczny kapsel jako niemiecki to już masz problem z głowy.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Gambler
        Senior
        • 03-2013
        • 168

        #33
        Jest identyczny niemiecki i włoski ale na innej stronie znalazłem że to włoski wieć włochy wygrały z niemcami 2:1

        Comment

        • Gambler
          Senior
          • 03-2013
          • 168

          #34
          A kolega bardziej doświadczony nie kojarzy z jakich państw pierwsze 3 sztuki ??

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #35
            Nie widzę dokładnych opisów,
            1 - UA/RU
            2 - UA/RU ze wskazaniem na UA
            3 - RU, podejrzewam tylko po rosyjskich barwach na wstążce ale bez opisów nie jestem w stanie określić browaru
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4994

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie widzę dokładnych opisów,
              No wlasnie! Moglbys sie bardziej postarac o jakosc zdjec.
              5400 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • yoreck
                Senior
                • 04-2004
                • 526

                #37
                1 i 2 Ukraina
                3 Rosja

                Comment

                • Gambler
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 168

                  #38
                  Dobra postaram się żeby lepszej jakości były
                  Już rozwikłane pierwsze 3 kapselki . Nr. 1 i 2 to Ukraina 2. a 3. Rosja.
                  Później wrzucę kolejne zdjęcie

                  Comment

                  • Gambler
                    Senior
                    • 03-2013
                    • 168

                    #39
                    Dokładnie tak jak napisał bardziej doświadczony zbieracz Yoreck.
                    Wieczorem kolejne fotki

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #40
                      Finkbrau prędzej bym uznał za niemiecki ze względu na lepszą dostępność tych piw w naszym kraju, o włoski byłoby ciężej
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • yoreck
                        Senior
                        • 04-2004
                        • 526

                        #41
                        jaką sygn ma Finkbrau?

                        Comment

                        • Gambler
                          Senior
                          • 03-2013
                          • 168

                          #42
                          Zatem trafia do Niemiec
                          I wcześniej wspomniana fotka Animalsów Click image for larger version

Name:	Identyfikacja.jpg
Views:	1
Size:	26,0 KB
ID:	2054377

                          Comment

                          • Gambler
                            Senior
                            • 03-2013
                            • 168

                            #43
                            Finkbrau Syg. DAP na Godzinie 5

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #44
                              3 to austriacki Hubertus Dunkel

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                #45
                                Odnośnie jeszcze Finkbreu to wydaje mi się że to jest marka piw robionych dla dyskontów w całej Europie. Ja miałem na myśli Francję bo wydaje mi się (ale nie mogę upewnić się bo ety zostawiłem w domu) że widziałem je w irlandzkim Lidlu obok innych wielopaków z flaszkami 0,2 a te robi masowo francuski browar Saint-Omer. Pewnie jest też tak że warzą i sprzedają je we Włoszech i w rdzennych dla sieci dyskontów (np Lidl) - Niemczech a kapsle z czasem zmieniały się graficznie. W Polsce kapsle na piwo Finkbraeu (choć wyglądające zupełnie inaczej, na pewno nie twist-off) chyba też były na jakiś piwach z polskich browarów (coś wydaje mi się że była jakaś tania linia piw z Białegostoku i nie wiem czy nie głubczyckie ale kapsli z tych browarów nie zbieram już od dawna).
                                Chyba po prostu trzeba by się skupić nad tą konkretną grafiką z jakiego kraju jest bo piwa Finkbraeu wg mnie warzono w kilku krajach i używano różnych graficznie kapsli ale pewnie kolekcjonerzy na bieżąco zbierający kapsle zagraniczne wiedzą lepiej i ich opinii bym się trzymał.
                                Last edited by Cooper; 02-03-2015, 15:25.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎