Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Beer City] Wit 1

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    Wąsosz, [Beer City] Wit 1

    Ale /na sposób niemiecki/ tak donosi etykietka.

    12,5% ekstrakt a alkoholu 5,5%. IBU 40.

    Piana - na dłużej grubsza warstwa aż do niepełnej warstewki i średniego lejsingu.
    Barwa - mętna, bursztyn czerwonawy.
    Gaz - średni.
    Aromat - słód ale trochę dziwny w dodatku z przyciężkimi owocami.
    Smak - skórka jabłka, słodkawe i prawie bez goryczki. Jest ściągające, trochę cierpkie. Finisz skojarzył mi się z pektyną.

    Ogólnie piwo dla mnie było słabe ale to już może kwestia upodobań smakowych.
    Attached Files
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy z niedużym zmętnieniem. [4.5]
    Piana: Średnio ofita, generalnie dość drobno zbudowana, szybko opada, gdzieniegdzie zdobi szkło. [3.5]
    Zapach: Średnio intensywny głównie słodowy z bardzo delikatnymi nutami miodu, ziołowymi i chyba owocowymi. [3]
    Smak: Słodowe, słodkawe z odrobiną żelaza i wyczuwalna ale raczej niską ziołową goryczką. [3]
    Wysycenie: Nieco powyżej średniego. [4.5]
    Opakowanie: Projekt nie przypał mi jakoś szczególnie do gustu ale nie jest też kiepski, jest i pełen skład. [4]
    Uwagi: Warka z datą do 15.09.2015. Nuda, prawie na takim poziomie jak przeciętny lager.

    Moja ocena: [3.25]
    Last edited by Klatak; 29-04-2015, 22:02.

    Comment

    • Kegi
      Junior
      • 02-2015
      • 19

      #3
      Miałem okazję zapoznać się wczoraj. Nie rzuca na kolana, ale pijalne - dla mnie dość typowy, całkiem przyzwoity, przedstawiciel gatunku (altbier).

      Jedna uwaga odnośnie browaru: uwarzone zostało w browarze Wąsosz (pod Częstochową), a nie w Zodiaku (pod Kłodawą) - więc jak widać, kontraktowy "Beer City" zmienił swojego producenta.

      Pozdrowienia,
      Kegi

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, mgłą delikatnie muśnięty (a może to wizualizacja krakowskiego spleenu...? ) [4]
        Piana: Kremowobeżowa, drobna, średniowysoka, dość trwała. [4]
        Zapach: Słód, karmel i powiew mokrego (no, może tylko wilgotnego) psa. [3.5]
        Smak: Delikatna goryczka w typie orzechów włoskich, tło słodowe i lekko karmelowe. W trakcie picia goryczka się panoszy. [4]
        Wysycenie: Niskie. [4]
        Opakowanie: Rycina z Norymbergą, powiastka o Wicie Stwoszu. Niby tak lubię, ale tutaj jakoś mnie nie zauroczyło... Goły czarny kapsel.
        Poza tym nazwa - Wit, który jest altem... . [3.5]
        Uwagi: Dawno nie piłem alta, więc fajnie, że jest.
        Dawno nie piłem alta, trudno mi więc go porównać.
        Ech, życie...

        Moja ocena: [3.8]

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn wpadający w odcień miedziany. Lekkie zmętnienie [4]
          Piana: Bardzo ładna, obfita, sztywna i trwała. Kolor kremowy. Pięknie oblepia szkło [4.5]
          Zapach: Wyraźne nuty karmelowe i kwiatowe, lekkie muśnięcie miodem. Zapach dość słodki [3.5]
          Smak: Bardziej wytrawny niż zapowiadał to zapach. Goryczka całkiem spora, podszyta lekką kwaskowatością. Finisz lekko cierpki. Trochę karmelu, ale akcentów słodkich w sumie za dużo nie ma i dobrze. W tle wytrawne posmaki kojarzące się z suszonymi owocami. Piwo na początku pije się nieźle, ale z czasem, gdy piwo się ogrzeje i straci gaz, wychodzi lekka wodnistość, nijakość taka [3.5]
          Wysycenie: Dość niskie, odpowiednie raczej [4.5]
          Opakowanie: Cała ta kolorystyka Beer City nawet mi się podoba, klimatyczny obrazek średniowiecznej starówki w Norymberdze. Ujdzie. Skład dość dokładny. OK [4]
          Uwagi: W sumie nazywanie alta Witem to taka koncepcja nieco bizarre
          Nieźle, ale Krak i Bazyl bardziej mi podeszły

          Moja ocena: [3.7]

          Comment

          • Admirador
            Senior
            • 03-2015
            • 431

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny bursztyn, lekko zmętnione. [4.5]
            Piana: Drobna, w kolorze ecru, nie za wysoka ale za to dość trwała i pozostawia ślady na szkle. [4]
            Zapach: Nie jest bardzo intensywny. Głównie słód i karmel, toffi, gdzieś dalej owoce. Leciutko diacetyl czy mi się wydaje? Nawet jeśli jest, to w stężeniu, które jest do zaakceptowania. W sumie to zapowiada się dość słodko. [3.5]
            Smak: A w smaku słodko nie jest. Wyraźna słodowość z nutką karmelową. I przyjemna, ziołowa, nie za wysoka goryczka. Piwo wydaje się bardzo gładkie, chwilami miałem nawet skojarzenie z jakimś żytnim. Niczego "nie urywa", ale dobre. [4]
            Wysycenie: Niskie, w tym przypadku ok. [4]
            Opakowanie: Oryginalna eta, w stylu browaru, oryginalny pomysł by alta nazwać Witem. Sporo informacji. I tylko pytanie jak to jest z tym ekstraktem. 12 czy 12.5? [4.5]
            Uwagi: Piwo w mało spektakularnym stylu, które nie jest wybitne, ale smaczne jak najbardziej. I jako odtrutka na "nową falę" wypada bardzo dobrze. W każdym razie "kontrrewolucjonistom" z Beer City wyszło chyba to, co chcieli uwarzyć.
            Piwo z datą 15/09/2015, więc miałem zamiar odpuścić sobie ART-omat. Ale ponieważ piwo mi smakowało, to oceniłem przyznając noty punktowe.

            Moja ocena: [3.875]
            Last edited by Admirador; 11-09-2015, 19:30.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎