Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] DIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Wrężel] DIPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnozłoty, bursztynowy, trochę przytłumiony, delikatnie zmętniony. [4.5]
    Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, trwała, powili opada. [4]
    Zapach: średnio intensywny, dominują aromaty chmielowe, owoce tropikalne, mango, trochę żywic, delikatna nuta karmelowa, dość wyraźnie wyczuwalny alkohol. [3.5]
    Smak: średnia pełnia słodowa, delikatny karmel, goryczka średnia, ale przyjemna, cytrusowa, spora alkoholowość, wyraźne pieczenie w przełyku. [3.5]
    Wysycenie: średnie, pasuje. [4.5]
    Opakowanie: duży plus za pełen skład i komplet informacji, ale grafika kojarzy mi się z jakąś starą tapetą [3.5]
    Uwagi: warka do 16.09.2015, miałem również okazję liznąć laną wersje, miała intensywniejszy aromat chmielowy.

    Moja ocena: [3.65]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 27-03-2015, 23:21.

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #3
      Kolor: Miedziany, opalizujący.
      Piana: Kremowa, niezbyt obfita, średnio gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha mocno oblepiając szkło.
      Zapach: Głównie chmielowy w klimatach słodkich owoców tropikalnych, trochę podbudowy słodowej z minimalną nutką karmelu i szczyptą siarki.
      Smak: Treściwe. Mocna podbudowa słodowa z nutami melanoidynowymi oraz mocny chmiel o charakterze słodkich owoców tropikalnych podobnie jak w zapachu. Minimalna nuta alkoholowa. Goryczka dosyć wysoka o alkoholowym zabarwieniu.
      Wysycenie: Niskie.
      Ogółem: W porządku. Nie jest to żadna rewelacja ale źle też nie jest. Piwo do wypicia i zapomnienia.
      BeerFreak.pl

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miedziany z niedużym zmętnieniem. [5]
        Piana: Obfita, drobna, średnio trwała, słabo ale zdobi szkło. [4]
        Zapach: Najwyżej średnio intensywny, owoce egzotyczne, żywica, lekko karmelowa słodowość i chyba nieco alkoholu. Generalnie przyjemny, jednak za delikatny. [3.5]
        Smak: Dość wytrawne, jednak z pewną "słodyczką chmielową" i karmelową. Odbiór piwa psuje dość intensywna i nieprzyjemna alkoholowosć, która jest też wyczuwalna w goryczce. Co do samej goryczki to nieco poniżej średniej. [3.5]
        Wysycenie: Średnie, generalnie ok. [4.5]
        Opakowanie: Przyjemne dla oka, dobrej jakości, zawiera komplet informacji, biały kapsel pasujący do etykiety. [4.5]
        Uwagi: Warka z datą do 16.09.2015. Na średnim poziomie piw z Wrężela, albo i jeszcze niższym. Generalnie nic specjalnego, poniżej przeciętnej, słabo pijalne.

        Moja ocena: [3.725]

        Comment

        • Crim44
          Member
          • 09-2014
          • 88

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Delikatnie mętne, bursztyn [4]
          Piana: Utrzymuje sie, delikatnie zdobi obleci [3.5]
          Zapach: Mięta z białym winogronem, mango? średnio intensywnie [4]
          Smak: To samo co w aromacie, do tego słód, słodko miętowy, gorycz średnia, daje wrażenie odświeżenia, wydaje sie troche przyciężkie [4.5]
          Wysycenie: Średnie [4]
          Opakowanie: Dupy nie urywa ale dobra jakość, sa wszystkie informacje [4]
          Uwagi: Ciekawe dipa, mozna polecić, jak na razie dla mnie najlepsze piwo z wrężela? Wrężla?

          Moja ocena: [4.15]

          Comment

          • Crim44
            Member
            • 09-2014
            • 88

            #6
            Moze nie przyciężkie bo to sie kłuci troche z odświeżeniem ale jest troche treściwe, ta podstawa słodowa daje takie odczucie, chmiel za to odświeża
            Last edited by Crim44; 03-04-2015, 20:44.

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobursztynowe/miedziane. [4]
              Piana: Dość wysoka, trwała. [4]
              Zapach: Początkowo silnie cytrusowo-owocowy, potem idzie w stronę słodowości i zboża. Szybko się ulatnia. [3.5]
              Smak: Słodowy, słodkawy, lekki posmak owsianki (?), dość silna cytrusowa chmielowość, goryczka ziołowa, średnia/wysoka, długa. [3.5]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Ok, pełne informacje na etykiecie, szkoda, że kapsel golas. [4]
              Uwagi: Dość męczące piwo, słodkawe, z dziwnym zbożowym posmakiem i mocno zalegającą goryczką. Ta ostatnia nie ma też zbyt "nowofalowego"charakteru, to pewnie zasługa Magnum. Do poprawy.

              Moja ocena: [3.625]

              Comment

              • Wujas
                Gość
                • 11-2014
                • 267

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Crim44 Wyświetlenie odpowiedzi
                Moze nie przyciężkie bo to sieuci troche z odświeżeniem ale jest troche treściwe, ta podstawa słodowa daje takie odczucie, chmiel za to odświeża
                Jedynie 5 błędów ortograficznych w tak krótkiej wypowiedzi + kilka błędów interpunkcyjnych. Całkiem spoko. Polska mowa - trudna mowa, Kali!

                Co do piwa - co tam w składzie robi mech? W sumie nie wiem też po co te wymyślne chmiele, skoro to piwo jest śmiertelnie nudne. Jedyna pozytywna etykieta i zarazem jedyne pozytywne piwo Wrężela to ich stout...
                Za dużo karmelu i melanoidyn, za mało dobrego słodu. Wysycenie w sam raz.
                Warka z datą ważności do 16.09 - nie warto powtarzać.

                Comment

                • Pess09
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 284

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny bursztyn, opalizujące. [4.5]
                  Piana: Średnio obfita, zbudowana z średnich pęcherzyków, szybko opada do cieńkiej warstwy, nie oblepia szkła. [3]
                  Zapach: Głównie owoce tropikalne, cytrusy i nuty żywiczne, słodka słodowość i dość mocno wychodzi alkohol. [4]
                  Smak: Duża treściwość jednak nie idąca w stronę słodyczy. Goryczka również żywiczno-cytrusowa, jest intensywna ale nie jakaś hardkorowa jak na Double IPA, alkohol dość ordynarny i grzeje w przełyk. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie. [4.5]
                  Opakowanie: Całkiem ładne, zawiera informacje, firmowy kapsel. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.775]

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #10
                    Pierwszy raz piłem to piwo na Beerweek'u u nas i mi smakowało. Wczoraj kosztowaliśmy kupione na tegorocznych Chmielakach. Aromat arbuzowy, rześki, goryczka bardzo krótka, duża słodowość, posmak soku cytrynowego. Nic dodać, nic ująć, świetnie uwarzone Double IPA.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy, lekkie zmętnienie [4]
                      Piana: Spora i całkiem obfita, ładnie oblepia szkło [4]
                      Zapach: Za mało intensywny, jak na styl to nawet zaskakująco mało. Są tropiki, troszkę żywicy, muśnięcie agrestem. Czuć też karmel i dziwną słodką jakby landrynkową nutę [3]
                      Smak: Piwo treściwe, dobrze też zbalansowane, co przy IIPAch jest dużym plusem. Goryczka mocna, ale bez szaleństw. Długa, grejpfrutowa. Poza tym wspomniana landrynkowa nuta, karmel. Są też słodkie owoce tropikalne. Alko trochę czuć, ale mi nie przeszkadzało [4.5]
                      Wysycenie: Średnie, odpowiednie raczej [4.5]
                      Opakowanie: Bardzo dokładny skład i parametry, sporo info. Kolorystyka OK [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.875]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎