Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, Czarny Karzeł

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bednary, Czarny Karzeł

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czekolada deserowa, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Beżowa, średnio obfita, bardzo drobno zbudowana, ładnie zdobiąca szkło i o przyzwoitej trwałości. [4.5]
    Zapach: Dość intensywny z dobrym balansem chmielowo słodowym. Iglaki, kawa, cytrusy, prażony słonecznik, kakao. [4]
    Smak: Wytrawne, ale pomimo że jest to 11° nie jest bardzo wodniste. W smaku dzieje się identycznie jak w zapachu, jest po amerykańsku i jest stoutowo. Rewelacyjnie pijalne. [4]
    Wysycenie: Średnio niskie, idealne. [5]
    Opakowanie: Pomysł na nazwę rewelacyjny, wykonanie pasujące do piwa i koncepcji, nawet goły czarny kapsel pasuje do kompozycji. Zawiera pełen skład. [4.5]
    Uwagi: Warka z datą do 21.05.2015. Bardzo dobre piwo. Jest wszytko to czego można by się spodziewać po przeczytaniu etykiety - sesyjny wyraźnie amerykański i pijalny stout.

    Moja ocena: [4.175]

    Comment

    • Marchi
      Senior
      • 12-2006
      • 130

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny. Bardzo ładny. [5]
      Piana: Beżowa. Najpierw dość wysoka, pięknie się strzępu. Średniopęcherzykowa. Potem ogranicza się do cienkiej warstwy. Obficie brudzi szkło. [4]
      Zapach: Na początku w nozdrza uderza delikatny, ale wyraźny zapach nowofalowych chmieli. Potem czuć nuty kawowo-czekoladowe. Piwo pachnie lodami kakowymi z gorzką czekoladą. [4]
      Smak: Przede wszystkim Czarny Karzeł jest NIESAMOWICE treściwy jak na swój ekstrakt. Do tego aksamitny. Czekolada i kawa świetnie balansują się z Cascadem i Centennialem. Przy tym pozostaje wierny swojej dry-stoutowej naturze, jest dość wytrawne i ma wyraźnie zaznaczoną, lekko kwaskową goryczkę. [4.5]
      Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
      Opakowanie: Gdy butelka jest pełna czarnego płynu wygląda obłędnie. Czarna etykieta doskonale wygląda na tle czarnej cieczy. Jest ciekawie, acz oszczędnie zaprojektowana. Z tyłu pełny skład oraz cytat z Diuny [4.5]
      Uwagi: Świetne piwo. Czołówka wytrawnych stoutów i czołówka stoutów z domieszką amerykańskich chmieli. Brawo Bednary!

      Moja ocena: [4.325]

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Tak, jak lubię stouty bardziej "oleiste", tak Czarny karzeł (szczególnie w dzisiejszy gorący dzień) był najlepszym z możliwych rozwiązań. Ma wszystko, co dry stout mieć powinien, czyli mocną, lekko kwaskową, wytrawność palonego słodu i dodatkowo amerykańskie, żywiczno-iglaste akcenty.
          W dwóch słowach: nadspodziewanie dobre.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • Marchi
            Senior
            • 12-2006
            • 130

            #6
            Jest nowa warka?

            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marchi Wyświetlenie odpowiedzi
              Jest nowa warka?
              Tak. Moje miało datę przydatności 16.10.2015.
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #8
                Ze stoutem to ono ma tylko jedno wspólnego - wodę. Żadnej paloności, żadnej kawy, tylko woda, woda, woda.

                Słabizna.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • yassmen
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 288

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czerń bezgwiezdnej nocy letniej. [5]
                  Piana: Beżowa. Może nie taka jak na azocie, ale szacunek. Średnio-drobna tekstura, ładnie znaczy szkło. [4.5]
                  Zapach: Są chmiele, ciemne kakao, słonecznik i nuty palone. Jako całość nie do końca to ze sobą współgra - nie odbieram tego jako przyjemny aromat. [4]
                  Smak: Jak na wytrawnego bardzo dobrze się pije. Nie ma gładkości stoutu owsianego, ani jakiegoś powalającego bukietu - po prostu: palony, gorzko-cierpki czarny trunek. [4]
                  Wysycenie: Z początku wydawało mi się za wysokie, ale jak najbardziej do przyjęcia. [4.5]
                  Opakowanie: Poza cytatem z Diuny i kogutkiem - czarna rozpacz. Wpasowuje się w styl, ale nie do wypatrzenia na półce. [4]
                  Uwagi: Warka 16.10.2015. Kupiłem przez pomyłkę, ale nie żałuję.

                  Moja ocena: [4.125]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny nieprzejrzysty. [4]
                    Piana: Beżowa, drobna, wysoka i dość trwała. [4]
                    Zapach: Kawa, czekolada mleczna, lekkie zboże. Poprawnie, choć nie za bogato. [3.5]
                    Smak: Minimalna wodnistość, kawa, gorzka czekolada. Tu też OK, choć paleta doznań uboga nieco... ;0. [3.5]
                    Wysycenie: Niskie. [4]
                    Opakowanie: Takie trochę smutne mi się wydało, ale w konwencji gatunku . [4]
                    Uwagi: Lekki stout, sądząc po parametrach, choć wcale nie czuć, że taki lekki.

                    Moja ocena: [3.625]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎