Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Lager Cieszyński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zamkowy, Lager Cieszyński

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • pazurq
    Senior
    • 05-2007
    • 120

    #2
    lekkie , jasne piwo o dobrym smaku, piłem wczoraj - przyjemne odczucia- zostawia dobry smak w ustach, chyba że mi się pić chciało
    dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

    Comment

    • chris1985
      Senior
      • 07-2011
      • 227

      #3
      Czyli te 3 piwka tylko w sklepach specjalistycznych będa dostępne ?? chętnie bym kupił.
      Last edited by chris1985; 27-03-2015, 20:04.
      Tylko moje piwo mnie rozumie...

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Nie myślisz chyba, że koncern będzie sprzedawać piwa tylko do specjalistycznych sklepów...
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Nie tylko, bo do i małych sklepów. Wg słów cieszyńskiego piwowara tych piw w dużych sieciach nie kupimy. Pozostaje kwestia, które sieci należą do tych dużych.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • blood_inside
            Junior
            • 01-2014
            • 11

            #6
            Czy ktoś z Was może się orientuje, gdzie te nowe piwa z cieszyńskiego browaru można dostać w Warszawie na dzień dzisiejszy?

            Comment

            • rafael52
              • 12-2013
              • 478

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: słomkowy, jasnozłoty, idealnie klarowny. [5]
              Piana: obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, dość trwała, opada do cienkiej warstwy, próbuje zdobić szkło. [4]
              Zapach: czysty, lagerowy, połączenie aromatów słodowych, trochę kukurydzianych (nie DMSowych), wyraźnie wyczuwalny chmiel, nawet jakby cytrus, brak żelaza. [4]
              Smak: orzeźwiający, smukły, lekka słodowość i również wyraźny posmak chmielu, goryczka raczej niska. [4]
              Wysycenie: wysokie, mogło by być niższe. [3.5]
              Opakowanie: graficznie całkiem ładne, nawiązujące do zeszłorocznego GC, technicznie również w porządku, składu na kontrze nie ma, ale też i się nie spodziewałem. [4]
              Uwagi: warka do 14.06.2015.

              Moja ocena: [4.025]
              Attached Files
              Last edited by rafael52; 01-04-2015, 23:00.

              Comment

              • Lesnick
                Senior
                • 03-2010
                • 153

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika blood_inside Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy ktoś z Was może się orientuje, gdzie te nowe piwa z cieszyńskiego browaru można dostać w Warszawie na dzień dzisiejszy?
                Dzisiaj komplet zanabyłem w Rodzince Bis

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #9
                  W Piwoszu na Płowieckiej.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    #10
                    Zapach słaby, podszyty jakimś kwasem. W smaku głównie woda, goryczka homeopatyczna.

                    Słabizna.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, krystalicznie przejrzysty. [5]
                      Piana: Bielutka, zaskakująco wysoka, drobna i raczej trwała. Przypomina tę na czeskich pilsach. [4.5]
                      Zapach: Tutaj zaskoczenie negatywne. Bardzo delikatny aromat chmielowo-słodowy, raczej charakterystyczny dla koncerniaków, tylko może odrobinę przyjemniejszy, i właściwie tyle. [2.5]
                      Smak: Brak obcych smaków czy metalizy, do której przyzwyczaił nas cieszyński browar. Lekki posmak słodowy, raczej przyjemny. Goryczka bardzo delikatna. Przy przełykaniu kwasek.

                      Lepsze od Tyskiego czy Żywca, ale dalej takie se. [3]
                      Wysycenie: Standardowe dla piw tego typu. [5]
                      Opakowanie: Cała seria ma dosyć gustowne, przyjemne dla oka etykiety. Informacji nie za wiele. Plus, że w końcu koncern nie twierdzi, że jego piwo smakuje najlepiej w temperaturze 4 st. C. Skład podano. Bardzo ładny kapsel. [4]
                      Uwagi: Do ugaszenia pragnienia nawet nie złe; ale w tej samej cenie jest chociażby o niebo lepsza Pierwsza Pomoc, ponadto taniej można na południu Polski kupić czeskie pilsy, więc wybór jest oczywisty.

                      Moja ocena: [3.225]

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasno słomkowy, przejrzyste-czyste [5]
                        Piana: Tworzy się gęsta, zwarta i śnieżnobiała ale niestety szybko opada, do wąskiego okręgu na kuflu. [3.5]
                        Zapach: Delikatny, słodowy, trochę mało tego aromatu. [3.5]
                        Smak: Dość przyjemny, słodowy, słodkawy. Brakuje mi goryczki. [3.5]
                        Wysycenie: Ładnie się układa. [5]
                        Opakowanie: Wzornictwo i kolorystyka do mnie przemawia. [5]
                        Uwagi: Porządne piwo, chociaż spora dawka chmielu by mu nie zaszkodziła.

                        Moja ocena: [3.725]
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • Klatak
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 431

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Krystaliczny, jasno złoty. [5]
                          Piana: Dość obfita, w miarę drobno zbudowana, średnio trwała, coś nie coś zdobi szkło. [4]
                          Zapach: Dość intensywny słodowo-chlebowy. [3.5]
                          Smak: Lagerowy - słód i nic więcej. [3]
                          Wysycenie: Nieco powyżej średniego, jest ok. [4.5]
                          Opakowanie: Proste, eleganckie i dobrej jakości. Jedyne do czego można się przyczepić to brak pełnego składu. [4.5]
                          Uwagi: Warka z datą do 14.06.2015. Przyzwoity lager, ale niczym szczególnym nie zachwyca.

                          Moja ocena: [3.525]

                          Comment

                          • toto
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 949

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bladożółty, idealnie klarowny [3.5]
                            Piana: niska i nietrwała, biała, opada do dziurawego dywanika, oblepia szkło [2]
                            Zapach: lekki słód (ścierowaty), kwasek, powiew goryczki i brzeczki, czyli klasyka koncernowa [2]
                            Smak: kwaskowe z wyczuwalną tępą goryczką, słaba słodowość w tle, wytrawne [2.5]
                            Wysycenie: trochę za duże [3.5]
                            Opakowanie: butelka bezzwrotna typu ŻEB, kapsel browarowy, elegancka białawo-szarozielona etykieta ząbkowana z boków (jak znaczki), są podstawowe dane (brak drożdży w składnikach), zalecana temperatura spożycia 6-8 stopni [4.5]
                            Uwagi: Do 14.06.2015. Pite w sugerowanej temperaturze sprawdza się jako napój orzeźwiający (a nawet jest całkiem przyjemne). Po lekkim ogrzaniu - nędza.

                            Moja ocena: [2.475]

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasno złoty, klarowny. [5]
                              Piana: średnio wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, dość trwała. [4]
                              Zapach: średnio intensywny, słodowy. [3.5]
                              Smak: słodowy, słodkawy, z lekko wyczuwalną goryczką. Taki zwyczajny lager do wypicia. [3]
                              Wysycenie: średnie. [4.5]
                              Opakowanie: prosta, ładnie wyglądająca etykieta, do tego nowy, ładny firmowy kapsel, minus za brak pełnego składu. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.5]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎