Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Kościerzyna, [Brodacz] Americano

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Stary Browar Kościerzyna, [Brodacz] Americano

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, zmętniony. [4.5]
    Piana: skąpa, i nietrwała, po chwili prawie całkowicie zanika. [3]
    Zapach: średnio intensywny, dominują aromaty amerykańskich chmieli, cytrusy, żywice, na drugim planie nuta słodowa. [4]
    Smak: dość lekkie, smukłe, z przyjemnymi nutami od żytniego słodu, goryczka średnia, może delikatnie w kierunku niskiej, cytrusowa. [4.5]
    Wysycenie: średnie, odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: etykieta oszczędna w formie, przejrzysta, pełen skład i komplet informacji o piwie. [4.5]
    Uwagi: warka do 29.03.2015.

    Moja ocena: [4.175]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 30-03-2015, 21:37.

    Comment

    • Glingorth
      Senior
      • 04-2014
      • 283

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny pomarańcz, zmętnione z pływającymi drobinkami. [4.5]
      Piana: Nietrwała, pozostaje dziurawa warstwa, za to ładnie zdobi szkło. [3.5]
      Zapach: Czuć amerykańskie chmiele, głównie żywica z delikatnym akcentem cytrusowym. Do tego fajnie zaakcentowana zbożowa słodowość. [4]
      Smak: Już po pierwszym łyku czuć że to piwo ma ciało. Żyto zrobiło dobrą robotę, bo po samym ekstrakcie spodziewałem się niższej pełni. Goryczka wyraźna, ale krótka i niezalegająca, do tego mamy słodową podbudowę i zbożowość. [4.5]
      Wysycenie: Średnie, pasuje. [4.5]
      Opakowanie: Uboga etykieta, za to komplet informacji. [3.5]
      Uwagi: Przyjemne, lekkie i dobrze zbalansowane piwo, niestety minusem jest cena która nie zachęca do częstych powrotów. Chociaż browar ten wydaje nowe piwa w takim tempie, że na kolejne warki danego stylu, będzie zapewne trzeba trochę poczekać

      Moja ocena: [4.175]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasna herbata z miodem. [5]
        Piana: Niezbyt wysoka i niezbyt trwała, ale za to ładnie na ściankach się osadza. Biała, drobna. [2.5]
        Zapach: Niezbyt przyjemne masełko, poza nimi wyraźne zboże, górnofermentacyjne owoce, takie tam. [3]
        Smak: No... To jest jedna z tych sytuacji: gdyby nie wady, w tym wypadku toffi, to piwo byłoby pewnie świetne. Skoro spod masełka przebija się naprawdę fajny zbożowy posmak, przyjemna, cytrusowa goryczka i inne cechy charakterystyczne dla dobrego piwa w stylu APA - to powinno być fajnie. Ale jednak wady zabijają przyjemność z picia tego piwa. Jak można przeczytać w internecie, to piwo zwykle jest o wiele lepsze. Ale skoro browar wypuścił na rynek piwo z tak oczywistymi wadami - nie widzę powodu, by i takowego nie ocenić. [3]
        Wysycenie: W porządku, dosyć wysokie, ale bez przesady. [5]
        Opakowanie: Jak pozostałe. Mogłoby być ciekawsze. [4]
        Uwagi: A szkoda.

        Moja ocena: [3.2]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty zamglony. [4]
          Piana: Białokremowa, dość wysoka, drobna i dość trwała. [4]
          Zapach: Wszelkiego rodzaju egzotyczne owoce, no może bez banana. W tle leciutka sosna. [4]
          Smak: Dość konkretna goryczka, takie trochę oleiste tło chmielowe i owocowe, owoców cytrusowych. [4]
          Wysycenie: Średniowysokie. [4]
          Opakowanie: Nowa, biała eta z hamburgerem z wbitą flagą amerykańską, prosta graficznie, czytelna. [4]
          Uwagi: Całkiem sensowne piwo. W zasadzie polecam .

          Moja ocena: [4]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎