Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, [Reden][Kraftwerk] Zabobon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, [Reden][Kraftwerk] Zabobon

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowy, można nawet uznać, że brązowy, zmętniony. [4.5]
    Piana: niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, redukuje się do cienkiej trwałej warstwy. [3]
    Zapach: średnio intensywny, na pierwszym planie wędzonka i aromaty pochodzące od płatków dębowych, trochę drewna, w tle wyczuwalne owoce. [3.5]
    Smak: piwo dość pełne, karmelowe, goryczka wyraźna, nawet wysoka, trochę jak by palona, dymna, na końcu niezbyt przyjemna, gryząca, nie alkoholowa. [3.5]
    Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
    Opakowanie: całkiem fajne, widać, że ktoś miał koncepcje, której się trzyma, sporo informacji o zawartości butelki. [4.5]
    Uwagi: warka do 30.06.2015.

    Moja ocena: [3.6]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 05-04-2015, 00:24.

    Comment

    • KarlPopper
      Senior
      • 11-2013
      • 133

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny-brąz, mało klarowne. [4.5]
      Piana: Estetycznie oblepia szkło, ale średnio i dużo pęcherzykowa bo ją wymusiłem. Cieńsza warstwa piany utrzymuje się nieco dłużej. [4]
      Zapach: Z butelki wędzonka i nuty brownowe (orzechy, delikatne melanoidyny). W trakcie nalewania czuć to "india" jest trochę aromat amerykańskich chmieli. Ciekawy wachlarz wędzonki na pierwsyzm miejscu, uzupełnionej takim likierem orzechowym i z nutką amerykańskich chmieli w formie cytrusów. (nie wiem dlaczego ale ten zapach kojarzy mi się z mokrym drewnem orzechowym..) Ten zapach na pewno nie jest zbalansowany i można by się kłócić czy te wszystkie zapachy ze sobą się komponują... ale moim zdaniem w crafcie chodzi o ciekawe podejście, wywoływanie nowych wrażeń a nie zbalansowanie i sesyjność. A ciekawie jest.. i to bardzo! [5]
      Smak: Goryczka tępa i ziołowa jak by była z przechmielenia Marynką a nie amerykańcami..fajna wytrawność chmielowa, lekka wędzonka no i nuty brownowe, które chyba s dominujące - taki orzech włoski. Byłoby też bardzo ciekawie, ale ta ziołowa goryczka jest godna słabego English IPA a nie Imperial (Smoked) India (Brown) Ale. [4]
      Wysycenie: Odpowiednie dla stylu. [5]
      Opakowanie: Świetna etykieta - moje pierwsze wrażenie - średniowieczni wieśniacy przybyli by zlinczować rogatego potworka (choć jak się teraz zastanawiam to może przyszli go czcić skoro wyciągaja do siebie ręce ;p). Są potrzebne informacje i jest bardzo fajny kapsel Redenu. Oby tak dalej! [5]
      Uwagi: Po internetowych ocenach, które w aromacie wymieniały tylko nuty słodowe i wędzonkę, martwiłem się czy jest to "india", odrobinę jest, choć mogło by być dla mnie dużo bardziej, no i goryczka do poprawy, ale pomysł bardzo fajny. Miłośnicy orzechowych brownów powinni się zachwycić.

      Moja ocena: [4.475]
      Live Craft. Die Punk.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnobrązowy. [5]
        Piana: Niska i niezbyt trwała. [2]
        Zapach: Wędzonka, suszone owoce. Orzechy. Oraz coś jakby mokre drewno. Całość niezbyt intensywna. [3.5]
        Smak: Wędzonka walczy tutaj z wyraźną, acz krótką goryczką - i ta druga jednak wygrywa; wędzonka jest raczej lekka. Piwo dosyć wytrawne. Posmak karmelowy. [4]
        Wysycenie: Wyższe bym prosił. [4]
        Opakowanie: Informacji raczej standard, a sama etykieta nie wyróżnia się na półce. [4]
        Uwagi: Smaczne, ale nie powaliło.

        Moja ocena: [3.675]

        Comment

        • Mars276
          Senior
          • 07-2014
          • 134

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brązowy. Pod światło głęboka miedź. Minimalnie zmętnione. [4.5]
          Piana: Mało obfita. Drobnopęcherzykowa. Mało trwała. Pozostawia odrobinę lacingu na szkle. [2.5]
          Zapach: Na pierwszym tle karmel i minimalna ilość słodkich aromatów chmielowych. Odrobina rozpuszczalnika. W aromacie ani smoked ani brown. Wędzonki i orzechów brak. Również efekty leżakowania z płatkami dębowymi niewyczuwalne. Aromat jest bardzo delikatny. Dopiero przy wąchaniu retronosowym czuć wędzonkę. Jest co najwyżej średnio, choć bez zauważalnych wad. [3]
          Smak: Wyraźna goryczka, która w połączeniu z wędzonką daje efekt popiołu. Nuty rozpuszczalnikowe z karmelem i chmielem dokładają do tego żywicy. Podsumowując - żywica z popiołem. Piwo jest nietuzinkowe w smaku. Jest dużo lepiej niż w aromacie. Piwo nie jest słodkie i ma sporo ciała. Alkoholu nie czuć w ogóle. Płatków dębowych i orzechów ponownie nie stwierdzono. [4]
          Wysycenie: Średnie. Wolałbym ciut niższe, ale jest OK. [4]
          Opakowanie: Ładna etykieta. Pełna informacja na temat chmielenia i drożdży. Nie rozumiem dlaczego nie podano pełnego zasypu. [4]
          Uwagi: Piwo jest OK, ale niczego nie urywa. Bardzo dużo ciekawych smaków przeszło do piwa, natomiast do wąchania piwo się nie nadaje, gdyż aromat jest śladowy i trzeba wielu rzeczy się domyślać.

          Moja ocena: [3.525]

          Comment

          • pixtri
            Junior
            • 10-2014
            • 23

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Barwa głęboko bursztynowa, miedziana. Lekkie zmętnienie, ładnie opalizujące. [4]
            Piana: Z początku bardzo obfita, mega drobna, piękna, wzorcowa czapa. Z czasem redukuje się do cienkiej warstewki, pozostawiając jakiś tam lejsing na szkle [4]
            Zapach: Na pierwszym planie wędzonka, w tle cytrusy. Brakuje bomby zapachowej [3.5]
            Smak: Wędzonka mocniejsza niż w aromacie. Piwo jest pełne, bardzo pijalne. Lekka stoutowa kwaśność, bardzo przyjemna goryczka na finisz. [4]
            Wysycenie: Średnie, średnio-wysokie. Jak najbardziej pasuje. [4.5]
            Opakowanie: Fajna rycina, adekwatna do nazwy. [4]
            Uwagi: Warka do 30.06.2015.
            Siegając po butelkę i po przeczytaniu etykiety spodziewałem się czegoś mocniejszego. Piwo jak najbardziej dobre, wypite ze smakiem, no ale brakuje uderzenia w twarz. Po IMPERIAL SMOKED spodziewałem się wędzonej bomby. A tu tak delikatnie. No odczuwam niedosyt.

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brązowy, błotnisty, zawiesisty... Jakoś tak nie halo. [3]
              Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka, niezbyt trwała. [3]
              Zapach: Żywica, wędzonka, daleki słód. Fajny... [4]
              Smak: Goryczka ziołowa (a może trochę orzechowa?), dalej pikantne chili (albo pieprz, różowy na ten przykład) i dalekie tło słodowe. [4]
              Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
              Opakowanie: Mała flaszka, oryginalna eta, choć zbyt efektowna to ona nie jest. Ładny kapsel "Redena". Ciągle czekam na kontynuację nazewnictwa militarnego . [4]
              Uwagi: Ciekawe i smaczne piwo. Ale dobrze, że to mała flaszka jednak...

              Moja ocena: [3.85]

              Comment

              • Pinio74
                Senior
                • 10-2003
                • 3881

                #8
                Ciekawe, trudne do opisania piwo. Trochę nie współgra mi tutaj mocna, jakby garbnikowa gorycz z wędzonką, która jest dość delikatna. Do tego karmelowo-cukrowa słodycz i dość wyraźny alkohol. Piwo niezharmonizowane, ale warte spróbowania, bo bogactwo smaków jest interesujące.
                BIRRARE HUMANUM EST

                Comment

                • Glingorth
                  Senior
                  • 04-2014
                  • 283

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miedziano brazowy, metne [4]
                  Piana: Niewielka, redukuje sie do mgielki, delikatna obraczka na szkle. [3]
                  Zapach: Ciekawy, nawet intrygujacy. Dominuje wedzonka, owoce, sa tez aromaty drewana i alkoholu w postaci likieru a moze i nawet troche whiskey. Amerykanskie chmiele prawie w ogole nie wyczuwalne ale i tak jest bardzo dobrze. [4.5]
                  Smak: Glownie slodowosc, owoce, wyrazny ale przyjemny alkohol, lekka orzechowosc. Piwo jest dosc pelne i rozgrzewajace. Wyrazna ziolowo iglasta goryczka. [4]
                  Wysycenie: Bardzo dobre. [4.5]
                  Opakowanie: Fajna nazwa, ciekawa etykieta, wszystko pasuje. [4.5]
                  Uwagi: Ciekawe i dobre piwo, nawet w goracy dzien dosc szybko weszlo.

                  Moja ocena: [4.125]

                  Comment

                  • pavlo11111
                    Member
                    • 11-2014
                    • 78

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Miedziane, dość poważnie zmętnione [4]
                    Piana: Gęsta, drobnopęcherzykowa; całkiem długo utrzymuje się na piwie i ładnie zdobi szkło [4.5]
                    Zapach: Delikatna wędzonka oraz aromaty mleczno-waniliowe; aromat bardzo nikły [3.5]
                    Smak: Wyraźna palono-ziołowa goryczka, do tego nuty wędzone; wyczuwalny też lekki orzech oraz przyjemny delikatny alkohol [4]
                    Wysycenie: Bez zastrzeżeń [5]
                    Opakowanie: Dobre wykonanie i pomysł na całą serię piw [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.925]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: brudno - brunatno, mętne [4]
                      Piana: kipiała po otwarciu butelki, w szkle drobna, lekkie ecru, opadała jednak dość szybko, do końca zostawał na piwie cienki kożuszek [3.5]
                      Zapach: bardzo słaby i nie bardzo mi podchodził, wędzonka i wiśnia [3]
                      Smak: w smaku pełne, treściwe, fajna, goryczka, wyraźna ale nie dominująca, owocowo-wiśniowe akcenty na dobrze wyczuwalnej słodowej podstawie, wędzonka z tyłu, nie dominująca, dobrze wyczuwalna pod koniec łyka, całość nieźle zbalansowana [4]
                      Wysycenie: odrobinę za dużo [4.5]
                      Opakowanie: butelka 0.33l, etykieta trochę za prosta, pomarańczowa tonacja, nic więcej, kapsel Redena [4]
                      Uwagi: Piwo smaczne choć po nie więcej nie sięgnę jak nie lubię wędzonek. Piwo z górnej półki bo stało w Le Clerku na najwyższej półce Kosztowało 7.99, za takie pieniądze stwierdziłem piwa brać nie będę. Cierpliwość została nagrodzona, po ponad miesiącu stania na tej półce (pewnie słabo schodziło) cena spadła do 5.99zł. Wtedy je zakupiłem

                      Moja ocena: [3.625]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Marchi
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 130

                        #12
                        Świetne piwo. Przede wszystkim jest tym, czym ma być według producentów. Brown Alem o wzorowej barwie, klarowności i pianie. Do tego wędzonka, a ja za wędzonkami nie przepadam. Ta jest idealnie umiejscowiona. Nie dominuje, ale mimo to jest bardzo wyrazista. Idzie w parze z brałn ejlowym charakterem piwa. Świetny trunek, mógłbym pić litrami. Zakupiony na promocji, bo chyba data bliska. Oczywiście temu piwu wiekowość raczej nie wadzi.

                        Comment

                        • Dzoshu
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 496

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brunatny, mętne. [4.5]
                          Piana: Średnio obfita, gęsta, oblepia szkło. [4]
                          Zapach: Mało intensywny, słodowy z lekką nutką wędzoną. [3.5]
                          Smak: Gęste, gładkie, mocno orzechowe. Goryczka wysoka, tytoniowa. Wędzonka raczej stonowana. Przyjemny, lekko alkoholowy posmak. [4.5]
                          Wysycenie: Niskie, pasuje. [4.5]
                          Opakowanie: Fajny artwork, dokładny skład. [4.5]
                          Uwagi: Warka 30.06.15 Pite sporo po terminie. Z tego co pamiętam z premiery w Same Krafty - wersja z kranu była bardziej alkoholowa z niższą goryczką.

                          Moja ocena: [4.1]
                          Attached Files
                          Last edited by Dzoshu; 08-08-2015, 00:59.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            Zapewne druga warka, bo do listopada ważna. Kupiona w promocji na stoisku Redena na WFP.
                            W aromacie pierwsze uderzenie chmielu aromatycznego, potem lekka wędzonka, karmel. W smaku wyraźniejsza wędzonka, przyjemna, nie nachalna goryczka. Nasycenie nieduże w porządku. Piana spora, opadająca powoli.
                            Niczego sobie piwo, bez przegięcia w żadną stronę.
                            Last edited by e-prezes; 17-10-2015, 17:59.

                            Comment

                            • Welsh
                              Member
                              • 09-2014
                              • 33

                              #15
                              Nie lubię wędzonki w piwie(wędzony to może być boczek czy kiełbasa),ale to piwo się świetnie broni. Idealny balans pomiędzy słodowością, nachmieleniem, goryczką i wędzonką. Piwo pite pod koniec terminu wazności poprzedniej warki traci na aromatach chmielowych, ale nadal zachowuje świetny balans.
                              Na prawdę bardzo dobre piwo. Szkoda,że tak rzadko jest w sprzedaży.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎