Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    Jest odzew. Dzięki. Warto się udać kiedyś przy okazji?

    Comment

    • mareks
      Senior
      • 05-2002
      • 1939

      Nie wiedziałem, że jest takie rozwiązanie. Nie śledzę browar.biz na bieżąco.
      To może tłumaczyć, że nie pokazano nam warzelni.

      Nie mogę znaleźć tego tematu o tym lokalu.
      Może jest dostępny dla premium użytkowników a ja nim nie jestem.

      Piwa dały się wypić, nie były zepsute ale "czegoś" mi brakowało.

      Spokojnie można odwiedzić lokal.
      Trudno go znaleźć. To jest na piętrze pawilonu handlowego.

      Od dworca PKP w lewo ul. Towarową do końca, potem po schodkach w lewo i Chocimską do Biedronki. Obok Biedronki wchodzi się schodami na piętro.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4305

        Wątek jest tu:

        Dostępny dla wszystkich.

        Comment

        • mareks
          Senior
          • 05-2002
          • 1939

          Dzięki.
          Napisałem co nie co.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            Browar Mieszczański w Cieszynie dalej działa. Wg. FB zadomowili się tam piwowarzy domowi i będą warzyć coś komercyjnego.
            Last edited by e-prezes; 29-06-2017, 21:21.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              Co do Browaru Lublin: zachodzę, warzelnia chyba działa, nowy zestaw piw (Jasne, Lubelska Pszenica, Milkstout, Miodowe, White APA), pytam o piwowara: pani mówi, że piwowara nie ma, pytam o piwa, pani zaklina się, że wszystkie na pewno uwarzone na miejscu. Wziąłem Jasne (poprawne, ale nic szczególnego), a milkstouta o takim smaku jakbym już gdzieś pił.
              Wyszedłem i nadal nie wiem, czy mamy nowy browar, czy nie.
              Last edited by Prusak; 30-06-2017, 18:11.

              Comment

              • kruger_nr1
                Senior
                • 11-2005
                • 801

                Może przeoczyłem, ale jak traktować to: Domator PWN sp z o.o. , 41-508 Chorzów ul. Brzezińska 2.
                Pierwsze pojawiło się piwo Domator o smaku Wiśni - piwo słodowe aromatyzowane - i pomyślałem, że to jakiś napój piwnopodobny. Teraz kolejna wersja puszkowa - Domowe Perle -chmielone na zimno właśnie chmielem Perle. 8,0% alk. No i już opisane : Browar Domator. W opisie firmy jest: PKD 11.05.Z Produkcja piwa. Czyli jednak browar?
                Attached Files
                Kolekcja puszek piwnych:
                http://puszkikrugera.web-album.org/

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  Przypomina mi to temat z wczesnych lat 90. tzn firmę Busol w miejscowości Starkówiec Piątkowski. Produkowali alkoholowy napój piwny o nazwie Cooler. Nie było na ecie słowa browar. Ktoś, gdzieś stwierdził że podobno do produkcji tego napoju brali piwo z ówczesnego browaru Piastowskiego we Wrocławiu i tak te ety zaliczałem. Czy tak było dokładnie, tego nie wiem.
                  Ponieważ tutaj temat jest bardzo aktualny pewnie ktoś z forumowiczów-chorzowian będzie musiał w terenie sprawdzić ten adres.
                  Last edited by Cooper; 01-07-2017, 09:57.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                    Z Legnicą też jakieś ściemy robią. Może ktoś sprawdzi...
                    Podobnoż na wczorajszym oficjalnym otwarciu lali własną pszenicę. Za tydzień mają zacząć serwować stouta i APA.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kruger_nr1 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Może przeoczyłem, ale jak traktować to: Domator PWN sp z o.o. , 41-508 Chorzów ul. Brzezińska 2.
                      Pierwsze pojawiło się piwo Domator o smaku Wiśni - piwo słodowe aromatyzowane - i pomyślałem, że to jakiś napój piwnopodobny. Teraz kolejna wersja puszkowa - Domowe Perle -chmielone na zimno właśnie chmielem Perle. 8,0% alk. No i już opisane : Browar Domator. W opisie firmy jest: PKD 11.05.Z Produkcja piwa. Czyli jednak browar?
                      Być może mając już zbiorniki dla produkcji i rozlewu tanich win rozszerzyli działalność jak Kolwin. Tu masz historię spółki. Wpis do PKD nie jest żadną wyrocznią.

                      Comment

                      • kruger_nr1
                        Senior
                        • 11-2005
                        • 801

                        e-prezes : tak, oglądałem tę stronę firmy Domator. Wpis do PKD potraktowałem jak argument, że jednak piwo warzą. Informacje ( niedokładne) mam od kolegi, że właściciel postanowił produkować i sprzedawać piwo w niskich cenach i mu się to opłaca. Można ich puszkowe produkty dostać w handlu detalicznym w okolicznych miastach. Może ktoś, kto ma blisko mógłby się rozeznać w sytuacji
                        Kolekcja puszek piwnych:
                        http://puszkikrugera.web-album.org/

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
                          W Busku też przymiarki do browaru, pod skrzydłami uzdrowiska

                          http://www.echodnia.eu/strefa-biznes...ecia,12045702/
                          Niestety to ogrzewany temat sprzed 2 lat. Od tego czasu niewiele poczyniono.

                          Bałtów też nic nie zrobił, by przybliżyć otwarcie.
                          Last edited by e-prezes; 10-07-2017, 16:38.

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4305

                            De Facto zapowiada warzenie. Wygląda na to, że w ciągu miesiąca będziemy mieli start trzech nowych browarów (do tego Kadyk i Mariacki) przy założeniu, że Lublin już wystartował.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4305

                              Pardon, nie trzech, tylko pięciu. Jeszcze Sieradz i Gzub.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                Kadyk debiutuje 20 lipca w Olsztynie podczas jakiejś imprezy "piłko-plażowej".

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎