Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Ostatnio wkleili fotkę na browar.bizie (nie mogę teraz znaleźć tego ogłoszenia) warzelni z Grill de Brasill, której chcą się pozbyć.
    Tutaj.

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      Jakies linki potwierdzające wyprzedaż Bytomia?
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        Z tą sprzedażą to też chyba pic, bo właściele wyrazili zdziwienie, skąd taka informacja.

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          Jak będę miał czas to przejadę się do Bytomia sprawdzic u żródła.
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            Jeszcze inna informacja. Tym razem z Rzeszowa:

            Jakoś szybko, a swoją drogą, skoro po Rzeszowie chodziły takie słuchy, to aż dziwne, że nikt nie dał znać.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
              Ale zarzekają się, że nie kończą działalności. Sprawa dla detektywa.
              W sumie nic dziwnego i nie kolidującego z decyzją. Browar tam (ale i w innych ich lokalach tzn łódzkim GdB i warszawskiej Kameralnej) to były zawsze piąte koła u wozu. Tak to jest jak ma się za dużo kasy i kupuje się sprzęt bo jest na niego moda a później nie ma kto nim zarządzać, używać go itp.
              Chodzi o to że lokal przy Marszałkowskiej pewnie nadal pozostanie, będzie gastronomia, pewnie stara nazwa a piwo będą serwować z innych browarów, zwłaszcza że i w trakcie serwowania własnego podejrzewam że sprzedawali też piwa obce dużych marek.
              No chyba że to szansa na aktywację warzenia w Kameralnej na Foksal, zwłaszcza że sprzęt tam cały czas stoi a przynajmniej stał kilka miesięcy temu gdy robiłem risercz.
              Generalnie po browarze na Marszałkowskiej nie płaczę. Dla mnie niby był ale tylko w teorii.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                Ja też nie płaczę (no bo po czym, byłem tam dwa razy, nie dość, że kombinat, to piwo takie sobie), irytują mnie tylko kłopoty z ustaleniem stanu faktycznego. Wyraźna deklaracja co do dalszego warzenia jednak jest...

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  Skoro reprezentant browaru w tym poście napisał że sprzedano część sprzętu a więc wyposażenie jest niekompletne to wiadomo że już nie mogą warzyć piwa na miejscu a tym samym browar przestał istnieć. Mam nadzieję że usuną z nazwy mylące i irytujące nas słowo "Browar". Samo Grill de Brasil jak dla knajpy nie brzmi źle.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    Na fb jest informacja, że sprzedają sprzęt nieużytkowany.

                    Comment

                    • Zybex
                      Senior
                      • 07-2012
                      • 222

                      Browar Dwie Wieże z Krakowa, ul. Pułkownika Dąbka 8, zapowiada rychły start.

                      Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

                      Comment

                      • pizmak666
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 1898

                        Drewniane kadzie nie wróżą dobrze w tym mieście
                        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19166

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                          W sumie nic dziwnego i nie kolidującego z decyzją. Browar tam (ale i w innych ich lokalach tzn łódzkim GdB i warszawskiej Kameralnej) to były zawsze piąte koła u wozu. Tak to jest jak ma się za dużo kasy i kupuje się sprzęt bo jest na niego moda a później nie ma kto nim zarządzać, używać go itp.
                          To nie zawsze jest moda. W głównej mierze omijanie podatków poprzez inwestycje redukuje się wysokość opodatkowania. Jak widać czasem są to zupełnie nietrafione/nieefektywne inwestycje.
                          Last edited by e-prezes; 11-09-2017, 12:55.

                          Comment

                          • Maggyk
                            Szara Adminiscjencja
                            • 05-2004
                            • 5615

                            Przyszła knajpa w Opolu - Delikatesy zapowiedziała na 4 kranach piwa z browaru rzemieślniczego Gubeernator. Za ich FB "Będą to piwa tradycyjnie warzone, z nutką Piwnej Rewolucji. Premierowo tylko u Nas specjalnie dla mieszkańców Opola, zawsze na 4 kranach!"
                            Na razie nic więcej mi nie wiadomo, oprócz tego że knajpa zapowiadała start z końcem września, co moim zdaniem ma małe szanse na powodzenie. Wczoraj przez okno patrzyliśmy na stan zaawansowania prac i stąd te wnioski.
                            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                            Piwo domowe -
                            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                            Reklama w BROWARZE
                            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              A to dziwny browar, bo nic nie można na jego temat wyguglować w sieci...

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                Przybyły Dwie Wieże, ale i coś ubyło. Pozostałe to są wieści niesprawdzone, ale Ustkę to bym usunął...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎