Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    Dziś startuje Perun z piwem z Budziszyna. Browar nr 183.
    Ciekaw jestem czy Mieszczański w Cieszynie będzie stał pusty jakiś czas, czy też trafią się zabłąkani kontraktowcy.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4305

      Za kilka dni debiutuje Hoppy Lab. Premiera w Świdnicy.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        A oto plakat:
        Attached Files

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          8 kwietnia premiera browaru z Rudy Śląskiej.
          Psotnik z Krzywinia zapowiada rychły start. Na razie mamy profil na fb bez żadnych istotnych, poza wspomnianą, informacji.

          Comment

          • JuzefSlifka
            Junior
            • 10-2005
            • 10

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
            Psotnik z Krzywinia zapowiada rychły start. Na razie mamy profil na fb bez żadnych istotnych, poza wspomnianą, informacji.
            Odrobinę więcej inforamcji tutaj: http://otopanorama.pl/krzywiniu-pows...lniczy-browar/

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              Widziałem to. Rzeczywiście odrobina. Żadnych informacji na temat daty startu, jak to jest ze sprzętem w rzeczywistości, ani też o profilu planowanej produkcji. Ale życzmy im wszystkiego najlepszego.

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10737

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                Psotnik z Krzywinia zapowiada rychły start. Na razie mamy profil na fb bez żadnych istotnych, poza wspomnianą, informacji.
                Będzie kolejny w Wlkp
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10836

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nowe mikro rzemieślnicze Nowa Warzelnia w Rębiechowie to jakiś nowy browar, nie? W pobliżu miały być w Chwaszczynie i w Warznie. Jakoś gęsto...
                  Mają zatwierdzenie typu już w grudniu, więc w tym roku ruszą. Komu blisko podjechać sprawdzić!

                  (...).
                  No i ruszyli 1 marca, tyle, że ..... w Rumii. Browar zwie się Końska Grzywa.
                  Do tej pory uwarzyli Pilsa 12 oraz lagera 14.
                  Last edited by abernacka; 24-03-2017, 11:39.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                    No i ruszyli 1 marca, tyle, że ..... w Rumii. Browar zwie się Końska Grzywa.
                    E-prezes już o tym wie. Został wyprowadzony z błędu kilka tygodni temu.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      Kałuszyn (browar Wihajster) dostał zatwierdzenie typu, więc pewnie rychło o nich się dowiemy więcej.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        Następnym Kaspara po przemysłowym w Kościerzynie będzie Bałtów (10 hl). Szukają piwowara.

                        Comment

                        • fans
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 195

                          Myślałem że inwestycja umarła jak wiele tego typu inicjatyw.Cieszy to że jest to ciekawe miejsce na niedzielny relaks plus do tego piwko.Zastanawiam się jak nazywał będzie się browar i jego produkty.Proponował bym Jurajski Browar Bałtów a piwo np Imperial Belgian Strong Ale z nazwą ,,Tarbozaur''.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            Będę tam w tym roku, więc dowiem się na jakim są etapie. Kiedy pytałem w zeszłym roku jeszcze byli na etapie podpisywania umowy.

                            Comment

                            • zipkeczup
                              Senior
                              • 07-2008
                              • 215

                              Zgodnie z doniesieniami prasowymi oraz źródłem własnym informuję, że Browar Połczyn-Zdój w ostatnich tygodniach wygasił produkcję, dotychczasowy właściciel wycofał się, browar czeka na "tajemniczego" inwestora (podobno z Czech), który jak na razie się nie pojawił. Ostatni wypust dostępny w hurtowniach to min. Połczyńskie Pale Ale i Bock (nie wiem czy ktoś zgłaszał... E: 13,5% i A: 6,5% - nabyte dzisiaj). Przez wzgląd na lokalny patriotyzm nie chcę kopać leżącego
                              Last edited by zipkeczup; 28-03-2017, 22:52.
                              Ja podpisałem umowę na gajowego z wąsami.

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                Słabo. Już od dawna nie było żadnego tego typu przerwania produkcji w browarze powiedzmy niekraftowym, średniej wielkości
                                Oby była to tylko krótkotrwała (zresztą nie pierwsza) przerwa w historii tego prawie 200-letniego zakładu.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎