Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Rosanke

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kormoran, Rosanke

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • seblop
    Member
    • 03-2015
    • 35

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo mętne bursztynowe. [4]
    Piana: Raczej wymuszona opada do cieniej warstewki i lekko zdobi szkło. [3]
    Zapach: Drożdże, chleb i lekkie zioła. [4]
    Smak: Bardzo ciekawy. Wyczuwalny chleb lekka ziołowość a na końcu bardzo delikatny posmak miodu. Słaba goryczka, ale nie o nią w tym piwe chodzi. [4.5]
    Wysycenie: Średnie raczej niskie. [4]
    Opakowanie: Standardowa butelka Kormorana, gratki za umieszczenie na etykiecie piwowara domowego według, któreo receptury piwo zostało zronione [4.5]
    Uwagi: Bardzo ciekawe piwo o ciekawym smaku zupełnie inne od nowofalowych piw na chmielach amerykańskich czy tam innych z dalekich krajów Smak piwa przypomina pomieszanie Warnijskiego z Gruitem i Podpiwiekm. Bardzo mi przypomina podpiwek, który dziadek robił w czasie żniw. Taki powrót do lat dziecięcych.

    Moja ocena: [4.125]

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemne złoto, jasny bursztyn, solidnie zmętniony. [4.5]
      Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dziurawi się, dość szybko opada, zostawia ślady na szkle. [3.5]
      Zapach: bardzo przyjemny aromat, sporo nut słodowych, wyraźnie wyczuwalna lawenda, lekka ziołowość i delikatna wędzonka. [4.5]
      Smak: mimo niskiego ekstraktu piwo dość pełne, wyraźna pełnia słodowa, lekkie nuty miodowe, goryczka średnia w kierunku niskiej, ale przyjemnie zaznaczona, o ziołowym charakterze. [4.5]
      Wysycenie: średnie, pasuje. [4.5]
      Opakowanie: opakowanie w stylu Kormorana, grafika nawiązuje do piwa, sporo informacji o piwie, duży plus za podanie autora receptury. [4.5]
      Uwagi: warka do 27.07.2015.

      Moja ocena: [4.4]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 09-05-2015, 22:33.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piwo jest bardzo zmętnione, opalizujące, pomarańczowe. [4]
        Piana: Lekko kremowa ze średnimi pęcherzykami. Krótka, ale trwała, podobnie jak osad na szkle. [3.5]
        Zapach: Tu dominuje lawenda i wędzonka. Później trochę zboża i miodu. Brak aromatów chmielowych. Pod koniec wyraźnie dochodzą jakieś zioła pikantne. [4.5]
        Smak: Bardzo treściwe jak na te parametry. Jest lekka goryczka i trochę większy kwasek, ale przeważają zbożowe i słodowe nuty. Słód jakby lekko wędzony, bardzo orzeźwiające to jest. Zatykając nos przypomina nawet trochę grodzisz. [4.5]
        Wysycenie: Wysokie. [4]
        Opakowanie: Kolory jakieś wyblakłe, może tak ma się kojarzyć zmęczenie żniwiarzy na Prusach Wschodnich ? Na etykiecie podano autora receptury, a to już coś nowego... Kontra ciekawsza. [3.5]
        Uwagi: Moje pierwsze piwo w stylu rosanke, więc nie mam się do czego odnieść.
        Piwo smaczne, orzeźwiające i do wielokrotnego powtórzenia, szczególnie w upalne dni na Mazurach. Data 27.07.2015.

        Moja ocena: [4.3]

        Comment

        • Derbeth
          Senior
          • 04-2013
          • 337

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy, bardzo mocno zmętniony [4.5]
          Piana: biała, gęsta, ale niezbyt trwała; nawet ładnie zdobi szkło [3.5]
          Zapach: pachnie jak gruit - sporo lawendy; nie kojarzy się z piwem [3.5]
          Smak: sporo lawendy, co akurat u mnie nie wywołuje entuzjazmu; dość słodkie, czuć lekko miód, na finiszu dość wyraźna trawiasto-ziołowa goryczka; w ustach pełne, nawet gęste - na plus; wędzonki nie czuję [4]
          Wysycenie: wysokie, według mnie nieco za bardzo [4]
          Opakowanie: własny kapsel, dopracowana etykieta, dużo informacji o piwie, wyeksponowane nazwisko autora receptury - daję maksa [5]
          Uwagi: Ciekawy pomysł, tylko zabija mnie lawenda w tym piwie. Wypiłem bez bólu, ale nie będę powtarzał.

          Moja ocena: [3.85]
          Last edited by Derbeth; 16-05-2015, 22:45.

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowe z dużym zmętnieniem. [4.5]
            Piana: Dość obfita i drobno zbudowana, trwałość nieco poniżej średniej ale ładnie zdobi szkło. [4]
            Zapach: Intensywny z zdecydowaną dominacją lawendy, ale wyczuwlana jest też nuta wędzenia i nieco zbożowosci. [4]
            Smak: Bardzo podobnie jak w aromacie - dominacja lawendy ale pojawia się też delikatna wędzonka, zbożowosci i nieco miodu. Goryczka wyraźnie zaznaczona zdecydowanie ziołowa, jekdnak dobrze "zamyka" piwo. [4]
            Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, pasuje. [4.5]
            Opakowanie: Klasyka Kormorana, bardzo eleganckie z poszerzonym składem. [4.5]
            Uwagi: Warka z datą do 10.08.2015. Piwo jest całkiem przyjemne, szkoda że w dużym stopniu zdominowane przez lawendę. Wędzonka należy do bardzo umiarkowyancyh. Niektórym może poprzypominać Gruit Kopernikowski, jednak to piwo jest zdecydowanie bardziej pijalne i nie brakuje mu gorczki, nie wspominając o zupełnie odmiennej podbudowie słodowej.

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: brązowo-mahoniowy, mętne, mi się podoba [5]
              Piana: jasny beż, gęsta, drobna, prawie, że śmietankowa, bardzo długo się utrzymuje [4.5]
              Zapach: dość intensywny, miły, zbożowo-lawendowy? [4]
              Smak: pełne, treściwe, wręcz mięsiste, lekka goryczka, do tego ten charakterystyczny posmak lawendy (chyba), delikatny, bardzo daleko w tle wędzony posmak, dobrze wyczuwalne słodowe akcenty [4.5]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: podoba mi się szata graficzna [5]
              Uwagi: Piwo, które zagości u mnie na pewno niejeden raz, po prostu jest smaczne

              Moja ocena: [4.4]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Nie znoszę lawendy. Piwo pachnie jak kąpiel przygotowana z trzydziestu kostek mydła (być może) lawendowego. A mimo to mi smakowało. Oczywiście w kategorii dziwoląg i w pojemności 0,25 litra.

                Bardzo chętnie spróbowałbym wariację z dodatkiem innego ziela... jakiegokolwiek.

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobursztynowy, intensywna barwa, mętne. [4.5]
                  Piana: Dość wysoka, trwała, początkowo przypomina tą z weizena. Potem redukuje się do ładnego kożucha. [4.5]
                  Zapach: Wędzono-ziołowy, lawendawyraźnie wyczuwalna. [4]
                  Smak: Lekko słodowy, ziołowy, lawendowy, lekki kwasek, orzeźwiające, goryczka ziołowa, średnia/wysoka. Niska wędzonka. [4]
                  Wysycenie: Niskie. [4.5]
                  Opakowanie: Powiedziałbym, że standardowe dla Kormorana, dopracowane, estetyczne ale nie porywa. [4]
                  Uwagi: Ciekawe piwo z zaskakująco wysoką goryczką. Lekkie, bardzo pijalne, szkoda tylko, że nuty ziołowe i lawendowe dominują zdecydowanie nad całością. Podbudowa słodowa niezbyt wyczuwalna, wcale nie jest zbożowo-ciasteczkowe, jak twierdzą na stronie www. A szkoda, brakuje kontry słodowej. Wędzonka bardzo niska, bardziej czuć ją w zapachu niż smaku. Całkiem ciekawy eksperyment, warte spróbowania. Chyba, że ktoś nie znosi lawendy

                  Moja ocena: [4.1]

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6077

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Pomarańczowy z żółtym odcieniem, piwo mętne. [4]
                    Piana: Piana średnia, na dłużej cienka warstewka i trochę na szkle. [3.5]
                    Zapach: Moje skojarzenia to drożdżowy słony precel. Lekka wędzonka. Bardzo przyjemna słodowość. [4.5]
                    Smak: Precel, bułka na drożdżach, może owsiana. Owocowość z nutą cytrusowości. Treściwe i smacznie. [4]
                    Wysycenie: Średnie, dopasowane. [4]
                    Opakowanie: Wytonowane, dopracowane, zgodne z linią poprzednich piw Kormorana. [4]
                    Uwagi: Takie piwo powinno być dostępne szerzej jako świetna alternatywa do innych "letnich" piw. Smak jest ciekawy. Piwko wypite z przyjemnością i z chęcią powtórki przy okazji.

                    Moja ocena: [4.125]

                    Comment

                    • rgrzech
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 230

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pomarańczowy, mętny, bardzo apetyczny. [5]
                      Piana: Biała i drobna, niestety skąpa i nietrwała. [3.5]
                      Zapach: Intensywny aromat lawendy połączony z delikatną wędzonką i rześkością słodu pszenicznego. W tle pojawia się nuta cytrusowa. Jest słodko, rześko, bardzo zachęcająco. [4.5]
                      Smak: W smaku to ogniskowa wędzonka wiedzie prym. Uzupełniają ją nuty słodowe, chlebowe, cytrusowe oraz delikatna lawenda. Goryczka niska, piwo jest słodkie i pełne, nie jest przy tym zamulające czy ciężkie. Niski ekstrakt i ciekawy, rześki smak dają nam piwo bardo pijalne i orzeźwiające. Efekt orzeźwienia dodatkowo podkreśla delikatny kwasek występujący w posmaku. [4.5]
                      Wysycenie: Dość wysokie, jak najbardziej na miejscu. [4.5]
                      Opakowanie: Świetna etykieta, pełne info o piwie, firmowa butelka i kapsel. Całość bardzo elegancka. [4.5]
                      Uwagi: Piwo jest bardzo rześkie i sycące (paradoks?). Przy tak niskim ekstrakcie, zaskakuje także złożonością smaku. Znika w mgnieniu oka.

                      Moja ocena: [4.425]

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy lekko zamglony. [4]
                        Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4]
                        Zapach: Zioła, przyprawy, dalekie owoce i słód. [4]
                        Smak: Także tutaj zioła i przyprawy, lekka pikantna nuta i i ślad goryczki chmielowej. [4]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: Kapsel browaru, butelka "browaru", stylowa eta, na kontrze wyjaśnienie, o co kaman. [4.5]
                        Uwagi: Ciekawe, nietuzinkowe i smaczne piwo, więcej marketingu i latem mogłoby stać się przebojem.

                        Moja ocena: [4.025]

                        Comment

                        • Dukat_WSI
                          Senior
                          • 03-2015
                          • 781

                          #13
                          Co by tu nie mówić, świetne piwo, na dodatek picie tego typu trunków kojarzy mi się ze swoistą podróżą w czasie. Rosanke pomimo niskiej mocy jest treściwe i mętne.

                          Comment


                          • #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowy, piwo mętne [3.5]
                            Piana: Delikatna, drobnopęcherzykowa, delikatnie oblepia szkło [3.5]
                            Zapach: Lawenda... i w sumie nic więcej. Zapach raczej nie kojarzący się z piwem aczkolwiek przyjemny. [3.5]
                            Smak: Kwiaty, zioła i jak podejrzewam ta lawenda. Na początku przyjemny potem nieco męczący. Goryczka średnia. [3.5]
                            Wysycenie: Niskie [3]
                            Opakowanie: Klasyczna etykieta i butelka Kormorana, bardzo je lubię. [5]
                            Uwagi: Ciekawe piwo. Raczej nie do powtórzenia aczkolwiek na pewno godne polecenia komuś szukającego odmiany.

                            Moja ocena: [3.55]

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #15
                              Piwo ma obecnie 3,9% alkoholu.

                              Poza tym w zasadzie nic się nie zmieniło. Może wędzonka gdzieś uciekła, ale lawenda stoi bykiem! Piwo tym bardziej orzeźwiające. Cieszy powrót tego piwo na rynek, będzie co pić w ciepłe dni na Mazurach
                              Warka 20.07.2016.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎