Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Permon, R.E.D. Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Permon, R.E.D. Ale

    American Pale Ale, choć może bardziej nawet amber ale z czeskiego Permona. Niefiltrowane, niepasteryzowane. Ekstrakt "etykietkowy" 16°, zawartość alkoholu 6,8%. W składzie 3 rodzaje chmielu i 5 rodzajów słodów, aczkolwiek nie napisano dokładnie jakich.

    Barwa bursztynowo-herbaciana, z lekkim rubinowym połyskiem. Pomimo braku filtracji całkiem klarowna.
    Żółtawa piana, średnia po nalaniu, o dość drobnej teksturze. Zauważalnie klei się do szkła. Redukuje się do zwartej i bardzo trwałej pierzynki.
    Aromat wymagający szczególnej koncentracji nosa. Karmel, słodkie owoce, miękka słodowość. Wszystko na bardzo oszczędnym poziomie.
    Smak jest nieco bardziej wyrazisty. Dominują nuty ciemnych słodów - palonego ziarna, karmelu, kawy zbożowej. Gdzieś dalej nieco słodkich owocowych odcieni. Goryczka raczej ciemna, odsłodowa niż o chmielowym pochodzeniu. Na podniebieniu, poza słodowymi posmakami delikatny, ciepły alkohol.
    Nagazowanie średnie w kierunku niższego. Początkowo pasuje do profilu piwa.
    Butelka z figlarnym diabełkiem, stojącym nad kotłem czegośtam (jego oblicze się nie zmieściło na zdjęciu) i netopýrkami wokół. No i autograf piwowara Janka Rady oczywiście Kapsel w tej sytuacji nie mógł być inny niż czarny.

    Piwo całkiem przyjazne, choć brakuje mu nachmielenia. Jest przez to jednowymiarowe, słodowe, ciemne w nastroju. Kuleje też trochę nasycenie gazem. Nieco zaskakuje również brak bukietu. Na 7,5 w skali 1-10 zasługuje. Ale niechybnie spytam się czy okładkowy der Teufel nie ma dla mnie czegoś bardziej hmmm... bałamutnego .
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎