Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dukla, Dziki Samotnik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Dukla, Dziki Samotnik

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: No, piękny. Bursztynoworubinowy, lekko zmętniony. [5]
    Piana: Beżowa, bardzo drobna, wysoka, całkiem trwała. [4.5]
    Zapach: Silny, sosnowo-chmielowy z tłem owocowym. [4]
    Smak: Leciutka oleistość, żywiczna goryczka, są też owoce ze śladem karmelu. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: No, tu jest samotnik. Choć te damskie pośladki, majaczące w tle sugerują, że ten stan długo nie potrwa... . Utrzymany styl browaru, ciekawy i estetyczny. [4]
    Uwagi: Picie samotnika ze wzrokiem utkwionym w rzeczone pośladki sprawiło mi sporą przyjemność .

    Moja ocena: [4.1]

    Comment

    • legart
      Senior
      • 06-2012
      • 913

      #3
      Jak dla mnie bardzo fajny ale. W aromacie karmel, cytruski, żywica. W smaku świetny balans między słodyczą karmelu, a cytrusową, żywiczną szlachetną goryczką. Oko cieszy miedziana barwa i trwała piana. Doskonałe piwo (jak ktoś lubi zbalansowane, bez przegięć ejle).

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Rzeczone piwo piłem w "mateczniku' - czyli w "Tawernie Pod Piratem" w Dukli.
        "O - skończyło się, ale zaraz podepnę nowa beczkę" - stwierdziła pani za kontuarem - i za chwilę z pełnym szkłem zasiadłem w przylokalowym ogródku. Twierdzę, że był to najlepszy amber ale jaki piłem ( a było tego trochę ... ). Dotychczas postrzegałem ten gatunek jako taki zupełnie bez wyrazu - a tu - świeży, cytrusowy, wyrazisty ( a piwo było podane w dość niskiej temperaturze ) aromat, w smaku cytrusy, lekki, nieprzesadzony karmel i wyrazista ( mimo deklarowanych 42 IBU ) grejpfrutowa goryczka. Dosłownie pochłonąłem
        Miejsce, czas i okoliczności mają jednak kolosalne znaczenie.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4552

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo mocnej herbaty lub jak kto chce czerwona śliwka, leciutko zmętnione. [4.5]
          Piana: Beżowa, tym przypadku była dość solidna, na około 3 cm, drobnooczkowa. W połowie picia wciąż istniał gruby kożuch z kręgiem przy szkle, ścianki oblepione w niedużym stopniu. [4]
          Zapach: Bogaty, bardzo przyjemny - ciemny słód, egzotyczny bukiet owocowy i nuta drożdżowa. [4.5]
          Smak: Dość wytrawne owoce ale nie kwaśne - aronia, czarne porzeczki, niezbyt dojrzałe śliwki. Reszty dopełniają nuty ciemnego, lekko palonego słodu, karmelu z odrobiną zbożowej kawy. Ładnie zbalansowane smaki, owocowość i pojawiająca się na finiszu nie ostra ale rasowa goryczka powodują, że piwo pomimo swej ekstraktywności jest bardzo dobrze pijalne a zarazem smaczne. [4.5]
          Wysycenie: Dość niskie ale bardzo dobrze tu pasujące. [4.5]
          Opakowanie: Nic się nie zmienia, szklanka Krosno i nic poza tym. Słabo jak na lokal firmowy. [2.5]
          Uwagi: Próbowane 25.08.15 w firmowej tawernie w Dukli za 6,50 zł.

          Moja ocena: [4.35]

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4552

            #6
            Tak wygląda:
            Attached Files

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brunatny, nieprzejrzysty. [4]
              Piana: Przeciętnie wysoka, przeciętnie twała. Beżowa, drobna. [3]
              Zapach: Masełko z karmelem. Spod tego wybijają się żywiczne nuty. [3]
              Smak: Karmel, masło, tyle. Serio. Nic w tym piwie nie ma ciekawego, smacznego, da się wypić, ale nic więcej pozytywnego nie jestem w stanie o nim powiedzieć. Chyba trafiłem na inną partię, niż koledzy wyżej. [2]
              Wysycenie: Wolę nieco niższe. [4.5]
              Opakowanie: Sama etykieta bardzo fajna, ale poza tym niewiele informacji. [4]
              Uwagi: Srogie rozczarowanie.

              Moja ocena: [2.775]

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2837

                #8
                W uzupełnieniu zdjęcie wersji butelkowej :
                Attached Files
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • Petitpierre
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 2560

                  #9
                  Zbyt ciemne jak na amber. W zapachu owoce cytrusowe-grejpfrut, ale też truskawka, taka zeszła, w efekcie wąchamy kompot truskawkowy należycie odleżakowany, który niebezpiecznie zbliża się zapachem to naprawdę taniego wina.
                  W smaku landrynkowe, słodkie, chmiel bardzo wycofany. Najwidoczniej ta partia mocno nieudana.
                  Mały porterek-przyjaciel nerek

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Za ciemny, amber to nie jest. [1.5]
                    Piana: Kremowa, średnia, ładnie znaczy szkło. [3.5]
                    Zapach: Orzechy, lekki karmel, następnie narastające cytrusy i sporo drożdży oraz chlebka. [3.5]
                    Smak: Wysoka pełnia słodowa i sporo zboża, goryczka duża, trochę amerykańska, ale też ziołowa i angielsko popiołowa. [4]
                    Wysycenie: Średnie, czyli odpowiednie. [4.5]
                    Opakowanie: Ładna komiksowa etykieta, brak pełnego składu. [4]
                    Uwagi: Mi piwo smakowało, podkreślam sporo zbożowych doznań. Warka 15.07.2018.

                    Moja ocena: [3.675]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎