Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Litovel, Medový Speciál 14%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Litovel, Medový Speciál 14%

    5,0% alkoholu, ekstrakt "etykietkowy" 14°. W składzie miód (5%) oraz cukier.

    Ciepła, złocisto-miodowa barwa. Klarowna.
    Piana z lekkim żółtym odcieniem. Niezbyt okazała, szybko opada do naśnieżenia. Przyznać trzeba, że całkiem trwałego.
    W zapachu słodowa baza z nutami ulepkowo słodkimi, właśnie takimi miodowymi. Gdzieś dalej trochę jakby metalicznych klimatów.
    Smak jest oczywiście słodki jak w tradycyjnych miodowych piwach z naszej części Europy. Wydaje się, że miodowa część pochodzi faktycznie z naturalnych miodów. Goryczka praktycznie zaś nie istnieje. W posmakach pojawiają się słodowe, chlebowe odcienie.
    Nagazowanie średnie, choć dość rześkie.
    Butelka z estetyczną etykietą i firmowym kapslem.

    Nie jestem miłośnikiem piw miodowych. Dodaję do bazy w celach kronikarskich. Muszę jednak przyznać, że Litovel miodowy nie sprawia wrażenia piwa sztucznego. Jak dla mnie jest oczywiście zbyt słodkie, ale miłośnikom takich klimatów szczerze polecam. Bez oceny tym razem.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎