Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy warto kupować piwa belgijskie w Lidlu?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #46
    Zawsze lubiłem Lidla, ale za tę belgijską ofertę to go chyba wręcz pokocham
    W przeciwieństwie do np. Kopyra, ja z Belgii nigdy się nie wyleczę i nawet nie mam takiego zamiaru. Ceny śmieszne... wezmę do worka i na plecy ile się da ilości trzech piw: Gulden Draak, ciemny, zwykły Corsendonk i Piraata.
    Petrusy mi nigdy nie podchodziły, ale kupię zestaw ze względu na Oud Bruin leżakowany w dębowych beczkach, którego jeszcze nie piłem. Jestem napalony na to piwo jak mysz na widok sera lub jak moja kotka na karmę Gourmet.
    Jest to zdecydowanie najlepsza piwna oferta Lidla w naszym kraju. Belgium Rulez !

    Comment

    • franekf
      Senior
      • 06-2004
      • 944

      #47
      A w temacie zdzierania bądź nie w regularnej ofercie, to warto popatrzeć na ceny detaliczne tych piw w Belgii. Super zorientowany nie jestem, ale mam podejrzenie graniczące z pewnością, że w kraju macierzystym jest sporo drożej A regularne ceny piw belgijskich w polskich sklepach jakość drastycznie nie odbiegając od cen w kraju produkcji.
      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
      Piwny Janusz bez Teku

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #48
        Ciągną piwa prosto z browarów to mają ceny lepsze niż na lokalnym rynku.
        Biedronka też kupuje (no i nawet do tego jeszcze zamawia dla siebie) warkę, tyskie czy okocim to ma u siebie w sklepach taniej niż w super i hiperblaszkach

        Po co drążyć temat, trzeba kupować i pić
        i liczyć na powtórki
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • supersklep
          PiwBiz
          • 01-2005
          • 982

          #49
          Myślę że piwa nie są to jakieś odrzuty z produkcji tzn jakiś drugi gatunek. Plan jest taki żeby nie zarobic nic , ale ściągnąc klienta który nie przychodzi do Lidla po Agrusy


          Comment

          • Shedao
            Senior
            • 09-2007
            • 900

            #50
            Ta oferta belgijska rusza w Lidlu o jakiejś konkretnej godzinie? Czy od otwarcia sklepu rano?

            Comment

            • supersklep
              PiwBiz
              • 01-2005
              • 982

              #51
              U mnie w sklepie Gulden Draak 033 kosztuje 10 zł co wcale nie znaczy że zarabiam na nim ponad 5 zł . Po prostu te ceny gazetkowe są z kosmosu


              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                #52
                Wcale nie są z kosmosu, po prostu jesteś graczem z innej ligi niż sieć Lidl. W biznesie rabaty rzędu 70% od ceny katalogowej to nic niezwykłego.
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #53
                  Pocieszającym (dla konsumenta - w odniesieniu do bolączek becika) jest, ze za parę lat IPY będą w marketach w zacnych cenach
                  Last edited by e-prezes; 21-03-2015, 22:03.

                  Comment

                  • ramidus
                    Member
                    • 05-2014
                    • 93

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chavoc Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jeśli smok kosztuje 5 PLN to juz nikt nie kupi go za 10 PLN w sklepie specjalistycznym.
                    e tam. mina 2, 3 tygodnie od promocji i sprzedaz wroci do normy. moze nawet sie zwiekszy, bo wiecej osob pozna i polubi? przeciez pol polski nie zapcha sobie piwniczek kartonami gulden draaka...

                    Comment

                    • ramidus
                      Member
                      • 05-2014
                      • 93

                      #55
                      latwiej sie zrazic do polskiego kraftu niz do belgijskich klasykow

                      Comment

                      • chemmobile
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 2168

                        #56
                        Lidlową akcję z belgijskimi piwami w pewnym sensie jest formą edukacji piwnej. Za połowę regularnej ceny można zaopatrzyć się w różnych reprezentantów typowo belgijskich gatunków i same mu zrobić "Wielki Test"
                        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                        Comment

                        • ramidus
                          Member
                          • 05-2014
                          • 93

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chavoc Wyświetlenie odpowiedzi
                          Te klasyki przy amerykańskich chmielach bywają nudne.
                          to juz chyba kwestia gustu nieco...

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #58
                            No i z piw belgijskich, poprzez japońskie soki malinowe z Czech, doszliśmy do meandrów handlu w sieciach średniopowierzchniowych gdzie palety zamiast na magazynie leżą jako ekspozycja.

                            Zakończyć można tak. Nieważne kto jest właścicielem danej sieci/sklepu. Ważne gdzie, jakie i w jakich wysokościach płaci podatki.

                            Ja powtórzę. Kto jest w miarę napalony i ma dziś chwilę czasu, to niech podjedzie do jakiegoś Lidla. W większości zaczną już w niedzielę wykładać towar z poniedziałkowej gazetki.
                            W niektórych sklepach piwa pomimo, że będą na ekspozycji, to jeszcze nie będą w systemie,.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • tristan_tzara
                              Senior
                              • 12-2007
                              • 1038

                              #59
                              Poza tym to nie stała oferta lidla. Jednorazowy strzał który małym sklepom specjalistycznym może pomóc. Już widziałem w lidlu tatuśków przytulajacych korpo lagery jak były te japońskie i inne. Teraz spróbują prawdziwego piwa, część może się wkręcić.
                              Last edited by tristan_tzara; 22-03-2015, 10:36.

                              Comment

                              • mkon
                                Junior
                                • 04-2004
                                • 14

                                #60
                                Piwa belgijskie są już w warszawskich Lidlach. Jest Corsedonk, Petrusy i Gauloise. Reszta nie dojechała na razie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎